Minusy farbowania włosów

Nigdy nie przepadałam za swoim naturalnym kolorem włosów. Mysi blond sprawiał, że nie często uśmiechałam się po spojrzeniu w lustro. Pierwsze farbowanie przyniosło mi sporą satysfakcję oraz ulgę. Wskutek czego musiałam też przyzwyczaić się do wielu niedogodności.

Po pierwsze i najważniejsze odrosty. Przychodzą tak szybko! Szczególnie widoczne są w przypadkach podobnych do moich. Czyli gdy farbujemy na ciemniejszy kolor. Niestety odrosty wyglądają okropnie. Choć niektóre kobiety potrafią sobie poradzić z odrostami w taki sposób, że postrzegane są jako coś w miarę OK. Jednak w większości przypadkach trzeba szybko sięgnąć po farbę i uporać się z tym problemem.

Jasna pościel to największa zmora dla każdego, kto farbuje włosy. Szczególnie jeśli farbujemy na czarno bądź czerwono. Biała pościel już nigdy nie będzie biała. Dlatego trzeba przyzwyczaić się do kolorowych, a przede wszystkim nieco ciemniejszych kolorów pościeli.

Ręczniki przeżywają nasz kolor podobnie jak pościel. Każde mycie naszych włosów oznacza delikatne lub też mniej delikatne farbowanie ręcznika. Jedno jest pewne, nigdy nie sięgniesz po biały i kremowy ręcznik.

Najgorszej jest w hotelach, gdzie często pościel i ręczniki są białe.

Farbowanie włosów je wysusza. To akurat wie każdy, kto raz w życiu eksperymentował na swoim kolorze. Dlatego w przypadku częstego farbowania trzeba zadbać o odpowiednie odżywianie włosów. Szampony, odżywki, maseczki. To wszystko potrzebujemy nie tylko po to, by na dłużej zachować nasz żywy kolor włosów, ale również po to by nie były wysuszone i zbyt bardzo nie przypominały siana w dotyku.

Basen może źle odczuć nasze farbowanie, dlatego jeśli chcemy popływać czy po prostu wypocząć w jacuzzi musimy poczekać kilkanaście dni po farbowaniu.  W sumie nigdy nie byłam zwolenniczką basenów, dlatego nie ubolewam nad tym zbyt szczególnie.

Łazienka podczas mycia włosów może wyglądać różnie. Szczególnie gdy ktoś nie uważa i macha rękoma jak gdyby nigdy nic. Jeśli farbujesz włosy na odcienie czerwieni oraz nie specjalnie uważasz to łazienka może przypominać rzeźnie. P1030487


W tle Asyż 🙂

Jedno jest pewne, farbowanie włosów uzależnia w pewien sposób. Najchętniej nigdy nie wróciłabym do swojego naturalnego nijakiego blondu, jednak wszystko się zmienia i może akurat za kilka lat zmienię zdanie.