Second Chance, a co wy zrobilibyście z drugą szansą od losu?

Jestem na siebie zła, kolejny raz znalazłam taki dobry serial, że dostępne odcinki pochłonęłam szybciej niż kubek kawy następnego dnia, by jako tako przeżyć dzień.

Druga szansa i nie, nie chodzi o ten serial w polskiej telewizji. Second chance czyli serial, który może nie zostanie waszą pierwszą miłością, ale jeśli poświecicie mu więcej niż 40 minut to obiecuje, a raczej ostrzegam bo nie szybko się od niego oderwiecie.

Źródło: Materiały prasowe

Źródło: Materiały prasowe

Plakat nie zachęca, rozumiem. Wygląda jakby jakiś człowiek przeszedł dziwną przemianę, albo został syrenem? W każdym razie zdjęcie to sprawia, że się zastanawiamy o co chodzi w tym serialu, ale nie bierzemy pod uwagę niczego fajnego. Bo czemu mielibyśmy widzieć potencjał w dziwnym człowieku, który coś przewodzi pod wodą. Jednak już w pierwszym odcinku można dowiedzieć się i zobaczyć wytłumaczenie takiego a nie innego plakatu.

Źródło: Materiały prasowe

Źródło: Materiały prasowe

Serial Second Chance dosłownie opowiada o drugiej szansie byłego policjanta. Lecz po kolei.. Jimmy Pritchard to emerytowany szeryf z nieciekawą opinią w swoim mieście. Nazywają go skorumpowanym, z kolei jego dzieci po dzisiejszy dzień nie potrafią mu wybaczyć jego wyskokowego życia i pociągu do alkoholu. Gdy umiera w dziwnych okolicznościach, nikt nie ma wątpliwości, że popełnił samobójstwo. W tym samym czasie poznajemy niezwykłe rodzeństwo, które dzięki swoim umiejętnością a w szczególności dzięki geniuszowi Otto są odpowiedzialni za najlepsze technologie, w związku z czym też są najbogatszymi ludźmi, którzy wzbudzają podziw gdziekolwiek się pojawią. Siostra Otto-Mary cierpi na nieuleczalny nowotwór. Rodzeństwo łączy niezwykła więź, Otto nie wyobraża sobie życia bez swojej siostry w związku więc próbuje wszystkiego wy ją wyleczyć. Otto przywraca do życia szeryfa Jimmiego, z kolei ten budzi się do życia w młodym i wysportowanym ciele, a wszystko po to by mógł oddać krew, która rzekomo ma wyleczyć Mary dzięki swojej „niezwykłości”. Jednak po zmartwychwstaniu szeryf nie potrafi zapomnieć o swojej rodzinie czy policyjnego życia. To co się zmieniło w Jimmym to nie tylko ciało, ale nastawienie i punkt widzenia pewnych spraw, spraw których żałuje.

Źródło: Materiały prasow

Źródło: Materiały prasow

Źródło: Materiały prasowe

Źródło: Materiały prasowe

Serial opiera się na rozwiązywaniu kryminalnych zagadek, więc motyw jak wiele. Jednak to niezwykłość bohaterów czyni serial również niezwykłym. No wystarczy tylko pomyśleć, stary szeryf próbujący się dopasować do swojego młodego ciała, do rodziny, która oficjalnie nie może być uznawana przez niego za rodzinę bo jak? Szeryf czasem potajemnie, czasem oficjalnie pomaga agentowi FBI, który jest jego synem. Do rozwiązywania wszystkich problemów używa swojego doświadczenia, a zarazem zaawansowanych technologicznie zabawek bliźniaków. Przy życiu również utrzymuje go zaawansowana technologicznie machina, która przypomina akwarium(zdjęcie powyżej).

Źródło: Materiały prasowe

Źródło: Materiały prasowe

W roli syna Jimmiego zobaczymy aktora, który już wcześniej wcielał się w agenta FBI. Jeśli kiedykolwiek mieliście okazję zobaczyć White Collar to poznacie Petera w roli Duvala, służbistę który w niczym nie przypomina ojca, przynajmniej tak mu się wydaje. Dacie wiarę, że powyższe zdjęcie przedstawia ojca i syna?

Serial robi dobre wrażenie, miło się ogląda i w większości jest pozbawiony absurdów- no oprócz głównego bo przywracanie kogoś do życia jest możliwe? No geniuszem nie jestem, ale nie słyszałam jeszcze o takim przypadku, ale w tym filmie też ograniczona liczb osób wie o takich możliwościach. Cholernie dobrze wypadają również wszystkie te gadżety stworzone przez Otto, czy kiedykolwiek takie zobaczymy w rzeczywistości? To dobre pytanie, ale zapamiętać trzeba, że jest to po prostu fikcja

Zazwyczaj w serialach, w których występuje superbohater to występuje ktoś, kto jest tym głównym jeśli chodzi o zło. W tym przypadku nie mamy do czynienia z superbohaterem w rajstopach, ale z kimś o ponad naturalnych siłach i tak, jest ktoś komu zło w głowie i tylko to właściwie jest minusem serialu bo to całe zło pojawia się stosunkowo późno.  Jimmy może nie posiada peleryny, ale odpowiednik batmobila i owszem. Uwielbiam ten samochód, którym porusza się szeryf, albo po prostu mam słabość do samochodów z tych lat. W każdym razie zobaczcie sami(black Buick Riviera).

maxresdefault