Premiery filmowe: maj 2016

Maj słynie z długiego weekendu, jednak w kinach też znajdziemy coś, przy czym możemy na długie godziny oderwać się od rzeczywistości i to nie tylko podczas pierwszych dni miesiąca.

571OTR5

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów 6 MAJ

Kolejny film Marvela, lecz na ten czekam z wielką niecierpliwością. Choć Kapitan Ameryka nie należy do moich ulubieńców, to z chęcią zobaczę jak inni superbohaterowie z nim walczą i co prawda domyślam się zakończenia to stoję przy #IronmanTeam.

Źródło: Materiały prasowe

Źródło: Materiały prasowe


2467_D038_00093_0140R_COMP_526ce01a7f

Źródło: Materiały prasowe

Sąsiedzi 2 13 MAJ

Pierwsza część była dla mnie miłym zaskoczeniem. Zabawna historia rodzinki, która musi zmagać się z dosyć imprezowymi sąsiadami, było śmiesznie czyli nie ma co się czepiać. Jak to będzie w przypadku drugiej odsłony?


missyoualready5a

Źródło: Materiały prasowe

Już za Tobą tęsknię 13 MAJ

Film o kobiecej przyjaźni, takiej która przetrwała już nie jeden problem. Zero ckliwości i banałów, a przynajmniej to obiecali nam twórcy, za to gwarantują mnóstwo szaleństwa. Ja na słowo to im nie uwierzę, ale z chęcią się przekonam(Drew Barrymore mnie przekonała).


mothersday3_glamour_12apr16_pr_b

Źródło: Materiały prasowe

Dzień Matki 13 MAJ

Maj to miesiąc, w którym obchodzimy Dzień Matki. To szczególny okres, w którym powinniśmy spędzić więcej czasu z naszymi kochanymi mamusiami, ale trzeba pamiętać by nie ograniczać tej miłości tylko do jednego dnia. Film pokaże w jaki sposób ten szczególny dzień jest obchodzony w konkretnych rodzinach, niezależnie ich domowych relacji. Idealna komedia na seans z mamą?


jennifer-lawrence-image-x-men-apocalypse

Źródło: Materiały prasowe

X-Men: Apocalypse 20 MAJ

Tytuł mówi właściwie wszystko. X-Meni walczą z potwornie niebezpiecznym złoczyńcą-Apocalypse. Czy uda im się uratować świat? Zapewne tak, ale w jaki sposób to zrobią dowiemy się tylko z filmu.


TNG-11563r_-_Empire_Still_0f68a21f6c

Źródło: Materiały prasowe

Nice Guys. Równi goście 20 MAJ

Gdy dwóch całkowicie różniących się od siebie detektywów zostaje wynajętych do jednej sprawy to możemy się domyślić jednego-będzie zabawnie(lata 70). Zwłaszcza, że każdy z nich ma swoje metody, a kiedy robi się niebezpiecznie muszą połączyć swoje siły dla tego większego dobra. Ryan Gosling(Drive, Pamiętnik) i Russell Crowe(Noe, Robin Hood) w rolach głównych.


3_a3dc188929

Źródło: Materiały prasowe

 Zakładnik z Wall Street 20 MAJ

Lee Gates(George Clooney) doradza w telewizji w co inwestować pieniądze. Pewien człowiek całkowicie ufający tym prognozą traci wszystkie oszczędności i chce się na nim zemścić. Do czego jest zdolny człowiek w akcie desperacji?


maxresdefault

Źródło: Materiały prasowe

Alicja po drugiej stronie lustra 26 MAJ

Druga część przygód Alicji, tym razem wraca do Krainy Czarów by powstrzymać Władcę Czasu i przywrócić ten nietypowy porządek w magicznej krainie. Ponownie zobaczymy Deppa w roli kapelusznika, Hathaway w roli Białej Królowej oraz Bonham Carter w roli Czerwonej Królowej. Z kolei Władca Czasu to Borat, Ali G, Bruno, Aladeen(Sacha Baron Cohen).


Czy ominęłam jakąś ciekawą premierę maja?