Filmowy miesiąc, przygotowania do rozdania Oscarów 2016

Jeśli się orientujecie to 14 stycznia, czyli dosłownie kilka dni temu ogłoszono nominacje do Oscarów 2016, a jeśli tego nie wiedzieliście to nie ma za co. W każdym razie, jak co roku zamierzam przygotować się na ceremonię. Nie, nie mam na myśli prasowania sukienki by mieć w czym udać się na samą galę, nie wybieram się tam, jednak całą imprezę będę obserwowała i was też zachęcam do tego, jeśli lubicie kino.

Filmowy miesiąc, przygotowania do rozdania Oscarów 2016

Od teraz, aż do rozdania czyli do 28 lutego, będą pojawiały się wpisy związane z filmami, które zostały nominowane. No dobra, może uda mi się zrobić to nieco szybciej. Spokojnie, bo pomimo, że posty filmowe będą górowały to pojawią się też inne. Chce was tylko delikatnie przygotować do filmowego spamu, jaki pojawi się na blogu. W zeszłym roku również miałam okazję przygotować się do gali na blogu, jeśli więc jesteście ciekawi jak to później będzie wyglądało to polecam sprawdzić posty związane z rozdaniem Oscarów 2015. Jeszcze zastanawiam się, co zrobić z samą galą, czy komentarze wrzucać na bloga, czy może wystarczy Facebook. Jeszcze mam trochę czasu, więc zdążę kilka razy zmienić zdanie lub całkowicie koncepcję dotyczącą tego wszystkiego.

Mam do obejrzenia w sumie 17 filmów! Jest to nie mała liczba. Owszem, niektóre nominacje mnie zaskoczyły, inne z kolei były dla mnie czymś oczywistym, jednak specjalnie zostawiłam je na ten czas, żeby typowanie było wiarygodne. Tegorocznym faworytem jest Zjawa, dostała aż 12 nominacji. Szczerze to liczę, że wreszcie ten film przyniesie Leo upragnioną statuetkę. Wiem, że w sieci jest mnóstwo hejtu, że niby to najsłabsze nominacje od kilku lat, że niby DiCaprio dostanie nagrodę, ale co z tego skoro to jedna z jego najsłabszych ról. A tak naprawdę, to powinniście wiedzieć, że tego typu komentarze padają zawsze na miesiąc przez galą Oscarową. Jest tak odkąd pamiętam, więc nie ma generalnie co się tym przejmować. Owszem, ja w sumie nominowałabym inne filmy, ale nie jestem od tego. Z kolei mogę z tych nominacji wybrać coś, co moim zdaniem najbardziej zasługuję na oklaski. Chyba o to w tym wszystkim chodzi? Nie ma co narzekać czy dziwić się filmom, które zostały wybrane, to już jest nudne.

Jeśli już uporam się z wszystkimi filmami, które sobie wybrałam to pojawi się wpis z typowaniem. Nie wiem czy będzie wyglądał jak ten z zeszłego roku, nie wiem czy będzie tylko edytowany w momencie rozdania, wiem jednak, że pojawi się zarówno moje typowanie jak i ostateczne rozstrzygnięcie, kto zgarnął najważniejszą nagrodę, a kto został tylko przegranym. Jeśli więc gala Oscarów was interesuję, chcecie z kimś przedyskutować nominacje, nagrody czy nawet kreacje to pamiętajcie, że możecie zostać ze mną, Ja już parzę kawę, a wy przygotujcie się, bo będzie dużo publikacji aż do samej gali!


MOJE TYPOWANIE< KLIK