Żeby wygrać, trzeba grać

Chociaż ten tekst rozpoznajesz z lotto to nie o nim dzisiaj mowa. A te słowa idealnie pasują do konkursów. Z kolei do nich podchodzi się różnie, często mało optymistycznie.

– O znowu wygrałaś, fajnie masz. Ja osobiście nie mam szczęścia w konkursach.

– A w jakimś brałeś udział? 

– No kiedyś tam w jednym czy dwóch. Nie mam szczęścia.

– Aha, to jak chcesz wygrać nie próbując?

..

Chyba nie ma nic gorszego jak zawzięcie twierdzić, że nie mamy szczęścia w sytuacji gdy nawet go nie szukamy. Przepraszam, ale nie rozumiem jak niektórzy chcą w czymkolwiek wygrać skoro nie próbują nawet. 

Nie biorę udziału bo wszystko ustawione

Nie twierdzę, że nie ma konkursów ustawionych. Bo możliwe, że niektóre są. W zależności kto organizuje i na jaką skalę. Ale nie chce mi się o tym myśleć, czy coś ustawione czy nie. Po co odgórnie zakładać to co najgorsze. Hej, trochę wiary w ludzi. Nie wierzysz w innych, nie wierzysz w siebie to w coś wierzysz? W swojego pecha co? No, tak myślałam.  Przełam się i spróbuj swoich sił. Warto próbować. A cieszy każda nagroda, choćby ta najmniejsza. Miło, jak ktoś docenia nasz wkład i wysiłek. 

Jakie konkursy

Omijam konkursy gdzie wszystko co trzeba zrobić to like czy pusty sms. Giveway to coś innego niż konkurs. Żeby wygrać, trzeba coś od siebie dać. Dlatego najlepiej jest brać udział w konkursach gdzie musisz się trochę nagłówkować i coś przygotować, coś pokazać. Ujawnić swoją kreatywność. Nie wnikam w ocenianie naszych prac bo i z tym bywa różnie. Ale czy kiedykolwiek coś wygrasz nie próbując? Nie. 

Przykładowo mamy konkurs gdzie trzeba nakręcić film, to jeśli damy z siebie wszystko i nakręcimy coś z czego będziemy dumni to jest większe prawdopodobieństwo, że wygramy. Bo daliśmy coś z siebie. Konkurs to nie gra losowa, tutaj liczy się nasz wkład. 

Z kolei bez sensu wydaję mi się brać udział w konkursach o tematyce i nagrodzie kompletnie nas nie interesującej. Ty bierzesz udział, bo chcesz wygrać – cokolwiek. Ktoś inny bierze udział bo dawno marzył o tym czymś co można wygrać a dodatkowo cała tematyka w jakiej obraca się konkurs to jego zainteresowanie. 

photo-1425036458755-dc303a604201

Gdzie szukać konkursów? 

Tutaj zapewne wujek google was nie okłamie. Ale skoro już mówię o konkursach i ich wygrywaniu to wspomnę, że najczęściej przeglądam te znajdujące się na stronie sledzimykonkursy.pl Jednak nie zawsze znajdziemy tutaj świeże konkursy. Warto też śledzić strony na facebooku naszych ulubionych marek, blogerów (mnie też możecie o tu ) gdzie często pojawiają się konkursy i to świeżo po wystartowaniu. Czemu to ma znaczenie ? no w przypadku czegoś wymagającego większej pracy będziemy mieć więcej czasu na zdziałanie cudów. 

Choć rzeczywistej głównej nagrody nie udało mi się wygrać to ciągle próbuje, nie poddaje się. Uwielbiam brać udział w konkursach choć wyniki nie zawsze mnie tak cieszą. Jednak wszystko nas uczy, w tym przypadku cierpliwości. A przegrywać też trzeba umieć.

Do tej pory udało mi się wygrać wejściówkę na Party like a Lord. Voucher na bilet w wysokości 50 złotych. Bluzy, koszulki, puszki wafelków, książki i inne – choć małe rzeczy to cieszące.