Mario inaczej

Stworzony przez Shigeru Miyamoto z firmy Nintendo. Został najpopularniejszą postacią z gier wideo. Mowa tutaj o Mario, wesołym hydrauliku.

Wierzę, że może nie wszyscy mieli okazję zagrać, ale chyba kojarzą już wszyscy? Choć to postać z gier wideo, tak nie trzeba być wielkim fanem gier by znać tego Pana, pod wąsem i w czerwonej czapeczce. 

Po raz pierwszy w Mario zagrałam na pegazusie. Była to jedna z moich ulubionych gier, która jakimś cudem nigdy nie chciała się znudzić. Sposoby przejścia były różne. Raz próbowaliśmy przejść w jak najszybszym czasie, a raz zebrać wszystkie punkty. Radość sprawiało każde tajne przejście, gdzie znaleźliśmy więcej punktów. Dobrze pamiętamy wszystkie grzybki, jakie gwarantowały nam wzrost. Kwiatek, dzięki któremu mogliśmy strzelać ognistymi kulkami i oczywiście gwiazda, która na moment dawała nam nieśmiertelność. 

Mario to fajna platformówka 2d, gdzie akcja toczy się w Grzybowym Królestwie, a my w każdej rundzie idziemy w prawo, do zamku. Naszym kompanem jest Luigi, ale gdy gramy  w dwie osoby, to wszyscy chcą być Mario, a nikt nie chce być Luigim. 

Oczywiście gier z udziałem Mario powstało tak dużo, że nie sposób opisać każdą. Oprócz gier powstały filmy a nawet seriale. Nie wszystkim każdy tytuł z udziałem Mario przypadnie do gustu. Jednak pewne jest jedno, każdy fan ma w domu konsolę Nintendo. 

23

Ostatnio znalazłam ciekawą wersję Mario, gdzie jeszcze bardziej wczuwamy się w całą przygodę bo jest to tryb pierwszoosobowy. Wygląda niesamowicie, prawda? Jednak sterowanie nie jest już takie proste a my tak czy siak zerkamy na miniaturkę, do której jesteśmy przyzwyczajeni. 

Możecie w grę zagrać zupełnie za darmo. Wystarczy werjść na stronę twórców tej pierwszoosobowej wersji Mario i pobrać. Nic trudnego prawda?