Powrót do przyszłości, dziś.

Świat oszalał, a wszystko przez tajemniczą datę wpisaną w wehikuł czasu. 21 Października 2015 to dzień, w którym pojawił się/ pojawi się Marty McFly w przyszłości.

Przyszłość nigdy nie była tak blisko, bo to już dziś.

Zawsze oglądając filmy, w których pojawia się przyszłość zastanawiam się czy rzeczywiście tak będzie. Zawsze mówię, że nim się zestarzeję to zdążę zasmakować latających samochodów, bo za kilka lat zamiast zwykłych czterokołowych pojazdów będziemy mieć własne latające pojazdy. No, ale wiecie takie bez skrzydeł i innych dodatków robiących z samochodów samolot. Po prostu samochód, który unosi się nad ziemią.

Oglądając drugą część trylogii Back To The Future byliśmy świadkami podróży do przyszłości. Przyszłość ta nie była oddalona jakoś szczególnie daleko w czasie. Był to tylko 2015 rok, choć w 1985 roku ten czas mógł wydawać się bardziej odległy.maxresdefault

Przyszłość?

Obecnie mamy 2015 rok, wiec możemy porównać czy przyszłość zgadza się z naszą teraźniejszością.Christopher Lloyd and Michael J Fox in Back to the Future

Niestety nadal nie mamy latających samochodów, nadal sami musimy wychodzić z pupilami na spacer, a co więcej nadal musimy tradycyjnie przyrządzać sobie jedzenie. Choć wiadomo, mamy wiele udoskonaleń jeśli chodzi o jedzenie, jednak mimo to nie mamy możliwości przywrócenia winogrona z rodzynki czy zrobienia apetycznej pizzy z wysuszonego i miniaturowego placka z dodatkami. Akurat z tego powodu możemy się cieszyć, raczej dehydratyzowana pizza nie brzmi dobrze, a jak smakuje?

W filmie widzieliśmy domowe ogródki owocowe, które wprost z sufitu dostarczały nam świeże i smaczne owoce. Niestety nadal niczego takiego nie wymyślono, raczej możemy to zaliczyć do rzeczy, które zobaczymy w tej nieistniejącej przyszłość. A jeśli istniejącej to niestety nie my tego spróbujemy. No chyba, że zawiesimy sobie doniczkę z truskawkami pod sufitem.

Telefon w formie okularów. Choć smartwatche próbują wyrobić sobie silną pozycję na naszym rynku, to okulary o takich funkcjach jeszcze nie powstały.

Przeskoczymy od razu do butów, które same potrafią się zasznurować i wyglądają zajebiście. Niestety nadal tą czynność wykonujemy sami, nie jesteśmy tacy leniwi. Buty jak buty, mamy wybór. Jednak istnieje, bądź istniała możliwość kupienia sobie identycznych jak tych w filmie. Ich koszt jest prawdopodobnie większy niż można sobie wyobrazić, ale powstały po to by wesprzeć organizację charytatywną Michaela J. Fox. Jakiś geek mógł się ucieszyć nabywając taki gadżet, a jednocześnie pomógł chorym na Parkinsona.

Kolejnym fajnym gadżetem głównego bohatera w przyszłości była kurtka, która sama się suszy i mówi do nas. Na chwilę obecną mamy pralki, które prócz tego, że piorą to suszą. Więc daleko nam do takich inteligentnych ubranek.hoverboard

Latająca deska to zdecydowanie jest coś, co wypróbowałby każdy. Nasze nadal mają kółka, a jeśli ich nie mają to po prostu nie da się na nich poruszać.

Przyszłość czy teraźniejszość?

Dobra, ale to wszystko tylko małe gadżety, które miały w filmie niejako przybliżyć wyobrażenia o przyszłość. Wiele z tych rzeczy nie ma, prawdopodobnie nie będzie, albo możemy tak myśleć. Oczywiście technologicznie wszystko się pozmieniało, jednak futurystka nadal wydaję mi się fantastyką. Nie wiem czy kiedykolwiek roboty zawitają w domach by pełnić rolę służby tak jak to było w Człowieku Przyszłości. Jednak poza tymi wszystkimi udoskonaleniami możemy przyznać jedno, film przewidział oblężenie hipsterów. 248556fc-bbc6-4736-b3af-d204641ec6b4

Marty McFly przybędzie do naszych czasów o godzinie 16:29, jednak przeliczając strefy czasowe dla nas mieszkających w Polsce możemy spodziewać się gościa z przeszłości o godzinie 1:29.


Jeśli nie wiecie o czym piszę to macie jedną jedyną okazję, by nadrobić film. Dzisiejszy wieczór musicie spędzić na oglądaniu trylogii o podróżach w czasie. Macie czas do 1:29. Więc sięgajcie po popcorn, zimną colę i wyruszajcie do przeszłości, do przyszłości. gdzie chcecie.


A jako dodatek wrzucam wam kilka odnośników, które w jakiś sposób są związane z dzisiejszym dniem.

Przepis na dehydratyzowana pizza

Polska wersja podróży do przyszłości.

Martin Stankiewicz.

Playlista przygotowana na powrót McFly!


Replika samochodu z Back to The Future

a_replica_back_to_the_future_car_that_is_awesome_640_03 (1)a_replica_back_to_the_future_car_that_is_awesome_640_04a_replica_back_to_the_future_car_that_is_awesome_640_06