Tak łatwo udawać kogoś innego

Szczególnie w dzisiejszych czasach, szczególnie w internecie.

Każdy zna kogoś, komu brak pewności siebie. A jeśli nie zna, to zapewne sam jest tą osobą. Nie ma w tym nic złego. Przecież nie wieszają za jej brak, ale ma to wiele wad. Przede wszystkim trudniej jest obracać się w świecie, szczególnie w tym dużym. Prawdą jest jednak fakt, że nie każdemu takie życie się marzy.

——

Doskonale pamiętam lata szkole, w których to własnie osoby pewne siebie tworzyły te najfajniejsze i najważniejsze paczki. A przynajmniej tak mi się wtedy wydawało. Chciałam do takiej grupy należeć i choć były momenty, gdy rzeczywiście to mi się udawało to nigdy nie sprawiało mi to dłuższego szczęścia a wszystko dlatego, że nie mogłam być sobą. To były tylko momenty, w których czułam się fajna, ale nawet ten moment nie sprawił, że stałam się osobą z której pewność siebie aż kipi. To były tylko momenty kiedy udawałam kogoś innego i prędzej czy później było to męczące.

Internet jest jak szkoła. Można tutaj być sobą, ale można również udawać kogoś innego tylko po to, by lepiej wyglądać na tle innych.  Oczywiście nie tylko internet czy szkoła, ale cale życie opiera się na wyborach. To my wybieramy co chcemy robić i jak chcemy robić i choć czasem trudno jest pokazać swoją prawdziwą twarz, to kłamstwa nie są dobrym wyborem. Owszem, można w internecie się łatwo dowartościować, udawać kogoś, kim nie jesteśmy. Wręcz zbyt łatwo i dlatego tak ważne jest by mimo wszystko być sobą, świat przecież jest już wystarczająco zakłamany.

Nie jestem tutaj po to by pouczać. Jestem wręcz tego zdania, że każdy musi popełniać błędy. Zmarnowałam jednak wiele lat na kreowanie złego i nieprawdziwego wizerunku, który nawet nie miał jasnego celu. Myśląc o tych latach w głowie mam tylko zmarnowane szanse. Szanse na samodoskonalenie siebie, przyjaźnie i przygody. Zmarnowałam czas udając pewną siebie osobę i czy mi jej przybyło? Nie, wręcz przeciwnie.

—–

Teraz uwaga bo zdradzę wam jedyną prawdziwą receptę na podniesienie pewności siebie. Nie przynosi ona natychmiastowych efektów i gwarantuje wam, że żadne rady tak nie zadziałają. Nie jest to też 10 reguł zdobywania pewności siebie, które zostały przetestowane przez tych, o których się wszędzie pisze. Jest to prosta recepta.. Trzeba być sobą niezależnie od sytuacji. Nie można wstydzić się swoich zainteresowań, swoich przekonań czy niedoskonałości. Każdy prędzej czy później akceptuje siebie, jednak aby trochę pożyć z prawdziwym uśmiechem na twarzy trzeba to zrobić jak najwcześniej. Lubisz słuchać innej muzyki niż Twoi znajomi? Nie wstydź się tego. Nie bój się też krytykować i mówić prawdy.

Tak łatwo udawać kogoś, więc wybierz ta trudniejszą drogę i bądź po prostu-sobą.