5 tekstów jakie usłyszysz zakładając bloga

Nikomu nie wspominałam, że zakładam bloga. Nie wiedziałam czy ma to sens, skoro znajomi używali sieci tylko do przeglądania demotywatorów i naszej klasy, a w późniejszym czasie facebooka.  

Za to teraz, gdy mój blog funkcjonuje już przez pół roku, od czasu do czasu wypytam znajomych czy czytają jakieś blogi, co myślą o blogach. Tak żeby wybadać grunt, czy warto wspominać o swoim. Bo czy jest sens promować blog wśród osób, którzy ich nie czytają? Z jednej strony nie, ale z drugiej może to właśnie ich zachęci to szukania ciekawych blogów, a co więcej do ich czytania.

5 tekstów jakie prawdopodobnie usłyszysz przy zakładaniu bloga:

Po co zakładasz tego całego bloga? Co to niby jest ten blog? Właśnie to usłyszysz od osoby, która nie do końca wie o możliwościach internetu. Pomimo prób wytłumaczenia co można zrobić, czy stworzyć dzięki dostępowi do internetu, zawsze będzie się ograniczał do lajkowania fejsa i broń boże nigdy nie wyjdzie poza niego.

Blogi zakładają tylko dzieciaki, które opisują co jadły na podwieczorek i jak bardzo ich wkurzają rodzice, bo każą im chodzić spać o 21. Pamiętam jak 10 lat temu były modne tego typu blogi, stworzone na Interii i WP. Sama wtedy miałam coś takiego jak „blog”. Jednak stworzony był do komunikowania się i przesyłania zdjęć pomiędzy znajomymi, ale czy teraz takie blogi istnieją? W dzisiejszych czasach dzieciaki zakładają instagramy i tam królują chwaląc się lustrzankami czy spamując u swoich „idoli”.

Ale o czym niby chcesz pisać? Zarówno blogi opowiadające o swoim życiu jak i technologiczne, czy też kulinarne są chętnie czytane. Dosłownie wszystko można opisać w ciekawy sposób. Więc nie ma rzeczy o jakiej nie możesz pisać na blogu. Jednak trzeba pamiętać o tym, żeby nie udawać kogoś innego, to nigdy nie wychodzi.

Niektórzy myślą, że topowi blogerzy to ludzie niezwykli, którzy piszą bo są stworzeni do tego i nikt inny więcej nie powinien. Blogerzy to normalni ludzie. Nie musisz mieć niebieskich włosów, tatuażu na oku, mieszkać w namiocie na plaży, czy też posiadać coś, czego nie posiada nikt inny. Wszyscy mogą pisać, ale tylko niektórzy potrafią.

Nikt nie będzie wchodził na twojego niby bloga, wszystko czego ludzie potrzebują znajdują w prasie lub na dużych portalach internetowych. Dziennikarze piszący na portalach internetowych, czy w prasie nie mogą pisać wszystkiego. Piszą to co muszą i tak jak muszą. Na blogach nie znajdziesz wymuszonych, czy sztucznych tekstów. Blogerzy nie mają nad sobą nikogo, dzięki czemu teksty jakie piszą czyta się po prostu lepiej.

Co ci da założenie bloga? Nie masz nic innego do roboty? A co ci da łowienie ryb, czy też malowanie? Robienie tego co sprawia nam przyjemność to nic złego. Człowiek bez pasji to człowiek nieszczęśliwy.


Do tej pory nic nie sprawiało mi takiej przyjemności jak tworzenie bloga. Zdecydowanie żaden komentarz mówiący o tym, że blogowanie to coś głupiego nie wpłynie na to co robię. Jeśli komuś to się nie podoba, to pozostało mi ich pozdrowić, tym środkowym palcem mówiąc po prostu- spierdalaj.