Zwiedzaj z GEOGUESSR

Nie musisz wyjeżdżać by zwiedzić ulice Turcji, Włoch czy nawet Kanady.

Ostatnio znalazłam ciekawą aplikację, grę.. W sumie nie wiem jak to nazwać, niby zdobywa się tam punkty i są rankingi, a nawet możemy zmierzyć się ze znajomymi, ale chyba nie umiem tego nazwać grą. Zwał jak zwał, ważne, że jest to ciekawe.

Jakiś czas temu, gdy Google Maps wprowadziło możliwość oglądania konkretnych ulic za pomocą street view mogliśmy zrobić w balona znajomych, że mamy podgląd na ich dom w internecie. Jednak najlepsze jest to, że z pomocą tej malutkiej opcji możemy jeszcze lepiej znaleźć na mapie miejsce, które nas interesuje. Mapa jest mapą, ale jeszcze lepiej gdy można konkretnie zobaczyć nasze miejsce docelowe. Wprawdzie nie są to aktualne zdjęcia, ale są. Nie ma co się czepiać.

Let’s explore the world! 

Czyli słowa jakie nas witają, gdy wpadniemy na GEOGUESSR, czyli aplikację w której możemy jednocześnie troszeczkę świata pozwiedzać, prawdopodobnie udamy się w miejsca, których nigdy nie zobaczymy w rzeczywistości. Dodatkowo możemy sprawdzić naszą orientację. Co jak co, ale nie pomylisz ulic Chicago z ulicami Poznania i tak samo nie pomylisz architektury Włoskiej z Niemiecką. Chcesz sprawdzić swoją wiedzę? Zagraj.

Oczywiście do wyboru mamy dwie opcję: albo gramy sami, albo z znajomymi. Wygrywa ten z największą ilością punktów. A za co są punkty? Za podanie konkretnego miejsca. Jeśli wyznaczone przez nas miejsce będzie bliższe temu prawdziwemu to zdobędziemy więcej punktów. Jednak nie wiem jakie jest dokładnie przeliczenie punktów na kilometry.

Zrzut ekranu (39)

Oto przykładowe zdjęcie ulicy. Jak widać mamy do dyspozycji znaki drogowe, które nie zostały rozmazane tak jak rejestracje samochodu. Oczywiście możemy się poruszać w dowolnym kierunku, powiększać i oddalać. Działa to na podstawie wcześniej wspomnianego Street View, więc jeśli wcześniej korzystaliście z tej opcji, to wiecie jakie są możliwości. W dolnym prawym rogu mamy mapę i to właśnie na niej wyznaczamy rozpoznane miejsce. Możemy strzelać z tej odległości, ale również możemy ją przybliżyć i podać dokładniejszą lokalizację. Czas nie gra tutaj roli więc jeśli zależy nam na poznaniu dokładnej lokalizacji to możemy wspomóc się google, np gdy na znaku widnieje konkretna nazwa miejscowości.

W górnym prawym rogu mamy punkty. Single game składa się z 5 miejsc i to właśnie z tych miejsc podliczane są punkty. Do aplikacji zalogować się można zarówno z facebooka jak i google+.

No to na co czekacie, zabierajcie się za eksplorację świata.