Leonardo DiCaprio i jego najlepsze role

Do Gali wręczenia Oscarów 2016 zostało niewiele czasu. Przeczuwam, że tegoroczne rozdanie będzie wyjątkowe dla Leo, jednak nim odbierze kolejną nagrodę za rolę w Zjawie, a pierwszego w życiu Oscara to powspominajmy. 

Catch.Me.If.You.Can.2002.720p.BDRip.LATiNO.ENG.XviD.AC3-www.intercambiosvirtuales.org-01-20121210-234753

Leonardo DiCaprio i jego najlepsze role:

2Co gryzie Gilberta Grape'a

Co Gryzie Gilberta Grape’a(1993)

Co prawda w tej produkcji grał tylko drugoplanową rolę, ale tuż obok Depp’a, a pomimo tego to właśnie on dostał najwięcej pochwał i oklasków. A na dodatek otrzymał nominację do Oscara, swoją pierwszą w życiu. W filmie wcielił się w chorego umysłowo nastolatka i to właśnie ta rola pozwoliła mu się wykazać. Pokazał, że potrafi oddać całego siebie nawet w filmie, w którym musi zagrać upośledzenie


pobrane

Przetrwać w Nowym Jorku(1995)

James Dennis Carroll, kultowy poeta i muzyk pochodzący z Nowego Jorku. To właśnie w niego wcielił się Leo w produkcji, ekranizacji pamiętnika samego Jima Carrolla. Człowieka, który w swoim życiu doświadczył wiele przemocy, złości inny wobec swojej osoby, jednak zawsze to poezja pozwalała mu przeżyć.


romeo-juliet

Romeo i Julia(1996)

Ekranizacja najpopularniejszego angielskiego dramatu napisanego przez Williama Szekspira. Co prawda cała akcja została przeniesiona do współczesności, ale mimo to oddaje to co najważniejsze w tym dramacie było. Leonardo wcielił się w Romeo, a obok niego zagrała Claire Danes. To właśnie po tym filmie wszystkie młode kobiety wzdychały do DiCaprio.


Titanic-1997-titanic-22280228-1706-960

Titanic(1997)

Film, który znają wszyscy. Najpopularniejszy melodramat w historii kina. Wcielił się tutaj w skromnego Jack’a, który podbił nie tylko serce arystokratki Rose, ale również każdej kobiety, która miała okazję zobaczyć film. Produkcja zgarnęła aż 11 Oscarów.


image02

Niebiańska plaża(2000)

Dramat przygodowy, w którym DiCaprio wcielił się w Amerykanina Richarda, który podróżuje po Tajlandii. Jest niezwykle ciekawy i rządny przygody, czego skutkiem było pojawienie się na tajemniczej niebiańskiej plaży. Przeciętny film, przeciętna rola, ale mimo nominacji do złotej maliny było w Richardzie coś takiego, że z chęcią wracam do filmu. A może to sama Tajlandia tak zachęca?


MTMxMjIxMTQ2NDk3NTAxMTk0

Złap mnie, jeśli potrafisz(2002)

Ekranizacja historii Franka Abagnale Jr, a właściwie jego wczesnych lat. Miła dla oczu komedia kryminalna, w której Leonardo DiCaprio wciela się w samego Franka, a ten z kolei w lekarza, pilota, profesora.. a wszystko po to, by wyłudzić od banku 2,5 miliona dolarów


gangs3

Gangi Nowego Jorku(2002)

To jeden z tych filmów, który nie został doceniony, a przynajmniej nie należycie. Opowiada on o Amsterdam Vallon, który pod odsiadce wraca do rodzinnego miasta po to, aby się zemścić. Typowy motyw zemsty z genialnymi kostiumami. DiCaprio wciela się w Vallona, który pragnie zemsty na gangu, który jest odpowiedzialny za śmierć jego ojca.


aviator

Aviator(2004)

Bogaty wizjoner Howard Hughes zakłada własne linie lotnicze. Przez co wzbudza zainteresowanie między innymi rządu. Film ten oparty jest na historii, Hughes rzeczywiście był amerykańskim miliarderem, pilotem, konstruktorem lotniczym, a nawet producentem filmowym. DiCaprio ponownie odegrał główną rolę, z którą poradził sobie bardzo dobrze oraz ponownie został nominowany do Oscara.


blood_diamond_17

Krwawy diament(2006)

Dramat na tle wojny domowej w Sierra Leone w latach 90. Opowiada o przemytniku i rybaku, którzy wyruszają w poszukiwaniu różowego diamentu. Dobry film akcji, z świetną kreacją aktorską DiCaprio, który bez skrupułów dąży do wyznaczonego sobie celu, dorobienia się.


wyspat

Wyspa tajemnic(2010)

Film opowiadający o szeryfie Danielsie, który przybył na teren szpitalu dla chorych psychicznie w celu zdobycia informacji na temat dziwnej ucieczki. Dziwnej bo szpital ten znajduję się na wyspie, z której nie ma ucieczki. Film mistrzowski, po obejrzeniu pozostawia widzowi wiele pytań, tych bez odpowiedzi.


J-Edgar-057

J.Edgar(2011)

Kolejny biograficzny film, w którym Leo gra tą tytułową oraz najważniejszą postać. Trzeba przyznać, że gatunek biograficzny przeważa w jego filmografii. Dyrektor FBI J. Edgar Hoover wspomina swoje życie prywatne i zawodowe.


gatsby-2

Wielki Gatsby(2013)

Kostiumy, bogactwo i teatr czyli film, w którym każdy aktor miał nie lada wyzwanie, bo role te nie należały do naturalnych. Tytułowy Gatsby to nasz DiCaprio, który jest zarówno organizatorem jak i prowadzącym niezwykłe reality show? Warto wspomnieć, że reżyserem tej dziwnej adaptacji klasyki stoi ten sam człowiek, co w przypadku Romea i Juli, o którym wcześniej również wspominałam.


Wilk-z-Wall-Street

Wilk z Wall Street(2013)

Film, który miał zagwarantować Leonardowi Oscara, tak się jednak nie stało. Mimo wszystko Wilk z Wall Street to udana ekranizacja książki biograficznej o tym samym tytule. Postać Jordana Belforta była dobrze odegrana przez Leo, no i może dlatego on sam został nominowany do nagrody.


zjawa

Zjawa(2015)

Zjawa to opowieść o wytrwałym i odważnym człowieku, jest nim Hugh Glass, w którego wcielił się Leonardo DiCaprio. Cały film jest wędrówką Glassa, który chce się zemścić na starym przyjacielu. Zarówno film jak i postać grana przez DiCaprio jest negowana przez wielu, moim zdaniem było w tym to coś, co warte jest pochwały, ale więcej o tym tutaj.


Oczywiście wszystkie te wymienione filmy to moim zdaniem najważniejsze i najlepsze role, w których Leo zagrał głównego bohatera. Wyróżniłam też kilka drugoplanowych, ze względu na ich świetność. Opinia ta jest moja, ale chętnie dowiem się, która rola według was była tą najlepszą w życiu dobrego aktora, jakim niewątpliwie jest Leonardo DiCaprio.