The Forest

Czyli o klimatycznej grze, której akcja rozgrywa się w lesie.

72811844

The Forest, produkcja z gatunku survival horror, w której wcielamy się w jednego z ocalałych pasażerów. Rozgrywka rozpoczyna się w momencie gdy budzimy się we wraku samolotu, który rozbił się na tajemniczej wyspie, na pozór zwyczajnej wyspie. Jednak w pewnym momencie jesteśmy świadkami jak jakieś stworzenie zabiera syna bohatera i znika gdzieś za drzewami.

maxresdefault

Jest to FPP obsadzony w otwartym świecie, a więc mamy możliwość spacerowania po całej wyspie, która nie jest takich małych rozmiarów jak to mogłoby się wydawać. Za produkcję odpowiedzialne jest studio Endnight Games, które specjalizuje się w tworzeniu niezależnych gier, a te w ostatnim czasie skradają serca graczy.

aooQcBL

Gdyby nie fakt, że każdy kto sięga po grę doskonale wie, że spotka w niej kanibale to można by pomyśleć, że tajemnicza postać porywająca syna naszego bohatera jest po prostu tubylcem. Na to wskazuje strój, jednak chwilę później widzimy stewardesse, która potraktowana została siekierką, a po krótkich oględzinach lasu natrafimy na garstkę nieprzewidywalnych i głodnych kanibali. Jeśli im nie damy rady to chwilę później budzimy się w momencie gdy kilkoro z nich ciągnie nas jak kłodę drzewa, lecz kłody nie wiesza się do góry nogami w jaskini pełnej ludzkich resztek. Właśnie, jaskinie odgrywają ważną rolę w naszej przygodzie na wyspie, dzięki eksplorowaniu ich możemy znaleźć kilka przydatnych przedmiotów, a także ogarnąć wątek fabularny, który jest ciągle dopracowywany. Gra nie jest w finalnej wersji, stąd częste aktualizacje, po których możemy dostrzec liczne zmiany, które możemy przetestować.

The-Forest-Effigy

Tytuł zdobył sporą popularność, pomimo, że nie występuje w nich zombie. A przecież w dalszym ciągu to zombie jest numerem jeden wśród tematów realizowanych w produkcjach filmowych, epizodycznych oraz grach komputerowych. Kanibalizm jednak przyjął się bardzo dobrze w The Forest. Gracz początkowo może odczuwać strach przed tymi stworzeniami, które tylko marzą o tym by nas zjeść. W produkcji występuje kilka rodzajów tych potworów, w zależności od wielkości są one trudniejsze bądź łatwiejsze do pokonania. Nawiedzają nas niezależnie od pory dnia jak i nocy, czasem wpadają pojedynczo, a czasem w całych stadach. Nie trudno się domyślić, że ze stadami jest najgorzej. Po ograniu się trochę z tytułem nawet 10 kanibali w jednym miejscu nie robi na nas wrażenia.

Ważnym elementem gry jest budownictwo. Nie wiem jak to będzie wyglądało w wersji finalnej, w której to gracz będzie miał konkretny cel do zrealizowania, lecz w chwili obecnej to możliwość konstrukcji przeróżnych budowli jest najlepszym motywem gry. Wprawdzie możliwości te nie są takie jakie były w popularnym sandboxie Minecraft , lecz w połączeniu z tą cudowną grafiką gra robi wrażenie, a gracz nie szybko znudzi się tą produkcją. Również jak w przypadku Minecraft, H1Z1 mamy możliwość zagrania z przyjaciółmi dzięki trybowi muliplayer. Swoją drogą, wtedy kanibale są jeszcze łatwiejsze do pokonania.

O grze można sporo opowiadać, o tym co już się w niej pozmieniało, a o tym co developerzy zamierzają w niej zmienić lub dodać by jeszcze bardziej ulepszyć tytuł, Tylko nasuwa się jedno pytanie, czy w momencie premiery finalnej wersji będzie ona nadal taka tajemnicza i ciekawa jak teraz, czy może cel przyćmi całą frajdę z gry.

PLUSY:

-grafika,

-dźwięki(budzą strach),

-możliwości budowlane,

Minusy:

-optymalizacja,

-fabuła,

-błędy,

Minimalne wymagania sprzętowe:
OS: Windows 7
Processor: Intel Dual-Core 2.4 GHz
Memory: 4 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce 8800GT
DirectX: Version 9.0
Hard Drive: 5 GB available space
Sound Card: DirectX®-compatible
Additional Notes: 32bit windows users need to ensure they have at least 4gb of ram usable on their system.

Rekomendowane wymagania systemowe:
OS: Windows 7
Processor: Quad Core Processor
Memory: 4 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 560
DirectX: Version 9.0
Hard Drive: 5 GB available space
Sound Card: DirectX®-compatible

OCENA: 6/10

Cena: od 40zł do 60zł w zależności od tego, gdzie gra zostanie zakupiona.


Jeśli kogoś interesuje gameplay z gry to zapraszam na swój kanał: BlackWidow YT