7 typów znajomych na facebooku

Facebook to portal społecznościowy, dzięki któremu możemy utrzymywać kontakty ze znajomymi na całym świecie. Przynajmniej do tego służy nasz osobisty facebook a właściwie to służy do miliona innych rzeczy o których orientujecie się sami albo i nie. Dzisiaj jednak nie o tym do czego został stworzony ten portal a o znajomych na nim. 

1. Chwalipięty : musiałam od tego zacząć. Są to osoby, które w zależności od tego gdzie się znajdują i co robią to są aktywne. A no właśnie, wyjeżdżają w góry ? wypuszczają całą masę zdjęć z podróży jak i kiblów na stacjach benzynowych, na których oczywiście się zatrzymali no i oczywiście samego pobytu w górach też. Dokładnie informują wszystkich o swoim położeniu dzięki udostępnianiu lokalizacji pod każdym statusem i zdjęciem. Na całe szczęście występują przerwy w ich aktywności, kiedy po prostu nie mają czym lansować chociaż bywa to rzadko. Nigdy nie komentują innych statusów niż swoich. 

2. Pamiętliwi : Na pozór są to najnormalniejsi użytkownicy FB, od czasu do czasu wstawiają zdjęcia. Czy to choinki czy króliczka. Są sezonowi lecz pamiętliwi. Nigdy nie dają Ci lajka jeśli Ty tego uprzednio nie zrobiłeś. Pamiętają czy złożyliśmy im życzenia i w zależności od tego składają je nam lub też nie. Są pamiętliwi również w naszych rozmowach, jeśli zapomnisz odpisać to oni zapomną odpisać następnym razem.

3. Imprezowicze : Osoby aktywne najbardziej przez weekend. Ich życiowym mottem jest : byle do piątku. Kiedy to w tygodniu ciężko się uczą czy pracują to wolnymi dniami szaleją na parkietach i tablicach fejsa. Ich najczęstszym statusem jest : kto i co dzisiaj ? oraz wczoraj był ogień . Uwielbiają wstawiać zdjęcia z pustym kuflem i dowodem, że to właśnie oni wypili. Nigdy im się nie nudzi i nie często widać przestoje w ich imprezowych statusach. 

4. Artyści : Oni nie decydują się na wrzucanie selfie czy też nic nie znaczącego posta. To ogarnięci.. a przynajmniej mają siebie za ogarniętych. Non stop lajkują fanpejdże innych ‚artystów’, wstawiają zdjęcia tylko i wyłącznie swojej sztuki. W zależności od tego czy malują czy rzeźbią. Jeśli piszą wiersze to ich tablica wypełniona jest wierszykami i różnymi cytatami,. Przy rozmowach zaznacza, że nie ma czasu na głupoty.

iphone-410311_1280

5. Wszędobylscy : jak to z definicji wynika, wszędzie się wtrącają i zawsze mają coś do powiedzenia. Nigdy nie przepuszczą postu znajomego bez skomentowania tego no chyba, że akurat spali się im mleko. Prawie zawsze towarzyszy temu LIKE, no bo jak komentować bez kliknięcia lubię to. Pomimo tego, że nigdy nie opuszczają fejsa to zjawiają się na każdym wydarzeniu w okolicy a przynajmniej zaznaczają właśnie tą opcję. Prawdopodobnie mają w abonamencie nieograniczony dostęp do aplikacji FB i korzystają z tego jak się tylko da. 

6. Pogodynki : coś co osobiście mnie irytuje najbardziej. Kiedy pada śnieg to jaki status udostępniają ? : o śnieg pada. Zawsze ale to zawsze informują nas o zmianach pogodowych jakbyśmy sami nie orientowali się w tym i nie widzieli jaka obecnie jest pogoda. Ich galeria na portalu to prawdopodobnie widoczki z okna różnymi porami roku.

7. E-rolniki : a właściwie to gracze ? Nie wiedziałam do końca jak ich nazwać. Są to osoby, które prawdopodobnie wchodzą tylko na FB po to by podlać swoje roślinki i drzewka na swoich farmach. Prawdopodobnie starali się o dotację na e-krowy. Ich aktywośc to ciągłe automatycznie udostępniające się statusy z gier. Nie dostajesz od nich życzeń świątecznych a zaproszenia do gry czy podarowania nawozu. Mają konta tylko po to by trzymać w jednym miejscu swoje ulubione gierki wymagające codziennej rozgrywki. 

Mamy urozmaicenie wśród znajomych na tym portalu, nie zawsze jednak ktoś aktywnie się udzielający chętnie spotyka się poza internetem z nami na rozmowę co według mnie jest sporym minusem takiej znajomości. A pośród Twoich znajomych jaki typ króluje ?