Powrót do dzieciństwa

Dzisiaj królowały zdjęcia z dzieciństwa. Cała tablica wspomnień znajomych, cały plotek ze zdjęciami wytarganymi z albumów naszych rodzimych gwiazdek. 

W sumie album z dzieciństwa jest magicznym przedmiotem. Bo możemy podczas przeglądania zdjęć udać się do czasów gdzie największym problemem był brak lodów w lodówce. Choć dla mnie to nadal problem, szczególnie gdy słońce grzeje.

A podobno magia nie istnieje, ale jeśli tak jest to czemu czujemy się tak fantastycznie przeglądając je?

human-763156_1280

Kiedy przypominamy sobie liczne zabawy z podwórka, czas spędzany w gronie przyjaciół. Siniaki i brudne ubrania, które z trudem mama potrafiła doprać. Porównujemy to do dzisiejszych dzieciaków. Teraz wszyscy mówią, że dzieciaki marnują się przed ekranami. Choć częściowo to prawda, to nie do końca. Obecnie, dzieciaki mają dostęp do technologii od wczesnych lat. Zazdrościmy im chyba trochę, dlatego tak mówimy.

Lubimy wracać do wspomnień i powtarzać, że fajnie byłoby ponownie być dzieckiem. Ale czy mając wybór rzeczywiście, to czy wybralibyście ponowny powrót do zakazów, nakazów i zależności od rodziców? Na nowo przechodzić te szkolne- trudne sprawy? Chyba trudno byłoby mi zrezygnować z posiadania prawa jazdy tylko dlatego by pozbyć się problemów dorosłości.