Inspirująca historia primabaleriny- WYTAŃCZYĆ MARZENIA

Michaela DePrince dorastała w sierocińcu, była skazana na pośmiewisko i prześladowanie wśród rówieśników ze względu na chorobę skóry-dziś jest jedną z międzynarodowych gwiazd baletu.

Zapraszam do śledzenia nowej serii wpisów z historiami, które nie tylko łapią za serce, ale również dają mocnego kopa.

Ostatnio miałam okazję przeczytać książkę napisaną przez niesamowitą dziewczynę, która obecnie ma cały świat u stóp. Michaela DePrince(Mabinty Bangura) opisała swoją historię w książce pod tytułem „Wytańczyć marzenia”, jest to niesamowicie wzruszająca i inspirująca opowieść. Ma ona jeden ważny przekaz: niezależnie od tego gdzie człowiek się rodzi i gdzie dorasta ma taką samą szansę na powodzenie. Wszystko czego nam potrzeba to marzenia i nadzieja, że kiedyś się one spełnią. Jednak jak to wszystko zaczęło się w przypadku tej primabaleriny?

Mabinty Bangura przyszła na świat w czasie wojny domowej, przez co również została pozbawiona rodziny. Trafiła do sierocińca gdzie poznała swoją najlepszą przyjaciółkę i to właśnie tam znalazła zdjęcie z pisma, które odmieniło jej przyszłość. Na zdjęciu była primabalerina, choć wtedy dla Mabinty była to tylko pani w dziwnym stroju, która po prostu tańczy. W tej chwili obiecała sobie, że kiedyś zatańczy jak ta pani na zdjęciu. Wtedy jeszcze nie wiedziała, że już niedługo będzie mogła rozpocząć nowy etap życia, w którym będzie mogła zatańczyć tak jak to sobie obiecała.

Książka świetnie pokazuje codzienność w afrykańskim sierocińcu. Choć nie wiem czy słowo „świetnie” może być użyte w tym przypadku. To w jaki sposób traktowane są te biedne dzieci w niczym nie przypomina świetności. Lecz pomimo tego złego to właśnie on pomógł jej znaleźć to szczęście, jakim okazała się jej nowa rodzina. To w jaki sposób potoczyły się jej losy jest wprost niewiarygodne, jej historia przypomina scenariusz bajki Disneya, w którym biedna i głodująca sierota staje się księżniczką, a w tym przypadku światowej sławy baleriną.

Ballet dancer Michaela DePrince

Źródło: Materiały prasowe

W nowym domu zaznała całe mnóstwo szczęścia i miłości, jednak jej problemy wtedy się nie skończyły. Najtrudniejszym etapem w jej życiu był ten, w którym musiała uporać się z brakiem tolerancji innych ludzi. Kto by przypuszczał, że to kolor skóry może przeszkodzić w spełnieniu marzenia. Jednak to wsparcie rodziny i determinacja pomogły jej zajść tak daleko. Balet to jeden z najtrudniejszych sportów, ciągłe intensywne treningi i poświęcenia to cena, którą trzeba zapłacić by spróbować zostać wielką baletnicą. Jeden błąd, jedna kontuzja i szansa przepada.

Stoję za kulisami ubrana w obszerną czarną tutu udekorowaną równie czarnymi piórami oraz krwistoczerwonymi kwiatami. Srebrna tiara nabijana cyrkoniami zdobi moje włosy upięte z tyłu w ciasny kok. Po kolei rozgrzewam kostki stóp, rozciągam mięśnie nóg i staję na palcach, aby sprawdzić, czy wstążki point są związane i bezpiecznie schowane. Kąciki moich ust unoszą się w lekkim uśmiechu, kiedy przypominam sobie tę siedmioletnią dziewczynkę z powiewającymi u nóg wstążkami. Mam wrażenie, że śnię. Profesjonalna balerina, czy to naprawdę ja?

-fragment książki WYTAŃCZYĆ MARZENIA, Michaela DePrince & Elaine DePrince

Książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Podczas kolejnych kartek można poczuć pozytywną energię młodej dziewczyny, autorki jak i bohaterki opowieści o tym jak spełniać marzenia.

Szukasz motywacji? Przeczytaj tą książkę, bo najzwyczajniej w świecie daje ona siłę do działań, do spełnienia marzeń i to nawet tych najskrytszych i zrób to już teraz bo niedługo będzie można zobaczyć tą historię na ekranach kin, a reżyserem filmu będzie Sanaa Hamri, jak myślicie  film będzie równie dobry co książka?

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości to przeczytaj udostępnione fragmenty książki tutaj.


Wpis powstał dzięki współpracy