Typowy facet

Jako, że w rodzinie mam więcej facetów to coraz częściej widzę ich skłonności do idealizowania swojej osoby. Nie jestem czepliwa, chyba. A od wszystkiego są wyjątki.

Typowy facet : 

Zawsze ma racje 

Wiecie bo na świecie nie ma ludzi nieomylnych. Zaraz, przecież faceci są nieomylni. Nigdy nie popełniają błędów, zawsze mają rację, wytykają encyklopedii czy też nawigacji. Choć to drugie wiecznie niedopracowane jeśli chodzi o nasze drogi. A przynajmniej tak wiecznie uważają właśnie oni- typowi faceci. 

man-731900_1280

Wszystko potrafi zrobić NAJLEPIEJ

Niezależnie o co chodzi, czy to coś z mechaniki czy z gotowania czy też ogronictwa. Niezależnie od tego czym zajmuję się zawodowo, a czym się interesuje. Niezależnie od tych wszystkich czynników typowy facet potrafi zrobić wszystko. A zgadnijcie czy dobrze?  NAJLEPIEJ. Gotują lepiej od szefa kuchni – jajecznica tylko w swoim własnym wykonaniu smakuje tak smacznie. Lepiej od mechanika wiedzą co się dzieje w samochodzie, a po wizycie w warsztacie potrafi wytknąć jego błędy. Nawet przesuwa krzesła idealnie, a przynajmniej lepiej niż ktokolwiek inny. 

Nic nie musi

Pewne rzeczy trzeba robić, trzeba zarabiać pieniądze, trzeba sprzątać i gotować. Facet owszem, z tego pierwszego w większości przypadkach zdaje sobie sprawę. Jednak niekoniecznie zgadzają się z pozostałymi, oni nie muszą sprzątać. Przecież dom czy mieszkanie sprząta się samo, a jeśli nie to smerfy sprzątają bo my kobiety jak zwykle nic nie robimy – prócz marudzenia. 

woman-731887_1280

Marudzi choć nie marudzi

Faceci marudzą na okrągło, choć zawsze gdy im to wytkniesz to wyprostują się argumentami z dupy, że wcale nie marudzą. O nic nigdy nie marudzą, oni tylko stwierdzają prawdę. A jak wiadomo z punktów wyżej nigdy się nie mylą więc co mówią to jest właśnie prawda- nie marudzenie a prawda. 

Są najlepsi w sportach.. jakie oglądają w telewizji 

Śmieszy mnie sytuacja, w której słychać krzyki. Krzyki dobiegające spod telewizora. Jest mecz, skoki narciarskie czy transmisja jakiegoś innego meczu czy zawodów sportowych. Lubie od czasu do czasu obejrzeć zmagania poszczególnych sportowców. Kibicuje trochę, ale faceci mają to do siebie, że ich kibicowanie opiera się na tekstach typu :

co robisz baranie ! taka łatwa bramka 

to nawet ja trafiłbym, za co ci płacą

jak grasz idioto

jak skakasz idioto

jak biegniesz idioto..

Podczas gdy ich jedyny uprawiany sport to spacer do samochodu. Ale mniejsza o to, oni mimo wszystko lepiej wykorzystaliby sytuację, w której sportowiec nie dał rady.

I wreszcie najlepsze, zapamiętać trzeba! Facet nie choruje, facet zawsze walczy o życie choćby to tylko przeziębienie było. 

Czasem ręce opadają, my takie mało doskonałe przy naszych zawsze doskonałych facetach.