Premiery filmowe marzec 2016

Najbardziej filmowy miesiąc jest już za nami, filmy obejrzane, nagrody odebrane więc czas przejść do marca, a konkretnie do premier filmowych tego miesiąca.

Jeśli chodzi o mój gust, to ten miesiąc w kinach nie zapowiada się jakoś szczególnie. Mogę odetchnąć z ulgą, bo zaoszczędzę trochę pieniędzy i mam nadzieję, że wy również dostrzeżecie w tych słabszych premierach jakieś pozytywne strony.

Premiery filmowe marzec 2016

972feec05167be8f8764e3b4179a.1000

Źródło: Materiały prasowe

Londyn w ogniu

Zaczniemy od filmu, który powinien zapewnić nam trochę akcji. Tak jak możemy domyślić się po tytule, akcja będzie rozgrywać się w Londynie. Mało tego bo głównym wydarzeniem, tym na celowniku terrorystów będzie pogrzeb brytyjskiego premiera. Oczywiście będziemy tutaj mieli do czynienia z walką dobra i zła. W tym przypadku złem są terroryści, a po stronie dobra stoi Mike Banning( w tej roli rewelacyjny Gerard Butler) oraz agentka(tym razem z prawdziwego zdarzenia). Gerarda w roli Mike’a obejrzymy już po raz drugi, wcześniej ratował prezydenta USA w filmie pt. Olimp w ogniu.


carol-2015-movie

Źródło: Materiały prasowe

Carol

Film z dosyć późną premierą w Polsce. Jak wiecie, aktorka wcielająca się w główną bohaterkę dostała nominację do oscarów 2016, na nominacji się skończyło i w sumie słusznie bo rola ta nie zasłużyła na takie wyróżnienie. W filmie przenosimy się do lat 50(tak jak to było w przypadku niedawnej premiery- Brooklyn). W Nowym Jorku poznajemy zarówno zamożną, starszą kobietę(Cate Blanchett) oraz młodszą pracownicę sklepu(Rooney Mara), która marzy o lepszym życiu. Losy tych dwóch kobiet zostają ze sobą splecione.


HAIM-i-M83-nagrywaja-razem-do-filmu-Niezgodna-Zbuntowana-.-Posluchaj

Źródło: Materiały prasowe

Seria Niezgodna: Wierna

Jest to już trzecia część serii Niezgodna. Owszem, film ten jest jednym z wielu przeznaczonych dla młodzieży, ale o dziwo budzi zainteresowanie nie tylko wśród młodszych fanów kina. Tym razem Beatrice i Tobias(Shailene Woodley i Theo James)  wyruszają w świat poza mury, w których żyli przez całe swoje życie. Jednak bardzo szybko chwyta ich tajemnicza agencja, czy to właśnie ona jest odpowiedzialna powstanie miasta w murach?


concussion-failed-movie

Źródło: Materiały prasowe

Wstrząs

Jedyny film tego miesiąca, na który naprawdę czekam. Dramat, którego inspiracją był artykuł umieszczony w magazynie GQ. Przedstawiał on dowody powiązania mikrowstrząsów i urazów głowy sportowców, które wcześniej czy później prowadziły do samobójstwa. Całe to powiązanie dostrzegł dr Bennett Omalu(w tej roli Will Smith, którego przedstawiać nie trzeba). Potencjał na genialny film jest, ale czy został wykorzystany?


No i dorzucam jeszcze trzy premiery, które może będą ciekawe, może nie, warto jednak się przekonać.

nie-yin-niang-2-rcm0x1920u

Źródło: Materiały prasowe

Zabójczyni


287233

Źródło: Materiały prasowe

Cuda z nieba


3371-les-innocentes-d-anne-fontaine_5511781

Źródło: Materiały prasowe

Niewinne


A na który film wy czekacie najbardziej?