Czekam na 4 sezon Wikingów

Już w lutym 2016 powraca najlepszy serial emitowany na kanale HISTORY.Serial ten był dla mnie wielkim zaskoczeniem, nie spodziewałam się, że znajdę taką perełkę i to opartą na prawdziwej historii. Od momentu połknięcia całych 3 sezonów polecam każdemu, bo człowiek powinien uczyć się historii, a jeśli to może robić za pomocą świetnego serialu, to nie ma wręcz innego wyjścia jak po prostu obejrzeć Wikingów.

Wcześniej totalnie nie interesowałam się tym co kiedyś miało miejsce na Skandynawii, nie miało to dla mnie szczególnego znaczenia, nie jarało mnie. Było to i tyle mogę powiedzieć. Dlatego serial zaczęłam oglądać z małym zainteresowaniem, jednak to małe zainteresowanie stopniowo zaczynało wzrastać. Prawie jak temperatura wody w czajniku. Trzy sezony obejrzałam bez mrugnięcia, a temperatura ta tylko momentami opadała. Przede wszystkim jest to dobrze zrobiony serial kostiumowy, który pozwoli nam zapoznać się z kulturą dawnych nordyckich wojowników. Widoki jakie obejrzycie, zapamiętacie na długi czas i nie mam na myśli tutaj tych wojowników, a naturę która obecnie trochę gubi się w naszym technologicznym świecie.


vikings-s03e01-online

Wielkim zaskoczeniem jest fakt, że premiera w Polsce odbędzie się tylko dzień później od tej oficjalnej w USA. Lubię jak tak o nas dbają, podobnie jest w przypadku The Walking Dead i zdecydowanie jest to coś pozytywnego. W przypadku niektórych seriali przesadą jest roczne opóźnienie, albo totalny brak polskiej emisji. tutaj świetnym przykładem jest Supernatural, który bodajże od 6 sezonu nie jest emitowany w Polsce.

Co prawda o serialu jeszcze nie wspominałam na blogu, jeszcze. Jest to tylko kwestia czasu, a dokładnie dwóch miesięcy. Wtedy prawdopodobnie będzie wysyp wpisów opartych na tym serialu, a wiecie że tak potrafię. Wystarczy tylko spojrzeć na wpisy o serialach Marvela czy DC Comics.

Vikings-vikings-tv-series-33902984-1600-900

Na myśl o historii zapewne przeklinacie te wszystkie daty, jakie nieszczęśliwie zawsze myliliście w szkołach. Tak więc wierze, że nie mieliście okazji tego zobaczyć, no chyba że jesteście wielkimi fanami tego co było kiedyś. W każdym razie, jeśli pogrzebiemy głębiej to znajdziemy jeszcze jeden w miarę ciekawy serial, który emitowany jest również na tym mało popularnym kanale. Jest to serial Piraci, lecz powiadam wam, jego fantastyczność równa się zaledwie 1/10 zajebistości Wikingów.

Jeśli miałabym w skrócie opowiedzieć to, co działo się w tych trzech sezonach to zapewne zasnęlibyście ssając palec w ustach, a nie chcę tego. Wolę powiedzieć jak wiele zmieniło się z sezonu na sezon. Przede wszystkim wszystko to co fajne rozkręciło się w połowie pierwszego sezonu. Wtedy Ragnar pokazał, że nie jest tylko i wyłącznie rolnikiem z kozą pod pachą. Wtedy pokazał swój nordycki charakter, a pozostałe sezony jedynie go uwydatniały. Znajdziecie informacje, że wraz z drugim sezonem skończył się ten Ragnar, którego polubiły miliony. Tutaj nie potrafię ani się zgodzić, ani zaprzeczyć. Bowiem pomiędzy drugim a trzecim sezonem doszło do wielu zmian, ale nie jestem przekonana, żeby były to tylko te negatywne zmiany, które odbierają widzowi frajdę z oglądania. Prawdą jest fakt, że w tym czasie pożegnaliśmy wielu bohaterów. Przede wszystkim trzeba zapamiętać, że serial ten jest na prawdziwych faktach, no może delikatnie podkolorowanych, ale mimo to prawdziwych. Nie można zarzucać twórcy, że postąpili tak, a nie inaczej. To są skutki emitowania serialu, który powstał na bazie czegoś innego jak fantazji.

Jeśli obejrzymy dokładnie pierwszy sezon, to zauważymy, że Ragnar ma specyficzną formę przygotowawczą pod wielkie rzeczy. Widzimy to również w trzecim sezonie, kiedy osiąga coś naprawdę niemożliwego. Coś co wiąże się z podbiciem Paryża, ale to tylko tak wspominam. Ciekawość mnie zżera, co wydarzy się w 4 sezonie, bo będzie to coś o wiele większego.

tumblr_nzjotorY0w1t676dfo1_500h

W każdym razie, jeśli jeszcze nie mieliście do czynienia z prawdziwym nordyckim bojem to nie zwracajcie na komentarze, które sugerują upadek wikingów z którymś tam sezonem. Zobaczcie, oceńcie i wracajcie tutaj do mnie aby w lutym konsultować się na temat kolejnych podbojów Lothbrocka.

Najnowszy zwiastun: