Najlepsze role Heatha Ledgera

To już 8 rocznica śmierci Ledgera, więc jest dobra okazja do powspominania jego najlepszych ról, co wy na to?

Swoją drogą, ten czas niesamowicie leci. Jeszcze nie tak dawno czytaliśmy o jego nagłej śmierci, a jak się okazuje było to 8 lat temu. Świetny aktor, ciągle za mało doceniany i choć jego role zasługują na pochwałę, to wierzę, że nie pokazał wszystkiego.

8 najlepszych ról Heatha Ledgera, oczywiście moim zdaniem:

Dla jasności, jest to kolejność zupełnie przypadkowa.

Casanova

maxresdefault

Prawdopodobnie jeden z pierwszych filmów kostiumowych, jakie miałam okazję zobaczyć, co więcej to właśnie ta produkcja zapoczątkowała moją sympatie do tego gatunku. Wcześniej coś mnie odpychało od filmów, które miały mnie przenieść w inny wiek, nieco bardziej oddalony. W tym filmie Heath Ledger wciela się w tytułowego Casanove, który jest znany ze swoich miłosnych uniesień. Mówcie co chcecie, ale Heath był stworzony do tej roli uwodziciela.


Candy

2-Candy-quotes

Pamiętam, że nie jest to film z serii łatwe do zrozumienia, ale bez wątpienia jest warty obejrzenia. Z pozoru prosta historia bo opowiadająca historię dwojga ludzi, studentkę sztuki i młodego poety. Wiadomo ciągnie swój do swego, jednak ich miłość zostaje wystawiona w momencie gdy oboje zatracają się w narkotykach.


Obłędny rycerz

tumblr_m9ycsvTVD01rtdzauo1_1280

To właśnie w tym filmie uznałam, że jest on nawet przystojny chociaż jak na 21-latka prezentował się bardzo mężnie.  Jest to luźna komedia obsadzona w czasach średniowiecza, także ogląda się przyjemnie, można się pośmiać i powzdychać bo mamy tutaj wątek miłosny.


Zakochana złośnica

tumblr_m9ydojtgOt1rtdzauo1_1280

Scenę, w której ten młody człowiek śpiewa na schodach zna już każdy? Swoją drogą jak zawsze ciekawe tłumaczenie tytułu: 10 Things I Hate About You. A to wspomniana scena:


 

Mroczny rycerz

Image22

Z tej roli zna go większość, bo to właśnie rola Jokera przyniosła mu najwięcej rozgłosu, a niektórzy nazwali ją również życiową. W tym roku zobaczymy w roli Jokera zobaczymy Jareda Leto, ciekawa jestem czy choć w połowie będzie tak dobry jak Ledger. A był. Ta rola przyniosła mu Oscara.


Tajemnica Brokeback Mountain

tumblr_nzstzyjl6R1r5mbvpo1_1280

Genialny film, choć nie wszyscy potrafią to dostrzec z bardzo oczywistego faktu, z jakiego jest on znany. Film opowiada historię dwóch mężczyzn, którzy wracają po latach do Brokeback, gdzie się w sobie zakochali. Jak dla mnie zarówno Ledger jak i Gyllenhaal zagrali tutaj dobrze. Również za tą rolę Heath zgarnął Oscara.


Zjadacz grzechów

free-torrents-download-action-movies-2

Ledger wciela się tutaj w księdza, który został wysłany do Rzymu, aby zbadać tajemniczą śmierć.


Parnassus 

Heath-as-Tony-Shepherd-heath-ledger-10372555-1500-924

Jako Tony’ego zobaczyliśmy go po raz ostatni. Swoją drogą, nie zobaczymy go w całej produkcji, bo zmarł w trakcie kręcenia filmu. Jednak sceny z nim pozostały, a cały film został sprytnie dokończony wraz z innymi aktorami, którzy grali Tony’ego po przemianie. Film może nie jest czymś świetnym, ale zdecydowanie trzeba zobaczyć.


Choć zmarł zbyt szybko to pozostawił światu wiele. Te wszystkie filmy, w których zagrał na zawsze będą obrazować to jak świetnym aktorem był. A był.

33d73973bd0e2222495f0e8a21d430cd