10 Filmów dla dzieciaków(i nie tylko) #2

Filmy dla dzieciaków mają w sobie coś takiego, że nie tylko potrafią rozbawić dziecko, ale również czegoś nauczyć. Nie, nie są to filmy dla leniwych rodziców, ale dla rodziców, którzy chcą miło spędzić czas ze swoimi pociechami przy ekranach.

flipper

Flipper(1996)

Nastoletni chłopak Sandy spędza wakacje na wyspie. Brzmi fajnie, ale chłopak się nudzi, jednak nawet te z pozoru zapowiadające się nudne wakacje mogą być niezwykłe gdy zaprzyjaźnia się z kimś. Sandy zaprzyjaźnia się z delfinem.


maxresdefault

Asterix i Obelix kontra Cezar(1999)

Mieszkańcy galijskiej wioski muszą się obronić przed Rzymianami, jest to możliwe dzięki magicznemu napojowi, który daję im nadludzką siłę. Rzymianie chcąc zdobyć tajemniczą miksturę porywają galijskiego druida Panoramixa. Na ratunek Panoramixowi ruszają Asterix i Obelix, z czego Obelix nie musi pić tego specjalnego napoju bo się w nim przypadkiem wykąpał gdy był młody. Film jest jedną z wielu ekranizacji komiksu przygód galicyjskich przyjaciół.


there-is-a-lesson-you-will-learn-sometimes-you-must-go-back-a-turn-or-so-sony-hopes-550790

Jumanji(1995)

Młody chłopiec(Robin Williams) zostaje porwany do dżungli przez tajemniczą grę Jumanji. Po latach zostaje uwolniony przez rodzeństwo. Jednak jednocześnie wciągają się w całą rozgrywkę i muszą ją ukończyć przy wrócić do bezpiecznego świata, którego nie kontroluje gra.

W 2005 powstał podobny film, jednak w nim to nie dżungla a kosmiczna przestrzeń zagraża dzieciakom, którzy zagrali w tajemniczą grę.( Zathura)

Ciekawostka: W 2017 na ekranach naszych kin pojawi się nowa ekranizacja tej przygody.


stuart_little_12

Stuart Malutki(1999)

Państwo Malutcy przygarniają niezwykłą mysz o imieniu Stuart, jak się okazuje uznanie myszy za syna wzbudza spory sprzeciw pozostałych domowych zwierzaków, którzy postanawiają utrudnić życie małemu gryzoniowi.


hook_1991_4

Hook(1991)

Piotruś Pan to jedna z klasycznych animacji Walta Disneya. Tym razem nie jest to historia małego chłopca. Kapitan Hook porywa dzieci i zmusza dorosłego już Piotrusia by wrócił do Nibylandii. Przygoda ta choć została narzucona przez odwiecznego wroga to pomaga na nowo odkryć w Peterze(Piotruś Pan) potęgę wyobraźni oraz przyjaźni. Film, który powinien być puszczany wszystkim dzieciakom.


1280x720_f9dd3036-b0c0-4d2f-b57f-53d68cf0e425

Uwolnić orkę(1993)

Młody chłopak chcąc przykuć uwagę rodziców dokonuje aktu wandalizmu. Jego karą jest naprawienie wyrządzonych szkód. Okazuje się, że sprzątanie oceanarium nie jest takie straszne, zwłaszcza wtedy, gdy można zaprzyjaźnić się z orką. Pomiędzy chłopcem a zwierzęciem rodzi się więź, to właśnie dlatego decyduje się ją uwolnić.


Babys.Day.Out.m720p.WEB-DLx264.mkv_snapshot_01.12.23__2014.11.21_22.01.58_

Brzdąc w opałach(1994)

Tytułowy brzdąc to Bink, niemowlak porwany dla okupu przez włamywaczy, którzy są równie nieudolni jak ci, których znamy z przygód Kevina. W sumie nic dziwnego, bowiem film jest twórców najpopularniejszych dwóch Bożonarodzeniowych filmów.


White-Fang-1991-DI-2

Biały Kieł(1991)

Po obejrzeniu tego filmu pokochałam rasę Husky. Pomimo, że tytułowy pies to w połowie wilk. Film ten może być nazywany nieudaną adaptacją powieści. Lecz według mnie jest fantastyczny. Opowiada on o niezwykłej przyjaźni, jaką zapoczątkował ratunek psa z rąk osób czerpiących przyjemność z brutalnych walk psów. Według Indian psy tej rasy(Biały Kieł) wywodzą się tylko z ojca rasy Husky i matki Wilczycy Kanadyjskiej.


inspector-gadget-1999-DI-02

Inspektor Gadżet(1999)

Głównym bohaterem filmu jest John Brown, człowiek, który w wyniku wypadku został eksperymentem. Po wszystkim nazwano go Inspektorem Gadżetem, bo wprawdzie wyglądał jak człowiek, ale miał wbudowane gadżety, prawie jak robot stworzony do walki z przestępczością. Choć brzmi podobnie jak w przypadku RoboCopa, to film ten przepełniony jest zabawnymi wpadkami naszego Gadżeta.


image

Klan urwisów(1994)

Film dla dzieciaków i o dzieciakach. Przedstawia zabawne perypetie Alfalfa, który zakochał się w dziewczynie, a jego koledzy-członkowie klanu urwisów(klan tylko dla chłopców) postanawiają zrobić wszystko by ten zapomniał o dziewczynie.


To tylko kolejna skromna dziesiątka filmów, które warto obejrzeć ze swoim dzieckiem. A niektóre tytuły wręcz powinno.