Daredevil jako przedsmak seriali Marvela

Jak wiecie uwielbiam seriale i filmy na podstawie komiksów. Nie wiem jakim cudem pominęłam Daredevil

Daredevil to człowiek o wyczulonych zmysłach, słyszy i czuję więcej niż ktokolwiek inny. Biega po Nowym Jorku i ratuje ludzi opierając się tylko i wyłącznie na tych zmysłach, a to dlatego, że jest niewidomy. Niebywałe co? Pomimo tego, że ratuje z opresji nocą i maską na twarzy to za dnia jest adwokatem, gdzie wyostrzone zmysły również mu pomagają. A co więcej tam również ratuje ludzi!

maxresdefault (1)

Jednak wszystko to jest możliwe, szczególnie jeśli chodzi o komiksy. Superbohaterowie ostatnio przez wszystkich lubiani, więc mam nadzieje, że również Ty nadrobisz Daredevil.

Jeśli chodzi o seriale na podstawie komiksów to do tej pory DC Comics robiło więcej,a przede wszystkim było o nich głośniej. Zachwalam zarówno Arrowa, Flasha a teraz nawet iZombie.

MARVEL'S DAREDEVIL

Mówiąc o Marvelu pierwsze co to nasuwają się na myśl bohaterzy tacy jak Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor i generalnie wszyscy wchodzący w skład Avengersów. O nich było głośno przez co zapomnieliśmy o innych równie dobrych bohaterach komiksowych. 10 kwietnia, czyli w dniu kiedy wszyscy mówili tylko o szybkich i wściekłych opublikowany został serial Daredevil. Ku mojemu zdziwieniu cały sezon opublikowany przez platformę Netflix. Genialne posunięcie muszę przyznać. Tym bardziej, że serial okazał się bardzo mocny.

Jednak traktujcie Daredevil jako przedsmak bo jeszcze w tym roku pojawią się inne seriale Marvela. Będzie to Luke CageIron Fist i A.K.A. Jessica Jones.

maxresdefault (2)

Serial zdecydowanie wypada lepiej przy filmowej wersji Daredevila gdzie w głównego bohatera wcielił się Ben Affleck, zdecydowanie przystojniejszy i lepiej wypadający w roli bohatera jest właśnie Charlie Cox. No a zarówno okulary jak i maska dodają mu uroku.

Jestem ciekawa czego możemy się spodziewać po pozostałych trzech serialach, gdyż Daredevil podniósł poprzeczkę bardzo wysoko. To co go cechuje to dbałość o najmniejsze elementy, fabuła jest bardzo wciągająca. Każdy odcinek jest jeszcze lepszy od poprzedniego a ja dziękuje, bo szykuje mi się nieprzespana noc z Panem Murdockiem.

Narracja jaka występuje w serialu ukazuje nam różne punkty widzenia, przez co łatwo się wczuwa w daną historie. Cała mroczność z jaką mamy do czynienia w tym świetnym serialu dopełniana jest dojrzałymi dialogami jakie w nim występują. Po tym serialu mało, który uznasz za tak dobry. Mam nadzieje, że zadurzasz się jeszcze bardziej w scenach komiksu razem ze mną.

A tutaj spójrzcie na genialny ruchomy plakat serialu.

Zobaczymy jak to będzie z dalszymi odcinkami, może kiedy wykasuję sen z moich codziennych czynności to na dniach podzielę się z wami jak to jest będąc z Murdockiem po kilkugodzinnym seansie. Netflix, kocham was.