Chris Rock sprzedaje ciasteczka i Leo z statuetką, czyli krótko na temat Oscarów 2016

Noc wręczenia Oscarów jest dla mnie wyjątkowa, zawsze oglądam i zawsze mam coś w tym temacie do powiedzenia.

3500

Źródło: Materiały prasowe

Chris Rock sprzedaje ciasteczka i Leo z statuetką, czyli krótko na temat Oscarów 2016

Start

Jeśli chodzi o prezentera to mieliśmy bardzo wysokie wymagania, no i nie ma w tym nic złego zwłaszcza, że Chris Rock w tej roli pojawił się już po raz drugi i jeśli mam być szczera okazał się tym dobrym wyborem. Na ceremonii nie brakowało dowcipu, tego bezpośredniego jak i z ukrytym dnem. Jednak goście śmiali się niezależnie od tego co słyszeli. Zgaduję, że momentami chcieli ukryć rozdarcie, zakłopotanie.. Bowiem Chris Rock pokusił się o całą gamę docinek związanych z tegorocznymi białymi Oscarami. Jako, że w tym roku nie mieliśmy żadnych nominacji dla czarnoskórych był to strzał w dziesiątkę. Oczywiście nie zabrakło komentarzy wśród widzów, że to było głównym celem tej 88 Gali. Zatem Chris Rock moim zdaniem okazał się jeszcze lepszy niż Ellen 2 lata temu. Warto również wspomnieć, że podczas swojej akcji sprzedawania ciasteczek zarobił aż 65 000$, jednak rodzi się pytanie, na co zostaną przekazane te pieniądze bo o tym chyba nie wspomniał.

Chris-Rock-Oscars-Hosting-01

Źródło: Materiały prasowe

Nominacje, a zwycięzcy

gettyimages-507663902_master

Źródło: Materiały prasowe

Nagrody pierwszych kategorii nie powinny zaskoczyć nikogo. Były to oczywiste pozycje, które po prostu musiały wygrać. Jednak jeśli chodzi o dalszą część, o pozostałe kategorie i nagrody to chyba jesteśmy trochę zaskoczeni, prawda?

Chociażby wygraną dla Leonarda DiCaprio. Oczywiście, że liczyłam na niego, na to, że w końcu zdobędzie swoją statuetkę. Przecież Zjawa to film robiony głównie pod nagrody, Oscary. Jednak czy ktoś rzeczywiście przypuszczał, że to on otrzyma nagrodę? Zapewne sam był zaskoczony, a my chyba po cichu liczymy, że dzięki temu przestanie być wciągany na siłę do produkcji-typowo pod Oscary. Dobra, bo w sumie z pierwszych kategorii przeskoczyłam do ostatnich, a przecież pomiędzy nimi były całe mnóstwo równie ważnych nagród. Przede wszystkim Mad Max, który zgarnął prawdopodobnie wszystkie najważniejsze nagrody, jeśli chodzi o wizualną ocenę filmu. Tak, to nie Zjawa a Mad Max był tym największym zwycięzcą pod względem ilości zdobytych statuetek, co cholernie mu się należało pomimo, że w gruncie rzeczy nikt nie przypuszczał, że zostanie ich tak wiele.

HOLLYWOOD, CA - FEBRUARY 28: Actress Alicia Vikander attends the 88th Annual Academy Awards at Hollywood & Highland Center on February 28, 2016 in Hollywood, California. (Photo by Jason Merritt/Getty Images)

Źródło: Materiały prasowe

Alicia Vikander choć dla mnie osobiście była tym pewniakiem to nie wszyscy przypuszczali i nie wszyscy byli zadowoleni z takiego werdyktu Akademii. Tak szczerze, to kto inny miał zgarnąć tą nagrodę? Owszem, Rachel McAdams w roli dziennikarki wreszcie miała okazję pokazać coś innego, ale to nie było nic takiego nadzwyczajnego. Z kolei Vikander rzeczywiście zasłużyła na nagrodę. Jeśli już jestem przy nagrodach za drugoplanowe rolę to ogromnym zaskoczeniem zarówno dla mnie, dla studia Canal + jak i chyba również gości Gali była nagroda dla Marka Rylance. Owszem film Most szpiegów spodobał mi się i wbrew tym wszystkim negatywnym opiniom z jakimi się spotkałam był dobry sam w sobie, ale w tej kategorii obstawialiśmy na zupełnie innych aktorów. Christian Bale, mój faworyt Tom Hardy czy Stallone.. Jak widać, Akademia lubi zaskoczyć, ale przekonaliśmy się już o tym niejednokrotnie więc dlaczego tak zaskoczeni jesteśmy werdyktem?

HOLLYWOOD, CA - FEBRUARY 28: Brie Larson attends the 88th Annual Academy Awards at Hollywood & Highland Center on February 28, 2016 in Hollywood, California. (Photo by Kevin Mazur/WireImage)

Źródło: Materiały prasowe

Brie Larson, czyli kolejna słusznie została doceniona, była moją faworytką jeśli chodzi o kategorię pierwszoplanową dla aktorek. Wszyscy chyba baliśmy się, że niesłusznie znów zwycięży Jennifer Lawson. Negatywnie jestem zaskoczona tylko pod względem piosenki, liczyłam na earned it, kawałek ten dosłownie skakał po moich playlistach przez cały rok.

Moda na czerwonym dywanie

Jak to bywa każdego roku gwiazdy nie pożałowały pieniędzy na kreacje, fryzury no i oczywiście buty. Tak jak mogliśmy się spodziewać, nie obyło się bez genialnych kreacji, ale również wpadek.

oscar_dresses

Źródło: Materiały prasowe

Tutaj z całej trójki to Theron wypadła najlepiej. Chyba nie jest problemem założeniem czerwonej kreacji na czerwony dywan, a przynajmniej niektórzy potrafią udowodnić, ze to tylko mit.

BN-MU981_OSCARS_FR_20160228202024

Źródło: Materiały prasowe

Kate Winslet chciała zabłysnąć, dosłownie jak i w przenośnie, czy jej się to udało? Krojem kreacji może tak, ale ten błysk to my wolimy oglądać w jej oczach. Cóż, kreacja ta nie przeszkodziła jej w gratulowaniu Leo nagrody.

BN-MU973_OSCARS_JV_20160228195747

Źródło: Materiały prasowe

Lady Gaga w tym roku zapomniała przyborów do sprzątania, szczerze? Wyszło jej to na dobre, tylko mogłaby być tego bardziej pewna i się choć trochę uśmiechnąć.

BN-MU975_OSCARS_M_20160228200459

Źródło: Materiały prasowe

BN-MU998_OSCARS_JV_20160228210546

Źródło: Materiały prasowe

Panowie jak zwykle postawili na klasyczny smoking z muszką i choć wydawać się to mogło jedynym słusznym rozwiązaniem to niektórzy postanowili się wyłamać z tego schematu i wyszło im to chyba dobrze. Dla porównania Abel Tesfaye w oryginalnej fryzurze oraz Jared Leto, który ponownie pokazuje, że lubi być oryginalny.

BN-MU950_OSCARS_JV_20160228185221

Źródło: Materiały prasowe

Tak to już jest, że niektórzy cieszą się z wyróżnień, a niektórzy idą na galę jak na skazanie bo doskonale wiedzą, że nie zgarną nagrody. Widać, że Saoirse Ronan wiedziała, że nie ma szans na nagrodę.

BN-MV005_OSCARS_JV_20160228212952

Źródło: Materiały prasowe

Z kolei Lawrence chyba ciągle się łudziła, że będzie miała już drugą statuetkę do postawienia na nocnym stoliku.

BN-MU996_OSCARS_M_20160228210053

Źródło: Materiały prasowe

Ten mały dżentelmen przyszedł kibicować swojej filmowej Ma, ale widać, że wie jak dobrze prezentuje się w garniturze, na modzie zna się już teraz, nie bez powodu wybrał Armaniego.

Canal + i komentarze na żywo

W zeszłym roku było okropnie, prezenterzy, głównie prezenterka(Ewa Wojciechowska) nie bardzo wiedziała o czym mówi, ciągle doszukiwała się wszelkiego rodzaju polskich akcentów w nominacjach i wygranych.Tym razem prezenterzy przygotowani byli nieco bardziej, nie mówię, że wiedzieli wszystko o wszystkich i nie było wtop, bo były. Prezenterka ciągle żałowała, że to Stallone nie wygrał, z kolei Błażej Hrapkowicz już bardziej był obyty w temacie. Swoją drogą nie rozumiem czemu Wedzikowska jest uznawana za znawczynię kinematografii? Pan prezenter słusznie stawiał na Mad Maxa, brylował tytułami jak i słowami, które wreszcie pasowały do transmisji ważnej Gali wręczenia filmowych nagród. W tym roku mogę pozytywnie ich powspominać, kto wie co zaprezentują w przyszłym roku.

Gala wręczenia Oscarów 2016

Podsumowując, gala ta zdecydowanie zasługuję na tytuł najlepszej, a przynajmniej w zestawieniu z ostatnimi czterema, pięcioma? W każdym razie dawno nie było takiego poziomu jak podczas tegorocznej Gali. Zarówno jeśli chodzi o wszystkie scenki, dowcipy jakie zafundowali nam aktorzy oraz sam Chris Rock, jak również pod względem zwycięzców.