Co z Wielkanocą?

 Wielkanoc, tak naprawdę z czym nam się kojarzą te święta? Z jedzeniem, rodziną czy wolnym w pracy.. 

Wszystkie życzenia jakie otrzymasz z okazji Świąt prawdopodobnie zostały skopiowane z pierwszej strony jaka została wyświetlona w naszej ulubionej przeglądarce po wpisaniu hasła ” życzenia wielkanocne”. Nadawca nie zawsze ma chęć dostosowanie życzeń pod danego adresata. Wiadomości z obrazkiem bądź zdjęciem wyszły już z mody, teraz się linkuje bądź taguje do instagrama więc jeśli dostaniesz link w tej wiadomości, zapewne będą to kurczaczki, żonkile czy też jajeczka.

Ilekroć pomyślisz o Świętach Wielkanocnych jako tych w oprawie wiosennej, słonecznej to się mylisz. Teraz na Wielkanoc pada śnieg i pogódź się z tym, że nie wyjdziesz po śniadaniu na spacer, a na sanki. Mam nadzieje, że zajączkowi to nie będzie przeszkadzało.

Eee.. bo taka jest właśnie moja reakcja w Lany Poniedziałek kiedy to woda przychodzi sama do łóżka by oczyścić mi twarz. Nienawidzę tego dnia i ciągłego strachu z której strony wyleje się na mnie wiadro wody. Jest to fajne o ile się obudzę i oswoję z myślą, że woda może mnie zaskoczyć. W niektórych rejonach oblewa się wodą wzajemnie, a w niektórych to chłopcy/panowie chodzą i leją wodą dziewczyny/kobiety. Słysząc opowiadania mojej mamy i tego jak to było obchodzone ponad 20 lat temu cieszę się, że teraz modniejsze są zaczepki na fejsie od lania wody w Lany Poniedziałek. 

water-fight-442257_1920

Lukier smakuje najlepiej na przepysznym mazurku jakiego nie może zabraknąć na naszych stołach. Wyobrażacie sobie te święta bez uroczystego śniadania? Bo ja nie. Zdecydowanie nie może zabraknąć nam jajek, majonezu i dobrej białej kiełbasy. Jednak prócz wszystkich tych śniadaniowych specjalnych potraw jakie przygotowuje się tylko na święta trzeba pamiętać o jednym, by atmosfera rodzinna była tak dobra jak te całe jedzenie.

Kobiety, pamiętajcie o jednym. Aby zagonić facetów do sprzątania. Nie wszystko musi być na waszych głowach, oni też od czegoś są. Nienawidzę, gdy facet ma się za cesarza i siedzi nie robiąc nic a już szczególnie w takim czasie. Przed świętami jest dużo sprzątania, dlaczego niby my kobiety mamy sprzątać?! Niech ruszą tyłek i pomogą w sprzątaniu.

A w okresie świątecznym na wszystkich portalach społecznościowych rządzą słodkie króliczki i przesłodkie kurczaczki, których każdy ma dość. Jest to dobry sposób by zniechęcić ludzi do przebywania na internecie w czasie kiedy mają spędzić czas z rodziną na jedzeniu i obserwowaniu spadającego śniegu. 

Niedziela Wielkanocna to najważniejszy dzień tych świąt. Bo to właśnie tego dnia je się przepyszne świąteczne śniadanie.Co prawda trzeba szybciej wstać by to wszystko przygotować. Fantastyczny dzień i jedyny kiedy tak naprawdę czuć tą Wielkanoc. Z punktu religijnego każdy dzień począwszy od Wielkiego Czwartku jest mega ważny…

Opinie na dekoracje świąteczne są różne. Jedni lubią jak wszędzie czuć te święta a nie tylko w kuchni. O ile nie lubię tego ciągłego kurczaczkowego spamu w internecie tak uwielbiam wszystkie dekorację na komodach, parapetach i stołach. Lubię świąteczne obrusy bo tylko raz do roku są na naszych stołach. Strojenie domu, chociaż odrobinkę z okazji świąt nie powinno być omijane w przygotowaniach świątecznych. 

Cukierki! Bo ich też nie powinno zabraknąć. O ile to święta tak zwane- jajeczne tak nie powinno zabraknąć tych słodkości w przeróżnych kształtach. Święta zarówno Bożego Narodzenia jak i Wielkanocne kojarzą mi się z jedzeniem rzeczy jakich nie jemy codziennie. To właśnie w te dni dajemy urlop naszym dietom i sięgamy po rzeczy, po które normalnie nie sięgnęlibyśmy. Nie warto w Święta przejmować się kaloriami, można zaszaleć. 

 

A ja wam życzę po prostu zdrowych i Wesołych Świąt.