Skąd popularność Pokemon Go

Bo ostatnio internety są wręcz przesiąknięte materiałami i informacjami o tej grze.

landscape-1456483171-pokemon2

Więc na początek warto sobie przypomnieć, że Pokémon to jedna z najpopularniejszych serii gier konsolowych Nintendo, która wręcz w zawrotnym tempie zdobyła popularność nie tylko w Japonii ale na całym świecie. Twórca i projektant gry Satoshi Tajiri nie spodziewał się takiej popularności, zwłaszcza, że trwa ona już tyle lat. A bądźmy szczerzy, chyba niewiele jest takich rzeczy. No wyobraźcie sobie, tworzycie coś co cieszy ludzi przez tyle lat, a wy z dumą możecie spoglądać na ten sukces wiedząc, że jest to nieśmiertelne i będzie górowało jeszcze przez wiele dobrych lat.

Dopiero po sukcesie gier tej serii ktoś wpadł na pomysł by stworzyć anime, filmy, zabawki i wiele innych gadżetów o tych bohaterach. Może w tym momencie więcej osób usłyszało o pokemonach. Bo może nie wszyscy przepadają za grami, ale wszyscy pamiętają te świetne anime, które było emitowane dla dzieciaków na całym świecie. Oczywiście powstały różne wersje. A wszystko to dla ludzi, bo ja pamiętam inną wersję pokemonów i mój młodszy brat inną, przy czym jemu ta moja nie przypadła do gustu, z kolei ta jego mi jakoś nie podchodziła. Pokemon to seria anime, która jest aktualizowana i to dzięki temu jest tak popularna wśród różnych pokoleń.

Pokémon to nazwa pochodząca z Japońskiego(ポケットモンスタ) i w tłumaczeniu oznacza kieszonkowe potwory.

Jeśli mielibyśmy się zagłębić w pokemony musielibyśmy opowiadać o wszystkich ich generacjach i typach. Jest ich naprawdę całe mnóstwo, a dodatkowo każda kolejna wersja anime dodawała kolejne. Najpopularniejszym pokemonem jest Pikachu, czyli pupil głównego bohatera serii Pokemon- Asha Ketchum.

pokemon-list.0.0

 

Do dziś powstało wiele gier związanych z pokemonami i tak jak w przypadku anime różnią się one i choć nie możemy tutaj wskazać ogromnych zmian to nie możemy również powiedzieć, że wszystkie wersje są identyczne. Oczywiście, większość tych gier opiera się na kierowaniu jednym z bohaterów. Czasem możemy wcielić się w Asha, a czasem po prostu być swoją wirtualną wersją, która poświęca się na łapaniu i trenowaniu pokemonów, a następnie walczeniu z innymi trenerami.

Pokemon_Go_Details1_0

Pokemon Go jest jednak pierwszą grą, która sprawia, że gracz musi się ruszyć z kanapy by złapać jakiegoś pokemona. Dotychczas wszystko rozgrywało się tylko i wyłącznie na ekranach konsol. Nowa gra zmusza jednak gracza by ten zrobił coś zupełnie innego-ruszył się i choć nadal wszystko dzieje się na ekranach to nie sposób zagrać stojąc czy siedząc w miejscu(Można się domyślić, że oszuści nie śpią i zapewne już mają sposoby na to, ale wtedy- co to za frajda?). Oczywiście mogliśmy spodziewać się gier tego rodzaju tuż po tym kiedy na rynku pojawiły się gry z serii wirtualna rzeczywistość, która rozgrywkę przenosi na inny poziom, wyższy.

com2Fwp-content2Fuploads2F20162F032Fnexus2cee_PokemonGO2-728x573

Aby zagrać w Pokemon Go potrzebujemy dobrego telefonu z dobrą baterią, dodatkowy power-bankiem. Gra opiera się na GPS i świat widoczny w naszych ekranach telefonów to nic innego jak przeskalowana nasza okolica, która wygląda bardziej kolorowo niż dotychczas. Widoczne są wszystkie drogi po jakich idziemy i wszystkie miejsca w najbliższej okolicy. Żeby znaleźć pokemona musimy iść przed siebie i patrzeć się w ekran bo w każdej chwili możemy go znaleźć znaleźć i schwytać o ile jest możliwość. Czasem będzie on za płotem sąsiada, a czasem w supermarkecie. Wszystko sprowadza się do schwytania jak najlepszych pokemonów, co nie jest łatwe.

Gra zdobyła gigantyczną popularność, która pierwszy raz jest taka sama w Polsce jak i w Ameryce. Możemy w internecie dostrzec mnóstwo zwariowanych historii graczy, którzy chcieli zostać trenerami pokemonów. Oczywiście nie wszystkie opowieści są zabawne, ale z drugiej strony nie wszystkie są prawdziwe więc czytać je trzeba z głową.

900x960xpokemon-go-is-a-phenomenon-thats-pushing-people-together-14681555964.jpg.pagespeed.ic.CBl2VjP_Eh

Ciekawe tylko, kiedy podobne powiadomienia powstaną u nas

Gra była skazana na sukces. Nie dość, że wykorzystuje coś zupełnie nowego to opiera się na dobrze wszystkim znanym i przez większość lubianych Pokemonów. Nie wierzcie komuś, kto powie, że ich nie zna. Nie sposób nie znać pokemonów, zwłaszcza teraz gdy internet tonie w informacjach i rekordach Pokemon Go. Pytanie tylko nasuwa się jedno, co będzie następne?