10 filmów dla dzieciaków(i nie tylko) #1

Dzisiaj jest łatwiej, możemy oglądać co chcemy i gdzie chcemy. Za czasów mojego dzieciństwa(wiem jak to brzmi) filmy oglądałam tylko w niedzielne poranki i głównie z rodzicami. Nie było za dużo wyboru bo kablówki nie mieliśmy, ale zawsze znalazło się coś fajnego. Poniżej pierwsza część listy filmów dla dzieciaków, które spokojnie można oglądać całą rodziną i gwarantuję, że zabawa będzie przednia.

d6e3183d129b19d50957d94f0e4901ce

Kacper(1995)

O miłym duszku powstało kilka filmów i kilka bajek. Jest to niemalże kultowa postać, o której ostatnio troszeczkę zapomnieliśmy. Film, który najmilej wspominam to ten, w którym Casper miał szansę zmienić się z ducha w prawdziwego chłopca. Zabawna i sympatyczna opowieść o przyjaźni, miłości i poświęceniu. Czy jest ktoś, kto się nie wzruszył podczas ostatnich minut filmu?


DI-My-Girl-1

Moja dziewczyna(1991)

Film budzący emocje, przez moment można zapomnieć, że to tylko kolejna historia o dzieciach. Vada mieszka w domu pogrzebowym wraz z ojcem, a wolny czas spędza z przyjacielem i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie tragiczne wydarzenie. Film choć jest analizą dziecięcego charakteru to sam w sobie jest jednym z najbardziej dojrzałych filmów tego okresu.


image

Niekończąca się opowieść(1984)

Chłopiec o imieniu Bastian zaczyna czytać pewną książkę, nieświadomy jeszcze tego, że już wkrótce przeniesie go w świat fantazji i przeżyje niesamowitą przygodę! Genialny film, genialna historia. Czy znajdzie się ktoś, kto produkcji nie polubił? A ta melodia..


The-Flinstones-02-DI-1

Flintstonowie(1994)

Fred i Wilma Flintstone, czy ktoś nie zna tego małżeństwa? Jedna z kultowych bajek przeniesiona na ekrany kin, ukazuje nowoczesne życie w epoce kamienia łupanego..


tumblr_ntlwx0DfZS1ruo2vco1_1280

Tajemniczy Ogród(1993)

Film na podstawie książki(którą również polecam). Jest to opowieść o dziewczynce, która po zamieszkaniu u zamożnego wuja odkrywa nie tylko piękny ogród, ale inne tajemnicze fakty tej rodziny.


maxresdefaultI kto to mówi(1989)

Niesamowicie dobra komedia. Przedstawia perypetie Mollie z perspektywy jej nowo narodzonego syna Mike, który zmienia w jej życiu dosłownie wszystko. Nawet jej faceta.


nicholle-tom,-christopher-castile,-and-sarah-rose-karr-in-beethoven-(1992)-large-picture

Beethoven(1992)

Znajdzie się jeszcze ktoś, kto nie kojarzy filmów o radosnym bernardynie? Mam nadzieję, że nie. Zwłaszcza, że to nie chodzi tylko o jeden film, a o całą serię. Filmy, po których dzieciaki błagały swoich rodziców o takiego dużego pupila.


3VK2JEWBN4ZJNKtIkr7QadI8pV4

Richie Milioner(1994)

Richie to syn milionerów, kiedy jego rodzinie coś zagraża on postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. W tym pomagają mu przyjaciele. Fajna i zabawna komedia, która spodoba się każdemu dzieciakowi.


Dennis-The-Menace-1993-DI-1

Dennis rozrabiaka(1993)

To właśnie po tym filmie każdy dzieciak błagał o procę. Film o chłopcu, który rozrabia gdziekolwiek się nie znajdzie. Jednak nawet taki niegrzeczny Dennis potrafi pomóc w potrzebie i to właśnie za to wszyscy go kochają.


FIqJ3zqrOAJftz_1_a

Anioły na boisku(1994)

Historia chłopca, który nie mając nic poza marzeniami nieświadomie zaplanował zwycięstwo swojej ulubionej drużyny baseballowej. Wszystko to jest możliwe dzięki wierze w anioły.