Tego nie wiesz #4 Gry na zegarku, stolik nowej generacji, Kinder tort

Dzisiaj wyjątkowo mam ciekawostki związane z technologią, ale również z gotowaniem! Więc dla każdego coś dobrego(w przypadku tortu-cholernie dobrego)

Gry na zegarku

9_199732006

Zakładam, że o ile nie każdy posiada super funkcjonalny zegarek(smartwatch, Apple watch) to każdy miał okazję o nim coś usłyszeć lub go zobaczyć w jakimś tam supermarkecie(albo reklamie). Te zegarki poza funkcją taką jak wyświetlanie godziny, daty, budzika mogą robić wiele innych ciekawych rzeczy. Przykładowo taki smartwatch może nam służyć jako odtwarzacz muzyki, a nawet telefon. Kiedyś wypasem był zegarek połączony z kalkulatorem, dzisiaj taki gadżet nie zrobi na nikim wrażenia. Zwłaszcza, że na tych nowszych modelach smart zegarków można grać w gry. Przykładowo w Counter Strike, oczywiście nie będę wypowiadała się w kwestii wygody gry bo nie wiem jak bardzo zdesperowanym człowiekiem trzeba być by na takim małym ekranie próbować gier, a zwłaszcza strzelanek. Jednak sam fakt- gry na zegarku.. To brzmi świetnie, a ja zakładam, że nie jeden zegarek ma lepsze „wnętrze” od waszych telefonów.

A jako dodatkową ciekawostkę w temacie tych odjazdowych(mówi się tak jeszcze?) zegarków wrzucam wideo przedstawiające jego możliwości. Ktoś tęskni za tym systemem?


Stolik nowej generacji

Co prawda nie mamy latających desek, ale świat naprawdę pędzi do przodu jeśli chodzi o nowoczesne technologie. Jakiś czas temu nikt nie pomyślałby, że telewizor może być bezprzewodowo połączony z internetem, a to daje nam wiele możliwości. Gdy nabyłam do mojego modelu smart TV tak zwany magiczny pilot byłam zachwycona. No pomyślcie sami, machając pilotem mogę włączać ulubione seriale czy filmy(coś jakby bezprzewodowa myszka, tylko mogę jeszcze do niego mówić). Jednak to nic, bo w sieci znalazłam stolik do kawy, który może służyć jako stacja pogodowa, pilot do telewizji czy nawet tablet(mega tablet) bo możemy przeglądać na nim sieć czy w łatwy sposób łączyć się z social media. A to nie wszystko bo może nam on służyć do kontrolowania klimatyzacji czy kontrolowania świateł w domu. Oczywiście, że wygląda to bajerancko. Jednak nie wiem czy jest możliwość nabycia takiego stolika czy to dopiero plany wstępne, ale zobaczcie sami. Ja dodam tylko jedno, na takim stoliku żal stawiać kawę.

<3 Take my money!

Opublikowany przez Smartphones & Tech na 1 maja 2016

Szukając tego stolika natknęłam się na kilka innych, które mają wbudowany tablet. Jednak taki najzwyklejszy bez tych wszystkich powyższych bajerów.


Kinder tort

kindercake3

Ostatnio mam fazę na przeglądanie ciekawych i nietypowych przepisów na instagramie. Oczywiście kilka sekund na przedstawienie sposobu przygotowania smakołyku to nie lada wyzwanie. Jednak mnie zaskakuje nie montaż, a te wszystkie desery. Nie dość, że wyglądają mega to zapewne są mega apetycznie i mega słodkie. Ostatnio znalazłam super tort wykonany ze słodyczy Kinder. Obiecałam sobie, że przygotuje taki przy najbliższej okazji(dieta). A teraz was zaskoczę, bo mam dla was przepis na taki lub podobny tort. Oczywiście wszystko zależy od sposobu udekorowania czy słodyczy, jakich użyjemy. Przepis tutaj. Dodatkowo mam ciekawostkę, bo mieszkańcy Poznania mogą go spróbować w kawiarni Fudge Filosophy.