Spotify podlicza naszą aktywność w 2015 roku

Ostatnio o spotify wspominałam, gdy dali możliwość sprawdzenia ile to zespołów muzycznych za ich pomocą odkryliśmy. Tym razem wpadli na lepszy pomysł. Zwłaszcza, że zbliża się koniec roku.

W kilka sekund możemy się dowiedzieć czego słuchaliśmy najczęściej, z dokładną mam nadzieję liczbą. Tak jak ostatnio żałuję, że nie korzystam tylko i wyłącznie z spotify, bo byłoby to wiarygodniejsze. Niestety ciągle zdarza mi się iść na łatwiznę i słuchać muzyki na youtube, a poza komputerem i smart tv to nadal słucham muzyki w starej mp4, która łączy się jedynie z jedną parą słuchawek, a nie mówiąc już o internecie. Mimo wszystko liczby te wydają się imponujące i aż trudno sobie wyobrazić, że tyle minut i godzin spędziłam słuchając jednych i tych samych kawałków.

Jeśli jesteście fanami spotify lub sporadycznie korzystacie, to spróbujcie sprawdzić jak te statystyki wyglądają u was. Gwarantuję, że niektóre wyniki mogą was zaskoczyć.

Sprawdź swoje roczne statystyki na spotify tu.

Przejdźmy jednak do rzeczy, na sam początek możemy sprawdzić ile łącznie minut spędziliśmy słuchając muzyki w spotify, następnie możemy przejść do bardziej szczegółowych statystyk i sprawdzić, który wykonawca, album czy konkretny kawałek rządził w naszych słuchawkach.


Zrzut ekranu (36)Zrzut ekranu (37)

Top wykonawca akurat mnie nie zdziwił, Sia od dawna króluje w moich playlistach na spotify. A co do utworu, to tak. Cholernie podoba mi się soundtrack z filmu o Christianie Greyu, jest dobry w przeciwieństwie do filmu.


Zrzut ekranu (38)Zrzut ekranu (39)

Wcześniej wspominając o tym dużym zaskoczeniu, miałam głównie na myśli panele z tymi liczbami. Choć są to liczby stosunkowo niewielkie bo podane w setkach, tak jestem w szoku, że podczas mojej względnie małej aktywności na spotify zdołałam przesłuchać 444 różnych utworów i znaleźć 315 różnych artystów.


Zrzut ekranu (40) Zrzut ekranu (41) Zrzut ekranu (42) Zrzut ekranu (43)Z kolei jeśli chodzi o najciekawszy zbiór statystyk to zdecydowanie jest to ten z podziałem na pory roku. Generalnie to tutaj widzimy, które miesiące były tą przeważającą aktywnością jeśli chodzi o tą aplikację oraz zauważmy, że co pora roku to inny nastrój nam towarzyszył.

A na przyszły rok muszę zapamiętać by słuchać muzyki przeważnie w spotify.