10 filmów o porwaniu

Najczęściej słyszymy o porwaniach dzieci, jednak ja przedstawię z jakimi porwaniami mieliśmy do czynienia w filmach.

A przynajmniej przedstawię taką dziesiątkę filmów, które szczególnie utknęły mi w głowie. Jedne z powodu brutalności, inne z głupoty tych porwanych albo porywaczy. Jednak pomimo różnych powodów tytuły te zapamiętałam jako przykłady cholernie trudnych dramatów, które przecież mogły spotkać każdego, nawet mnie i was. Po obejrzeniu Pokoju z Brie Larson zapewne niektórzy czują niedosyt w temacie, więc oto jest 10 filmów o porwaniu. Każdy przedstawiony z innej perspektywy i dający widzowi do myślenia.

Źródło: Materiały prasowe

Źródło: Materiały prasowe

Labirynt

Dwie dziewczynki zostają uprowadzone. Policja jest bezradna w sprawie, nie ma żadnych poszlak, które potrafiłyby wskazać porywacza. Załamany ojciec bierze sprawy w swoje ręce, jak się okazuje myśliwy potrafi radzić sobie lepiej niż nie jeden policjant. Genialny film ukazujący prawdziwą wolę walki o prawdę i przede wszystkim odzyskanie córki.


Gone-2-DI

Źródło: Materiały prasowe

Zaginiona

Rok po ucieczce od psychopatycznego mordercy Jill odkrywa, że jej siostra została porwana. Podejrzewa, że stoi za tym ten sam morderca, który uprowadził ją rok wcześniej. Jednak nikt jej nie wierzy, a Jill musi sama znaleźć swoją siostrę pomimo policji. Jest to o tyle trudniejsze, że ją samą ściga policja, która podejrzewa ją o zaburzenia psychiczne.


3096-days

Źródło: Materiały prasowe

3096 dni

Dziesięciolatka zostaje porwana i jest przetrzymywana w małej piwnicy przez 8 lat. Cholernie trudny film, ale opowiadający historię samej Natashy Kampusch


SEBOLD_ALICE_0316044938_1._V204759192_

Źródło: Materiały prasowe

Nostalgia anioła

Gdy Susie Salmon zostaje porwana, jej rodzina nie potrafi się pozbierać. Ojciec ciągle szuka winnego by na własną rękę wymierzyć karę. Z kolei Susie po śmierci utknęła pomiędzy niebem a ziemią, ciągle obserwuje rodzinę i cierpi widząc cierpienie bliskich, którzy żyją tuż obok jej mordercy i tego nie wiedzą.


maxresdefault

Źródło: Materiały prasowe

Amerykańska zbrodnia

Gospodyni domowa żyjąca na obrzeżach miasta więzi w swojej piwnicy dwie młode dziewczyny. Kobieta miała się zajmować dziewczynkami podczas nieobecności ich rodziców, jednak oni nie przypuszczali jak rzeczywiście będzie wyglądała opieka.


12150

Źródło: Materiały prasowe

Wiem, że na imię mam Steven

Historia małego Stevena, który myśląc, że opuściła go rodzina wchodzi do samochodu pedofila. Przez 7 lat z nim żyje, aż wreszcie postanawia uciec. Powrót do rzeczywistości po takich okrutnych wydarzeniach jest dla niego trudny. Kolejna wzruszająca opowieść oparta na prawdziwej historii.


chainedgirlygeek.pl_

Źródło: Materiały prasowe

Chained

Matka z synem wsiadają do taksówki. Nie liczą, że jej kierowca to seryjny morderca, który urządzi im prawdziwe piekło na ziemi.


555157_175542802599135_1293421673_n

Źródło: Materiały prasowe

Megan Is Missing

Dziewczyna umawia się z chłopakiem poznanym w sieci. Gdy nie wraca, jej przyjaciółka postanawia ją odszukać.


jfo8xyfyrttpmravky1o7kqwcq8

Źródło: Materiały prasowe

Kieł

Zamożne małżeństwo trzyma dzieci w zamknięciu tworząc im własny świat, oparty na swoich ideach. Tutaj mamy do czynienia z cholernie trudnym „uprowadzeniem” , te dzieciaki nie wiedzą co to prawdziwe życie bo ich rodzice to chorzy psychicznie ludzie.


the-deep-end-of-the-ocean

Źródło: Materiały prasowe

Głębia oceanu

Beth zabiera dzieci na zjazd absolwentów. Podczas zamieszania jej młodszy syn zostaje uprowadzony. Po 10 latach rodzina poznaje chłopca, który przypomina im zaginionego syna.


A jaki film o porwaniu was wzruszył najbardziej?

Jeśli nadal macie mało filmów o tej tematyce to zapraszam do wpisu z kolejnymi 10 produkcjami! 🙂