10 filmów o porwaniu #2

W ciągu ostatniego tygodnia wszyscy oglądali filmy o porwaniach. W związku z tym mam dla was kolejną paczkę. Wiele z nich jest opartych na faktach.

A żeby jeszcze bardziej was zachęcić to rzucam zwiastunami, choć one przy tego typu filmach są słabe, to mogą kogoś dodatkowo zachęcić.

ymYOH

Okup(1996)

Wyobraź sobie, że jesteś milionerem i masz kochającą rodzinę. Teoretycznie masz wszystko co daje szczęście, praktycznie jesteś szczęśliwy lecz wszystko się zmienia w momencie gdy ktoś porywa twojego syna. Tom i Kate są ofiarami porywaczy, którzy uprowadzili ich ukochane dziecko dla pieniędzy. Jak się okazuje nie wszystko jest tak proste i oczywiste jak wydawać się mogło. W roli głównej Mel Gibson i Rene Russo.


taken-27-02-2008-10-g

Uprowadzona(2008)

Bryan, były agent służb specjalnych musi zmierzyć się z jeszcze jedną trudną misją. Jego 17-letnia córka podczas wymarzonych wakacji we Francji zostaje porwana przez ludzi, którzy handlują żywym towarem. Czy były agent pamięta jeszcze jak rozwiązuje się tego typu sprawy? Czy może emocje będą tym największym problemem, z którym przyjdzie się mu zmierzyć nim będzie za późno. W roli głównej Liam Neeson i Maggie Grace. Liama przedstawiać nie muszę, prawda?


gone_baby_gone_013

Gdzie jesteś, Amando(2007)

Amanda, czteroletnia dziewczynka nagle znika bez śladu. Po jakimś czasie policja rezygnuje z poszukiwań, lecz rodzina małej dziewczynki nie daje za wygraną i robi wszystko by ją odnaleźć, nawet jeśli to oznacza zatrudnienie detektywów. Wkrótce na światło dzienne wychodzą problemy opiekunki dziewczynki jak również inne sekrety. Sprawą zainteresowały się również media, ale czy to pomoże w odnalezieniu małej dziewczynki?

Reżyserem filmu jest Ben Affleck. Może wydawać się to dziwne, ale uwierzcie mi, że aktorem jest słabszym niż reżyserem.


maxresdefault

Plan lotu(2005)

To miał być normalny dzień i normalny lot samolotem. Jednak los postanowił spłatać figla i porwać córkę Kyle Pratt w samolocie. Wydawać by się mogło, że to niemożliwe biorąc pod uwagę ograniczoną powierzchnie samolotu. Jednak problem rodzi się wtedy, gdy załoga samolotu twierdzi, że żadnej dziewczynki przy kobiecie nie było. Kobieta musi polegać na sobie, gdy cała reszta ma ją za wariatkę cierpiącą po stracie męża.


7536-1400x912crop0

Życie, którego nie było(2004)

Matka, której 8-letni syn zginął podczas katastrofy lotniczej zgłasza się do psychiatry. Z kolei ten wmawia jej, że syn i cała ta sytuacja to tylko jej wymysły. Telly jednak poznaje kogoś, kto ma podobne wspomnienia i wspólnie orientują się, że za zniknięciem dzieci kryję się tajemnica, którą wszyscy próbują zatuszować.


06

Zaginione(2003)

Film opowiada historię człowieka, który po latach nieobecności wraca do domu i chce pogodzić się z porzuconą przed laty córką. Magdalena, dojrzała już kobieta, która wychowała się bez ojca nie chce go znać. Wszystko się zmienia, gdy zostaje porwana przez bandytów, a jedynym człowiekiem, który jest w stanie ją uratować jest jej ojciec. W rolach głównych Cate Blanchett i Tommy Lee Jones.


kiss-the-girls-DI-2

Kolekcjoner(1997)

W małym miasteczku zostaje porwana dziewczyna, siostrzenica Alexa. Ten nie czekając na postęp policji wyrusza w jej poszukiwanie. Mężczyzna wkrótce odkrywa, że porwanie nie jest przypadkowe, a w ostatnim czasie występowały podobne sprawy. Odkrywa, że za porwaniami stoi seryjny morderca, który uwodzi i zabija. Wkrótce znajduję pomoc u niedoszłej ofiary kolekcjonera. W roli głównej Morgan Freeman.


Screenshot (313)

Nasz Mały Chłopiec(1993)

Kilkumiesięczny chłopiec zostaje porwany. Młode małżeństwo załamuję się, lecz cała sprawa ucicha. Po 15 latach rozpoznają swojego syna w nowym znajomym swojej córki. Czy ten chłopiec to rzeczywiście ich syn? Czy to tylko efekt zbyt często wspominanych tragicznych wydarzeń.


281414-1_1920x1080_535265859714

Nie moje życie(2006)

Alison, żona lekarza ma wypadek samochodowy. Po „powrocie do zdrowia” zaczynają ją nawiedzać dziwne i niepokojące halucynacje. Z kolei te jej idealne małżeństwo przedstawiają jako świat zbrodni, które jest osadzone w kłamstwie. Teraz rodzi się pytanie co jest prawdą i czy odkrycie jej bezpieczne?


Elizabeth Smart

Elizabeth Smart

Porwana: Historia Elizabeth Smart(2003)

Młoda dziewczyna zostaje porwana z własnego domu przez nieznanego człowieka. W poszukiwania angażuję się całe miasto, jednak z czasem wszyscy tracą nadzieję..

Film na podstawie historii prawdziwej.