The Flash, 2 sezon

Czerwony strój z piorunem, maska na twarzy. Tęsknicie za bohaterem skrywającym się pod tą czerwienią? Ja tak, na całe szczęście premiera drugiego sezonu tuż tuż.

Nazywam się Barry Allen i jestem najszybszym człowiekiem na świecie.. No właśnie, identycznie zaczynał się każdy odcinek tego serialu. Zdecydowanie plusem tak obszernego wstępu jest to, że świeży widz mniej więcej dowie się, z czym to się je. Jednak jeśli poprzestanie tylko na tej krótkiej urywce, względem tego wszystkiego, nigdy nie zrozumie jak wiele stracił.


Ostatni odcinek, który był zarazem zakończeniem pierwszego sezonu zawierał w sobie część odpowiedzi, na pytania jakie mogły nam towarzyszyć przy końcówce sezonu. Jednak porównując do pytań, jakie się zrodziły przez te 40 minut, to za mało. Przede wszystkim, przypomnijmy sobie co to się stało w ostatnim odcinku, bo zdecydowanie to ma największe znaczenie jeśli myślimy o tym, co będzie w kontynuacji.

Przede wszystkim dowiedzieliśmy się o motywach Eobarda Thawne, który przez większość czasu był po prostu Dr Wellsem, podziwianym zarówno przez pracowników laboratorium, jak i samego Flasha. Wyszło na jaw, że wszystkie jego czyny były bezpośrednio związane ze swoimi korzyściami, a właściwie jedną wielką jaką była podróż do przyszłości, do jego naturalnego środowiska i czasu. Bo warto pamiętać, że Reverse-Flash utknął w przeszłości, która jest teraźniejszością Flasha. Wiem, że trochę to już pomieszane jest z tymi czasami, ale spokojnie jeszcze większe przemieszanie czeka was w drugim sezonie, a przynajmniej tak jest zapowiedziane. Wróćmy jeszcze do pierwszego sezonu, a konkretnie do tego ostatniego odcinka, który nie tylko był jednym z ciekawszych, ale również wzruszającym odcinkiem. Wystarczy spojrzeć na spotkanie Barrego z jego matką, w przeszłości.


Choć odcinek był przewidywalny od momentu, w którym Wells przedstawił Barremu sposób na powrót do normalności, to mimo wszystko był dobrym zakończeniem tego zaskakująco dobrego pierwszego sezonu. Czemu jednak przewidywalnym? No jak dobrze wiadomo, gdyby Flash zdecydował się uratować życie swojej matki, to nie wiadomo czy kiedykolwiek miałby okazję zostać bohaterem miasta. A gdyby nie był bohaterem miasta, to jaki sens miałby serial o superbohaterze, który nie jest superbohaterem? A na dodatek, serial jest na podstawie komiksów, co prawda nie czytałam ich, ale zgaduję, że większa część serialu zgadza się z tym, co w nich znajdziemy. Jak tak teraz o tym myślę, to muszę to sprawdzić. Wtedy wam zapewne dam znać, jeśli chcecie.flash-2

Popularność pierwszego sezonu przyszła niespodziewanie na kilka miesięcy przed oficjalną premierą! A wszystko za sprawą wycieku pierwszego odcinka do sieci. Choć jak się tak głębiej zastanowić, to przyniosło to więcej korzyści. Inaczej jest w przypadku Supergirl, o której już wspominałam.


Flash_LogoHełm ze skrzydłami, który wypadł z dziury czasowej jak się okazało był zapowiedzią nowego sezonu. Jednak zaraz po tym stało się coś, co totalnie mnie zaskoczyło. Nie spodziewałam się takiego obrotu sytuacji, no po prostu miałam już jakieś scenariusze w głowie, ale ani razu nie pomyślałam, że Eddie się zabiję, tylko i wyłącznie dlatego, by Reverse-Flash zniknął całkowicie. A musiało się tak stać, Eddie był przecież jego przodkiem. Zatem sama końcówka zostawiła nas niezaspokojonych, z apetytem na następne odcinki. Bo zaraz po zakończeniu pierwszego sezonu, nie sposób było się domyślić, co przyniesie drugi sezon. Drugi sezon również przyniesie drobne zmiany w ubiorze Flasha

The man who saved Central City. Tytuł pierwszego odcinka drugiego sezonu jasno mówi o tym, że Barremu uda się uratować świat, jednak jakim kosztem? Tego nie wiadomo. Flash przeżyje, jednak czy będzie rzeczywiście Flashem, bohaterem? Tego nie wiadomo, bo biorąc pod uwagę zmiany jakie zachodzą pod wpływem podróży w czasie, a konkretnie zmian poszczególnych elementów przeszłości nie wiadomo, czy powstanie superbohater. Skoro nie będzie Dr Wellsa, to nie będzie zgranego zespołu w laboratorium, które pomogło ogarnąć Barremu jego nowe zdolności. Jednak jest coś, co zapewne spora część z was przeoczyła. Skoro Cisco pamiętał, o tym, że Wells zabił go w równoległym czasie, czy jakimś cudem zdolność ta będzie towarzyszyła mu w nowej teraźniejszości, czy zniknie tak samo jak wybuch akceleratora cząsteczek z historii Central City.

The Flash -- Image Number: FLA02_FIRST_LOOK.jpg -- Pictured: Grant Gustin as Barry Allen/The Flash -- Photo: -- Jordon Nuttall/The CW -- © 2015 The CW Network, LLC. All rights reserved.

Drugi sezon to głównie zmagania czasów i światów równoległych. Podobno będziemy mogli zobaczyć kilku Flashów na ekranie. Jestem ciekawa zatem, jak to wszystko rzeczywiście będzie się prezentowało i jak brak istnienia Eoborda Thawna wpłynie na teraźniejszość Barrego. A może, ciało które wpadło do dziury czasowej wpłynie jakoś tak, że Reverse-Flash będzie istniał? Nie wiem, wiem jedno, że zwiastun możecie obejrzeć już teraz. Jednak uwaga, jest bardzo tajemniczy.


 

flashvsarrowjpg-e14ea2Jak zostało to ogłoszone, na 2016 zaplanowano kolejny serial towarzyszący, zarówno tytułowi The Flash jak i Arrow. Co jest bardzo ciekawe, a jednocześnie dziwne biorąc pod uwagę, że The Flash w jakieś części jest już serialem towarzyszącym. Zapewne znajdziecie informacje na ten temat u mnie, ale jeszcze nie teraz.