Tego nie wiesz #1: serial na Insta, Emoji powodem aresztowania oraz radość wspólnego posiłku

Sprawdź czy na pewno tego nie wiesz.

Zapraszam do pierwszej odsłony wpisów z ciekawostkami z świata i internetu. Tym razem przygotowałam dla was 3, być może Cie zaskoczę.


Instagram nakręcił serial Shield 5

Obecnie w internecie nie liczy się ten, kto nie posiada swojego profilu na instagramie. Serwis społecznościowy opierający się na wrzucaniu zdjęć odniósł ogromny sukces, choć jeszcze kilka lat wstecz nikt o nim na poważnie nie myślał. Dzisiaj w serwisie promujemy nie tylko swoje zdjęcia, swój styl życia, ale również produkty i wcale nie mam na myśli wrzucanie zdjęć nieświadomie promujących daną markę. Kampanie reklamowe działające na tym serwisie społecznościowym szacowane są na nie małe kwoty. Jednak dzisiaj mam dla was kolejną nowinkę. Serwis ten postanowił nakręcić swój serial. Tak, dobrze przeczytaliście- serial. Emisja serialu wystartowała w lutym i codziennie przez cały miesiąc mogliśmy zobaczyć nowy odcinek serialu bezpośrednio na kanale instagramowym. Każdy epizod nie trwa więcej niż 15 sekund. Jednak na tym nie koniec, pewne treści zostały udostępniane w formie tekstu, zdjęć i innych materiałów. Bohaterem serialu jest John Swift, który ucieka przed policją bo podejrzany jest o kradzież diamentów oraz śmierć człowieka. Projekt ten jest eksperymentem, a my oglądając go możemy się przekonać czy ta nowa jakość i forma emisji serialu jest wystarczająca. Instagram nie wyklucza, że jest to dopiero początek.

Serial Shield 5 na instagramie.

Jak myślicie, czy tego typu projekty odniosą sukces? Patrząc na obecne statystyki(polubienia, obserwacje i wyświetlenia) serial wzbudził konkretną ciekawość.


 

Emoji w social media powodem aresztowania w USA

Emoji, czyli potocznie nazywając buźki, które możemy wstawiać w komunikatorach internetowych. Domyślam się, że nie ma osoby, która korzysta z serwisów społecznościowych i nigdy nie miała okazji wysłać, zobaczyć emoji. Moja mama nawet kończąc smsa wstawia uśmiechniętą emoji, a jeśli moja mama to potrafi robić to nie wierzę, że znajdzie się ktoś kto powie: nie wiem, nie umiem. Owszem, dzielimy się na fanów tych buziek i antyfanów. Jednak niezależnie od naszych preferencji one pojawiają się dosłownie wszędzie. Kilka dni temu 12 latka została aresztowana za użycie jak się okazuje niewłaściwej emoji, w niewłaściwym miejscu. Informacja ta w dość szybkim tempie pojawiła się na wielu portalach, w tym również na Fox News. Sytuacja ta miała miejsce w stanie Virginia, gdzie grupa uzbrojonych funkcjonariuszy postanowiła aresztować uczennice szkoły, gdy ta opublikowała w internecie wiadomość, która zawierała następujące słowa:  killing, meet me in the library Tuesday, a dodatkowo w całej wiadomości widniały emoji przedstawiające nóż, pistolet oraz bombę. Screen-Shot-2016-03-02-at-13.38.06-150x82Nastolatka ta została oskarżona o cyberprzemoc oraz próbę wysadzenia szkoły w powietrze, a także pozbawienia życia nauczycieli oraz innych uczniów. Sprawa brzmi zabawnie, ale jak najbardziej ma poważny charakter w Stanach Zjednoczonych. A nastolatka będzie odpowiadała za te zarzuty.

A wy uważacie jakich emoji używacie w sieci? 


Chick-fil-A znalazł sposób, by rodzina przy stole więcej ze sobą rozmawiała

Restauracja Chick-fil-A oferuje swoim klientom darmowe lody, jeśli ci wezmą udział w wyzwaniu rodzinnym. Jak się okazuje, obecne czasy tak nas uzależniają od internetu i telefonów, że coraz rzadziej zdarzają się rodziny, które ze sobą rozmawiają podczas posiłku. Wyzwanie rodzinne polega na odłożeniu telefonów oraz cieszeniem się towarzystwem rodziny podczas posiłku. Nie wiem dlaczego dopiero teraz restauracja wpadła na taki pomysł, o wyzwaniu polegającym na odłożeniu telefonów podczas posiłku wiem już od dawna, jednak jak widać Amerykanie potrafią wyzbyć się tych niefajnych przyzwyczajeń dopiero gdy słyszą o nagrodzie. A może ten chwyt bardziej służy dzieciakom?

chick-fil-a-in-mall-lg

Czy sami mieliście okazje wziąć udział w podobnym wyzwaniu w gronie przyjaciół bądź rodziny? Czy może was nie dotyczy problem, gdzie ręka sama skrada się po telefon przy jedzeniu?


A Ty masz dla mnie jakąś ciekawostkę? A może Twój wpis jest na tyle ciekawy, że chcesz żebym poleciła go w następnych ciekawostkach?