9 Filmów z psem w roli głównej

Uwielbiam psy. To jedyne futrzaste stworzenia jakie mogę głaskać, przytulać i całować pomimo, że czasem zje mi szynkę z kanapki. Ale tak poza tym to filmy o psach są genialne i to nie tylko dla dzieciaków.

Poniżej skromna lista filmów, w których pies gra główniejsze skrzypce. Filmy, które można oglądać na okrągło, a co najważniejsze łapią za serce.


Hachiko-_A_Dog's_Story-01

Mój przyjaciel Hachiko

Jeden z najlepszych filmów, jakie widziałam do tej pory. Co prawda jest to amerykańska wersja, ekranizacja, a oryginałem jest japońska, mniej znana i lubiana. Jednak niezależnie od ekranizacji opowiada o niesamowitym psie, nie bez powodu uznanym w Japonii za symbol wierności i oddania. A święto ku czci Hachiko jest obchodzone każdego roku.

Nie potrafię zliczyć, ile razy już miałam okazję zobaczyć ten film. Za każdym razem jest tak samo dobry i wzruszający.

Historia Hachiko w skróciepies rasy akita, który czekał w tym samym miejscu nieprzerwanie prawie 10 lat na przybycie swojego pana przy tokijskiej stacji w dzielnicy Shibuya. Doceniając wierność, lojalność i oddanie psa, mieszkańcy Tokio wybudowali obok dworca jego pomnik. W Japonii znany jest jako chūken Hachikō (忠犬 ハチ公, czyli wierny pies Hachikō).


max-fp-073

Max

Film o psim bohaterze, który nie zdołał uchronić swojego opiekuna na polu walki, ale zdołał uchronić jego młodszego brata. O tym filmie nie będę się zbytnio rozpisywać, bo zrobiłam to już o tutaj.


marley02

Marley i ja

Czyli zabawna opowieść o psie, który nauczył, a raczej przygotował swojego opiekuna do roli rodzica, której tak bardzo się bał. Komedia obyczajowa, którą powinien obejrzeć każdy. W roli głównej przepiękny labrador, Owen Wilson i Jennifer Aniston.

Tak naprawdę film pokazuje, że nasz na pozór grzeczny pies potrafi narozrabiać bardziej od dziecka.

Ciekawostką jest jednak fakt, że w rolę tego przepięknego labradora nie wcielił się jeden pies, a nawet nie dwa, tylko 22.


THE SHAGGY DOG, 2006, ©Buena Vista Pictures

Na psa urok

Ten film jest nieco nietypowy. Nie opowiada bowiem historii o niesamowitym psie. Jest to film o zapracowanym prawniku, który w wyniku dziwnego zdarzenia, dziwnej infekcji zamienia się co jakiś czas w psa pasterskiego. Zabawna komedia, w której zobaczymy jak takie zdarzenie wpłynie na wcześniej wręcz niewidzianego w domu prawnika, który w końcu doceni rodzinę.


Beethoven-DI-3

Beethoven

Znajdzie się jeszcze ktoś, kto nie kojarzy filmów o radosnym bernardynie? Mam nadzieję, że nie. Zwłaszcza, że to nie chodzi tylko o jeden film, a o całą serię. Filmy, które oglądało się w niedzielne popołudnia wraz z rodziną. Filmy, po których dzieciaki błagały swoich rodziców o takiego dużego pupila.

Kolejna zabawna komedia z psem w roli głównej. Tym razem jednak pies do rodzinnego domu trafia przez przypadek. Dzieciaki zafascynowane psiakiem, błagają niechętnego ojca by pozostał u nich.


sqmpkmvtzmnmbig

Lassie wróć

Historia jeszcze starsza, lecz ze względu na liczne produkcje powstałe na podstawie tej jednej opowieści znana wśród pokoleń.

Przez biedę, rodzina musiała sprzedać swojego czworonożnego przyjaciela Lassie, jednak pies mocno tęsknił za swoją kochającą rodziną. Na tyle, by uciec, przejść pół kraju w poszukiwaniu swojej jedynej prawdziwej rodziny.

Polecam również książkę.


4bf6f2d632ee38f08d7dcd7d2d4153c0

101 dalmatyńczyków

Kolejna historia, którą chyba wszyscy znają. No bo sorry, ale 101 dalmatyńczyków nie da się przeoczyć. Tak samo jak Cruella De Mon. Film, bajka. Dla każdego coś fajnego.

Gdy przychodzi na świat 101 dalmatyńczyków, czarny charakter-Cruella De Mon porywa szczenięta chcąc przerobić je na futro. Na ratunek ruszają psi rodzice szczeniaków.


lady-and-the-tramp-11

Zakochany kundel

Dla mnie to najlepsza bajka Disneya. Choć jest to tylko film animowany to naprawdę jest przepiękny.

Lady, urocza i dobrze sytuowana cocker-spanielka, spotyka Trampa, bezpańskiego kundla. Tramp jest powszechnie znany i szanowany za swą pomysłowość i odwagę, ale z początku nie wpada w oko dumnej suczce. Jednak udaje się mu zyskać serce Lady dzięki romantycznym kolacjom na tyłach włoskiej knajpki i wspólnym ucieczkom przed hyclem. Wszystko układa się dobrze dopóki Lady nie zostaje w końcu złapana przez hycla… -filmweb


19438_4

Biały Kieł

Po obejrzeniu tego filmu pokochałam rasę Husky. Pomimo, że tytułowy pies to w połowie wilk. Film ten może być nazywany nieudaną adaptacją powieści. Lecz według mnie jest fantastyczny. Opowiada on o niezwykłej przyjaźni, jaką zapoczątkował ratunek psa z rąk osób czerpiących przyjemność z brutalnych walk psów. Według Indian psy tej rasy wywodzą się tylko z ojca rasy Husky i matki Wilczycy Kanadyjskiej.


To zaledwie 9 filmów z psiakami. Jest ich znacznie więcej, co znaczy, że pies był i jest genialnym stworzeniem co udowadniają te wszystkie powieści i historie.