Wygrałam komplet bielizny, a Ty?

Telefony komórkowe, uwielbiane przez większość społeczeństwa, ale mimo to można je znienawidzić przez podstawową funkcję jaką jest odbieranie połączeń.


Wygrałam komplet bielizny

Najgorzej jest wtedy, gdy śpisz a tu o 7-8 telefon. Odbierasz a tam co? Informacja o wygranej. To nic, że nigdy nie brałam udziału w konkursie o bieliznę, właśnie ją wygrałam. Tak, o 7 rano wygrałam komplet ekskluzywnej bielizny. A kiedy poinformowałam kobietę w słuchawce, że to jakaś pomyłka, że nie brałam udziału w żadnym takim konkursie to po prostu olała to próbując wyjąć ode mnie adres.

Nie wiem skąd mają mój numer, ale tą bieliznę próbują mi już wciskać któryś raz z kolei, na całe szczęście te numery telefonu bywają podobne więc olewam i nie odbieram, a jak odbieram to tylko po to by zaraz zakończyć rozmowę.

Zazwyczaj jedynym rozwiązaniem, by dali spokój była rozmowa z nimi i grzeczne powiedzenie czegoś w stylu odwalcie się, ale tym razem to nie pomaga.

Dlatego ważne jest, by wiedzieć w jakich konkursach bierzemy udział oraz w jaki sposób informują o wygranej. Bo gdyby kobieta w słuchawce poinformowała mnie, że wygrałam komputer, smartphone czy spartwatch to prawdopodobnie uwierzyłabym. Zapewne później przyszłoby mi coś, za co musiałabym zapłacić, a co więcej byłoby to połączone z jakąś beznadziejną subskrypcją.

Odbierasz a tam cisza, a następnie nawijający robot

Wielokrotnie czekając na telefon w sprawie pracy doczekałam się jedynie połączeń nagranych informujących o nowych promocjach w Orange, gdzie nigdy nie miałam nawet karty sim od pomarańczy. Nic chyba nie denerwuję mnie bardziej jak taki telefon. Serio, to już nawet niektóre firmy nie stać na specjalistów od call center?

Call Center

Współczuję tym pracownikom, bo mają przerąbaną pracę. Czy ktokolwiek zechcę rozmawiać z tymi, którzy oferują jakieś książki o zdrowiu przez telefon? No chyba tylko ktoś, kto wyjątkowo czuję się samotny i dla samej gadaniny poświęci te 10 minut. Najchętniej wykasowałabym numer z ich dziwnej listy, którą nie wiem skąd mają, ale mają a dodatkowo wiedzą jak się nazywam.


Zawsze wiedziałam, że my jako ludzkość jesteśmy obserwowani przez kogoś wyżej, kogoś ponad nami, no ale żeby to udowadniali przez takie głupie połączenia?


Ankiety

Tak, akurat jadę samochodem, odebrałam telefon bo czekałam na ważne informacje, oczywiście mam czas by porozmawiać w sprawie palenia papierosów, choć sama nie palę. A ankieterzy nie dają się zbyć, bo może akurat mam doświadczenie w tym temacie, który jest mi dalece obcy.

Jak znienawidzić połączenia przychodzące?

Nie potrzebujemy szczegółowej rozpiski jak to zrobić, a wszystko dzięki wyspecjalizowanym firmom, które skutecznie psują nam humor dzwoniąc. Od dłuższego czasu sprawdzam w internecie KTO DZWONI/Ł. Powstało masę stron, na których możemy sprawdzić czy dany numer telefonu to po prostu dobijający się do nas wyłudzacz, czy ktoś inny kto zdecydowanie ma niewdzięczną pracę. Wystarczy, że wpiszemy numer oraz hasło: KTO. Google zrobi resztę za nas.

Ponad 90% połączeń przychodzących, których numerów nie mam zapisanych to wszelkiego rodzaju firmy, które chcą mi wmówić, że coś wygrałam lub wcisnąć  ubezpieczenie gdyby nagle huragan wpadł w odwiedziny.

No, a żeby dzień był jeszcze piękniejszy to dorzucą sms’a od wróżki, która wyzna mi w tajemnicy, oczywiście poza opłatami, że wygram coś zajebistego. Chyba miała na myśli tą bieliznę.

Ja już mam wstręt jeśli chodzi o połączenia przychodzące, a jeszcze bardziej gdy dzwoni numer nieznany.