5 najlepszych ról Ewana McGregora

Są aktorzy, których darzymy sympatią i z chęcią sięgamy po wszystkie filmy z jego udziałem. Ale są również aktorzy, których lubimy ze względu na konkretną rolę czy ich kilka. Ewan McGregor czyli ktoś, kogo nie sposób lubić za wszystkie wcielenia, a za konkretne i owszem. 

Oto zbiór pięciu najlepszych ról McGregora z okazji jego 45 urodzin:

1200x798_nraejc

Źródło: Materiały prasowe

Henry: Niemożliwe

Film opowiadający o przeżyciu pewnej rodziny ataku tsunami. Ewan McGregor(Henry) wciela się tutaj w ojca oraz męża, który pomimo wielkiej katastrofy i strasznych następstw tego wydarzenia rusza w poszukiwania swoich bliskich.


rgi3ykaqwcC8s4FiQ8QEhdvk662

Źródło: Materiały prasowe

Widmo: Autor widmo

Ewan wcielił się w tytułowego autora widmo, którego zadaniem jest napisanie pamiętników byłego premiera Wielkiej Brytanii. Jak można się domyślić to zlecenie nie będzie należało do łatwych, a praca nad nim może okazać się poważnie niebezpieczna. [Genialny film Polańskiego.]


trainspotting-04

Źródło: Materiały prasowe

Renton: Trainspotting

Jedna z pierwszych ról Ewana, gdzie ten mógł się wykazać. W filmie wciela się w rolę Rentona czyli narkomana, który postanawia zmienić swoje dotychczasowe życie. Zrywa z nałogiem, obecnym otoczeniem i znajduję miłość, która pozwala mu zapomnieć o nałogu, jednak nie na długo.

Kontynuacja Trainspotting po 19 latach


stay-2005-38-g

Źródło: Materiały prasowe

Dr Sam Foster: Zostań

Ewan w roli psychiatry Fostera, który podejmuję się uratowania młodego chłopaka przed samobójstwem. W poznaniu psychiki pacjenta pomaga mu wydarzenie z jego przeszłości- próby samobójczej swojej dziewczyny.


Źródło: Materiały prasowe

Źródło: Materiały prasowe

Obi-Wan Kenobi: Gwiezdne wojny I-II

Nie trzeba znać całej sagi by wiedzieć kim był Obi-Wan Kenobi. Ewan to jeden z najbardziej lubianych bohaterów Gwiezdnych Wojen, tuż po Wielkim Mistrzu Jedi(YODA) zaciekawił nie tylko widzów, bo prawdopodobnie ta rola otworzyła jego karierę na dalsze sukcesy.


A które role Ewana waszym zdaniem są najlepsze?