Czy istnieje coś takiego jak szczera wymiana komentarzami?

Wczoraj natrafiłam na bardzo dziwne ogłoszenie, a raczej propozycję współpracy. Zwał jak zwał. Nienawidzę wszelakich propozycji sub za sub, like za like, follow za follow..

Czy jest ktoś chętny na szczerą wymianę komentarzami?

Znalazłam to na grupie, w której raczej była cisza w kwestii pustych wymian. Jest to śmieszne, przyznaję. Wielokrotnie znalazłam na swoim blogu komentarz: fajny blog, wpadaj do mnie. Gdzie wiadomym był fakt, że nawet osoba ta nie spojrzała na tytuł wpisu, a co dopiero na treść. Strasznie mnie to irytuję, wiem też, że nie jestem w tym osamotniona. Jest to co zjawisko znane, często spotykane, oraz widać też praktykowane. Wystarczy tylko spojrzeć, ile powstało takich podstron, głównie tylko dla tych wymian.

Jednak spróbujmy trochę usprawiedliwić osobę, która to napisała. Może wcale nie miała na myśli tej pustej wymiany, a po prostu chciała poznać innych blogerów. Jednak wszelakiego rodzaju posty: Nudzi mi się, chętnie poczytam blogi; również brzmią źle. To tylko ładniej ubrana propozycja:Sub za sub.

Takie posty, propozycję odstraszają osoby, które chcą w rzetelny sposób pozyskać czytelników.


Jak się okazuję, osoba ta rzeczywiście chciała poznać blogi, blogerów, tylko zastosowała najgorszy z możliwych sposobów. Bo czy istnieje SZCZERA WYMIANA komentarzami? Oczywiście, że nie. Jeśli ma być wymiana, to nigdy nie będzie ona szczera.


 

Chcesz się ze mną skontaktować? Wysłać coś? Śmiało: ielgrey@ielgrey.pl