Pomysł na bloga

Przeglądam różne fora internetowe i portale związane z blogosferą. Widzę tam ludzi kreatywnych i tych, którzy dopiero chcą zacząć coś tworzyć. Uwielbiam przeglądać świeże blogi blogerów, którzy mają na siebie pomysł. 

Jednak przeważnie dominują tam ludzie, którzy chcą blogować pomimo, że nie mają pomysłu. Zakładają tematy, w których proszą o podpowiedzi. Gdyby to było zapytanie jaki hosting wybrać czy gdzie szukać szablonu, to w porządku. Jednak to są pytanie, które nie powinny się pojawiać. 

Hej, chciałabym zacząć prowadzić bloga, może ktoś ma jakiś pomysł o czym pisać by mnie czytali?

Czy odniesie się sukces, jeśli ktoś nam wymyśli temat jaki mamy poruszać na własnym blogu? Nie wydaję mi się aby to było możliwe. To tak jakby zapytać na jakie studia iść, żeby mieć pracę.

Wybierasz studia według własnych zainteresowań, a przynajmniej przeważnie tak jest. Z kolei nie ma przymusu by prowadzić bloga więc skąd pomysł by zakładać bloga, jeśli się nawet nie wie o czym chce się na nim pisać. Pytania takie pojawiają się nagminnie, nie wiem czy to chęć pojawienia się w telewizji śniadaniowej ciągnie dzieci do zakładania bloga czy coś innego. W każdym razie jeśli nie masz pomysłu na bloga, to sobie odpuść. 

Myślę o założeniu bloga, ale nie wiem jak ma się nazywać, czekam na propozycję.

Jeśli ktoś prosi o pomoc w wymyśleniu nazwy bloga czy swojego pseudonimu, to chyba jest coś nie tak. Owszem, nazwa musi być przemyślana. Ale to ma być tylko i wyłącznie nasz pomysł. Ktoś kto poważnie podchodzi do prowadzenia bloga, nigdy nie będzie miał problemu z znalezieniem odpowiedniej nazwy. 

Są jednak słowa, które powielają się jeśli chodzi o nazwy blogów. Są to między innymi: glamour, fashion, cook czy fit. Gdybyście wyszukali wszystkie blogi z tymi słowami w nazwach,  zapewne przerazilibyście się tą liczbą. To efekt pewnego rodzaju mody. 

Niektórzy liczą, że jeśli ktoś z taką nazwą odniósł sukces to automatycznie on też osiągnie. To samo tyczy się kategorii, zaraz po tym jak Ewa Chodakowska była we wszystkich telewizjach i księgarniach, to wszyscy zechcieli pisać o ćwiczeniach i zdrowym życiu. A wcześniej to nikt nie dbał o swoje zdrowie i ciało?

Prowadzenie bloga nie jest łatwym zajęciem. O wytrwałości i oryginalności już wspominałam. Jako, że najlepszy blog to ten często aktualizowany o tematyce przemyślanej i oryginalnej, który jest założony z pasji. 

Gdy chcesz założyć bloga, pragniesz by był czytany i komentowany. Jednak nie będzie ani czytany ani komentowany, jeśli będziesz poruszać na nim tematy, które są Ci obce. Nic nie osiągniemy pisząc bloga kulinarnego, jeśli o gotowaniu nie mamy pojęcia. Chciałbyś by ktoś, kto nigdy nie zasiadał za kółkiem pouczał Cie o tym jak masz jeździć samochodem? No właśnie, więc tak to działa. Nikt nie będzie czytał bloga, jeśli będziemy pisać o rzeczach na których się nie znamy. Nikt nie może wymyślić nam tematyki bloga, my sami musimy ją znaleźć. Jeśli takiej nie ma, to znak, że blogowanie nie jest czymś dla nas. 

Tak naprawdę, żadna kategoria czy nazwa bloga nie stoi za sukcesem bloga. Za sukcesem może stać tylko pasja, z jakiej blog prowadzimy. Zainteresowania mogą być różne, niekoniecznie zawsze jest to blog i trzeba zapamiętać, że sukces można osiągnąć niezależnie od tego, co w życiu się robi, gdy to jest pasja.