Jak szybko i bezboleśnie popełnić samobójstwo

Depresja dotyka coraz więcej ludzi. Część z nich nie zdaje sobie z tego sprawy, a wielu ukrywa ten stan, wstydząc się reakcji bliskich.

Przyczyny są różne, wieczne niepowodzenia czy tragiczne wydarzenia : śmierć bliskiej osoby, zdrada, praca a nawet codzienność. Nie wszyscy potrafią radzić sobie ze stresem, nadmiarem obowiązków i generalnie tym co przynosi życie. Osamotnieni i pozbawieni sensu, ranią siebie, popełniają samobójstwa. 

Są takie momenty, kiedy myślimy, że wyjście jest jedno. Przestać się męczyć na tym świecie. Niejednokrotnie słyszymy, że nie każdy odważy się popełnić samobójstwo. Ale ten czyn jest dowodem tylko i wyłącznie słabości a nie odwagi. Ty odejdziesz, a bliscy będą żyć i cierpieć. Nigdy sobie nie darują, że nie pomogli, nie zapobiegli. Prawdopodobnie nigdy się z tego nie podniosą.

Samobójstwo (…) przecież nie można go uważać za nic innego, jak tylko za słabość, bo oczywiście łatwiej jest umrzeć niż mężnie znosić życie pełne udręki

– Johann Wolfgang von Goethe

Nie jestem psychiatrą ani psychologiem. Praktycznie nic o tym nie wiem. Jednak w swoim życiu miałam różne momenty, niejednokrotnie dochodziłam do wniosku, że nie ma ono sensu. Ale teraz wiem, że zawsze jest jakieś wyjście. Życie masz jedno, naprawdę nie chcesz się przekonać co przyniesie Ci los ? Chcesz się zabić, oddać życie tylko i wyłącznie dlatego, że jakieś niepowodzenie Cie spotkało. A marzenia? 

Życie może być piękne, jeśli damy tylko mu szansę.

Jeśli masz problem- nie poddawaj się.

Jeśli nie widzisz sensu życia – nie zabijaj się. 

Zawsze jest wyjście, zawsze możesz poprosić o pomoc.  

116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”
800 112 800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej

Nie zabijaj się, nie warto.