Prawda o książkach kucharskich

Książki są fajne a książki kucharskie to już magia. Możemy zobaczyć tyle wyśmienitych dań z dokładną instrukcją jak przyrządzić. Dania te po wykonaniu rzeczywiście prezentują się jak na zdjęciach, jeśli zrobimy to jak należy.

Apetycznie! 

Wszystko fajnie i pięknie ale pomimo tego, że w każdym domu znajdą się przeróżne książki kucharskie to nie korzystamy z nich często ale czemu ? 

Brak czasu na eksperymenty.

W dzisiejszych czasach trudno jest znaleźć czas na odpoczynek czy rozrywkę a co dopiero jeśli przychodzi do przygotowania urozmaiconego schabowego. I to generalnie jest główny powód dlaczego tak rzadko sięga się po te dania z przepisów w tych genialnych książkach.

Błędy w zakupach.

Kiedy robimy duże zakupy w dużych supermarketach bez listy zakupów to wygląda to tak, że 4 godziny mijają, pieniądze z konta ubywają a w domu lodówka tylko trochę zapełniona. A w niej znajdziemy tylko kilka rzeczywiście potrzebnych rzeczy.

Ale zaraz do tego dania potrzebujemy jeszcze kilka rzeczy… No to trudno, robimy obiad na szybko tak jak codziennie. 

Głód.

Przychodzimy do domu po całym dniu w pracy, ciężkiej pracy. Jesteśmy głodni i mamy czasu cholernie dużo ale tak czy siak idziemy na łatwiznę. Robimy spaghetti bo szybko i najemy się do syta. 

Czemu mowa o książkach kucharskich? Wczoraj byłam w empiku i sprzedawczyni musiała każdemu proponować tamtejsze promocje. Akurat były książki kucharskie. Bardzo fajne, tak apetycznie się prezentowały, że człowiek aż głodniał od samego patrzenia. 

Promocja zresztą też dobra, bo dwie książki w cenie jednej.. za 19.99 ! WOW

Zrzut ekranu (29)

Sprzedawczyni proponowała książki dla mam bo wkrótce Dzień Mamy. Wtedy kolejne przemyślenia, bo czy wasze mamy korzystają z książek kucharskich ? Niejednokrotnie kupiłam mamie ciekawą kucharską książkę. Ale szczerze ? ani razu nie widziałam, żeby z niej korzystała.  

Mamy mają to do siebie, że gotują z głowy a jeśli już korzystają z przepisów to tych zamieszczonych w swoim prywatnym przepiśniku. Gromadzone przez lata przepisy są dla nich lepsze jak te nowości z dziś. Nie lubią eksperymentować. Więc prezent niezły ale może lepiej sięgnąć po coś bardziej przydatnego.

Jeśli chodzi o gotowanie z książki to wolą to robić młode dziewczyny, generalnie młodzi. W szczególności jeśli to książka z przepisami na dietetyczne dania bo to teraz modne. Z chęcią korzystają z nich także osoby lubiące próbować nowych rzeczy. 

Składniki do dań.

Za każdym razem, kiedy chce zrobić coś fajnego z takiej to właśnie książki wkurza mnie jedno-składniki jakie są wypisane. Niejednokrotnie są to rzeczy z jakimi nigdy styczności nie miałam. A jako, że w kuchni mistrzynią nie jestem to boję się cokolwiek zastąpić. 

Lepsze od książek są przepisy z sieci ?

Amatorskie przepisy gospodyń lub dietetyczek. Zwykle tam znajduję dania jakie można zrobić bez problemu i to z składników jakie zawsze mam pod ręką. Więc książki kucharskie mi tylko ładnie wyglądają na półkach, ślinka cieknie jak przeglądam ale korzystam to z nich rzadko, niestety. 

Pomimo wielkiego boom na punkcie książek kucharskich nie nauczyliśmy się z nich korzystać, przeszkadza nam w tym brak czasu jak i całe zamieszanie związane z przyrządzaniem dania. Chodzimy na łatwiznę choć dukamy o zdrowym odżywianiu.