Usuwaj komentarze

Wiedziałam, że zbliża się ten czas. Prędzej czy później musiałabym to zrobić, musiałabym usunąć komentarz. Ale to w sumie fajne uczucie wiecie? 

Wielu się zastanawia, czy powinno usuwać komentarze czy też je zostawiać i rzucać się w wir niedorzecznej dyskusji. Nie wahaj się tylko usuwaj. Blog to miejsce gdzie ty ustalasz zasady i możesz robić to co ci się podoba.

Byłam świadkiem wielu sytuacji na blogach czy forach internetowych. Dyskusja z kimś kto od początku jest nieuprzejmy- mówiąc grzecznie- jest tylko marnowaniem twojego czasu. Ktoś taki zawsze będzie narzucał swoje zdanie, swoje jedyne słuszne zdanie jakby jako jedyny posiadał rozum. Będziesz tracił czas na tłumaczenia, których tak czy siak nie zrozumie. Nigdy nie daj się sprowokować.

Może to być hejter, może to być troll, a może to być ktoś kto ma o sobie zbyt duże mniemanie i liczy na pożywkę Nie ma osoby, która błędów nie popełnia. Ja zdaję sobie sprawę, że też je popełniam. Wytykać stylistykę mi można, ale szanuje ludzi i oczekuje tego samego. A narzucanie własnego zdania nie jest odznaką szacunku. Jeśli ktoś czegoś nie rozumie  to zazwyczaj zrzuca winę na autora, na błędny sposób myślenia.

Dziwne, że zazwyczaj ktoś kto ma najwięcej do zarzucenia, wypowiada się anonimowo. Osoba taka nie ma wielu zajęć, co widać po powrotach i kolejnych zabawnych komentarzach nawet w środku nocy. Lubię przed snem obejrzeć dobry film, poczytać książkę, ale zdecydowanie zabawniejsze jest czytanie takich wypowiedzi. Nie martwcie się, przeczytałam i pozdrawiam was wszystkich. Środkowym palcem.


Usuwanie komentarzy nie jest odznaką słabości. Pokazujesz tym, że kontrolujesz swój blog. Usuwaj komentarze, nie przejmuj się tym, że komuś się to nie podoba. 

P.S Jeśli mój blog ci się nie podoba a co więcej nie rozumiesz formy poszczególnych wpisów to najzwyczajniej w świecie tu nie wchodź.