iZombie hit czy kit?

Już niedługo koniec sezonu The walking dead. Ale jakoś trzeba przetrzymać fanów apokalipsy zombie aż do następnego sezonu, a to aż pół roku! Więc co by tu? Serial o zombie.
Jednak ten serial jest całkowicie inny. Bo występuje tutaj w roli głównej żywy trup ale nieco ujarzmiony bo normalnie pracuję między ludźmi żywymi i martwymi.. przy czym ci drudzy służą jej jedynie jako pożywienie. Czyż to nie miłe ze strony tego trupa, że się żywi mózgami świeżo martwych?

maxresdefault
Olivia „Liv” Moore (Rose McIver) była niegdyś zdyscyplinowaną studentką medycyny osiągającą sukcesy. Jej życie wywraca się do góry nogami, kiedy w trakcie imprezy przemienia się w zombie i zaczyna karmić się ludźmi. Mimo iż dziewczyna jest martwa, stara się wyglądać i zachowywać jak człowiek. Nie jest to jednak proste, gdyż skóra dziewczyny jest kompletnie blada, a włosy niemal siwe. Przeobrażenie Liv jest kłopotliwe dla jej matki, narzeczonego oraz najlepszego przyjaciela. Aby zaspakajać głód, a przy tym nie zabijać niewinnych, Liv podejmuje pracę w biurze koronera, gdzie ma stały dostęp do pożywienia. Tajemnica dziewczyny wychodzi na jaw, gdy jej szef –  Dr Ravi Chakrabarti (Rahul Kohli) przyłapuje ją na jedzeniu mózgów nieznanych ofiar, znajdujących się w kostnicy. Wkrótce potem Liv odkrywa, że po zjedzeniu mózgu zyskuje wspomnienia danej ofiary, dzięki czemu widzi napastnika i scenę jej śmierci. Od tej chwili Liv pracuje dla detektywów, aby rozwiązywać skomplikowane zagadki kryminalne.

Jak widzicie mamy tutaj do czynienia z nieco pożytecznym trupem, który nawet pomoże rozwiązywać zagadki. Nie wiem czego oczekiwać. Czy to będzie serial przesiąknięty zajadaniem się mózgami czy może fajny kryminalny serial z lekkim odskokiem w postaci zombie.

Czy w jakimkolwiek filmie czy serialu mieliśmy do czynienia z takim aż za bardzo żywym trupem? Co jest powodem przemiany Olivia w zombie.

izombie-feature

Czy motyw ostatnio popularny- żywe trupy wystarczy by serial zyskał popularność? Serial powstał w studiu DC Comics i jest na podstawie komiksu. Czyli wyszedł ze studia skąd się wziął Arrow i Flash. Mam jedynie nadzieje, że nie będą splatać ich losów bo to mogłoby być okropne. Jednak pewnego rodzaju oryginalność motywu serialu budzi u mnie niecierpliwość. Chce już się przekonać co wart jest kolejny serial DC Comics. Jeśli się okaże hitem to gratuluje DC! Seriale na podstawie komiksów ostatnio osiągają ogromny sukces.
Pierwszy odcinek iZombie już możemy zobaczyć, ja się właśnie za to biorę. Wam też polecam jeżeli lubicie smakoszy mózgów ludzkich.