10 świątecznych filmów

Ja wiem, że święta to okres szczególny, który powinien być spędzany z rodziną i tak dalej. Oglądanie świątecznych filmów to nic złego, jest to wręcz idealny sposób na spędzenie dobrych chwil z naszą rodzinką jeśli pogoda za oknem nie dopisuje.


Przedstawiam wam moje ulubione świąteczne filmy, niektóre z nich goszczą na moim ekranie co roku, a niektóre są nadal miłym wspomnieniem z dzieciństwa do których tylko od czasu do czasu wracam.


f765aac4-df96-402e-85ad-9f9208d0af9b

Kevin sam w domu 

Na pierwszym miejscu oczywiście musi być Kevin sam w domu. Film, który muszę obejrzeć przynajmniej raz w roku, oczywiście w święta. Taka wręcz tradycja, która występuję w wielu domach. Jest to idealna propozycja zarówno dla najmłodszych jak i dla tych tylko duchem młodych. Tylko uważajcie, bo prawdopodobnie uzależnicie się od niego(albo nim przejecie, tak jak świątecznym jedzeniem).

PS. Kiedyś wrzucę wam fotkę z Chicago, na którym zobaczycie dom Kevina, słowo!


2015-11-29-1448830533-1574292-HomeAloneimagehomealone363600901280688


Kevin sam w Nowym Jorku

Tak, moim drugim ulubionym świątecznym filmem jest Kevin sam w Nowym Jorku i to jest niezmienne od dobrych kilku lat. Ten film ma same plusy. Nie dość, że bawi dosłownie każdego, to jego akcja dzieję się w Nowym Jorku. W sumie nie znam osoby, która lubi Kevina samego w domu, a nie lubi Kevina samego w Nowym Jorku. Wy znacie?

Wszystkie pozostałe filmy, które przedstawiają losy innych Kevinów samych w domu czy gdziekolwiek indziej są totalną katastrofą. To magia Macaulaya Culkina.

A jako prezent łapcie ciekawy film Kevina po 25 latach:


the-family-man

Family Man

Film przedstawia losy króla życia, a przynajmniej tak o sobie myśli Jack Campbell. Wszystko zmienia się w święta, kiedy na chwilę może zobaczyć jak wyglądałoby jego życie gdyby nie postawił wszystkiego na karierę. Genialny film, pokazuje co tak naprawdę się liczy.


still-of-tim-allen-and-eric-lloyd-in-the-santa-clause-1994-large-picture

Śnięty Mikołaj

Zapracowany Scott Calvin nie ma czasu by zająć się synem, a kiedy już znajduję chwilę dla niego to powoduje wypadek Świętego Mikołaja. Za namową syna postanawia uratować święta.

Tym razem polecam również kontynuacje.


lAccTb3F9Z41Ub5ulaGeCDFnMlz

Cud na 34 ulicy

Tym razem poznajemy zapracowaną kobietę, która na dodatek jest pełnoetatową mamą. Jednak głównym problemem jest to, że jej córka Susan nie wierzy w święta, wszystko się zmienia gdy poznaje Pana Harpera, który wywołuje tytułowy cud.


Jack_Frost__1998_-fanart

Jack Frost

Wyobraźcie sobie, że lepicie bałwana a na drugi dzień on do was przemawia. Tak też dzieję się w tym filmie, gdzie tytułowy Jack Frost po wypadku samochodowym, w którym ginie powraca do swojego syna jako bałwan. Świetny film dla całej rodziny.


7437

Ekspres polarny

Był sobie chłopiec, który po prostu wątpił w magię świąt. Pewnego razu zostaje pasażerem pociągu, który zmierza na biegun północny do tajemniczej siedziby Świętego Mikołaja. W tym animowanym filmie spełnia się marzenie każdego dzieciaka, naprawdę.


prints-schelkunchik-scene

Dziadek do orzechów 1990

Moja ulubiona animacja świąteczna z dzieciństwa. Poznajemy dziewczynkę, która pod choinką znajduję dziadka do orzechów, a ten zabiera dziewczynkę na przygodę do Królestwa Lalek. A jak myślicie, gdzie spełniają się marzenia 11 letniej dziewczynki? Właśnie w takim Królestwie. Genialna historia, która jest połączona z przepiękną muzyką Czajkowskiego. Jeśli jeszcze nie widzieliście, to musicie.


 

0a94050c7140f11014102809f51858cf

Opowieść wigilijna

Znana chyba każdemu historia Scrooge, który jest totalnym dupkiem. W święta zostaje porwany przez duchy, a te pomagają mu odnaleźć dobro w sobie. Powstało już kilka wersji ekranizacji klasycznej powieści Charlesa Dickensa, więc może warto zacząć od książki.


Jingle-All-The-Way-DI

Świąteczna gorączka

Świąteczna komedia z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej. Zapracowany ojciec zapomina kupić wymarzony prezent synowi. A jest nim zabawka Turbo-Mana, której nie da się już dostać w sklepach ze względu na jej pożądanie wśród dzieciaków.


To moje 10 propozycji. Są to typowe filmy skierowane dla całej rodziny, bez typowych romansideł z choinką w tle, które też są określane jako świąteczne filmy, choć nimi w rzeczywistości nie są. Również bez Listów do M, które moim zdaniem są beznadziejne. A teraz czekam na wasze propozycje.