Premiery filmowe: wrzesień 2016

Spis filmów, które warto obejrzeć w tym miesiącu.

demolition-jake-gyllenhaal-toronto-film-festivalDestrukcja

Śmierć bliskiej osoby jest niewątpliwie trudnym tematem dla każdego. Jednak każdy inaczej reaguje i podnosi się po tak przykrych zdarzeniach. Davis jest bankierem i o ile jego życie wczesniej było idealne to śmierć żony wszystko zmieniła. Czy przypadkowo spotkana kobieta i dziecko pomoże mu odnaleźć szczęście i spokój?


maxresdefaultNerve

Wyobraźcie sobie grę w której zdobywanie punktów doświadczenia opiera się na czynnościach, które trzeba wykonać nie w komputerze, telefonie, a w życiu. Film opowiada o nastolatkach, którzy wkraczają do tajemniczej gry i choć początkowo była dla nich czymś fajnym tak kolejne kroki mogły decydować o ich dalszym życiu.

Podobna aplikacja ukazała się w serialu Eye Candy, kto wie czy tego typu „rozgrywki” wkrótce nie zawitają w naszym życiu.


1200

Pan Idealny

Większość kobiet marzy o idealnym mężczyźnie, przy czym dla każdego ten ideał określany jest przez inne cechy.  Martha McKay również szuka idealnego partnera, jej udaje się go znaleźć tylko jak to również w życiu bywa okazuje się, że ma on wady. Jego wadą jest zawód jaki wykonuje, jest płatnym mordercą.

Zapowiada się fajna komedia.


la-et-mn-capsule-space-dogs-moon-review-20160823-snap

Kosmiczna jazda. Hau hau mamy problem

Film animowany dla dużych i małych dzieci. Tym małym zdecydowanie umili czas powrotu do szkoły, a tym dużym pozwoli poczuć się nieco młodziej. Film opowiada o psich przygodach. Biała i Strzała wyruszają w kosmos gdy z ziemi znikać zaczęły samochody, budki telefoniczne, a nawet Statua Wolności.


f1caff70-3662-4c1f-a042-37684a6d4d41

Smoleńsk

Choć nie jestem zwolenniczką naszych krajowych produkcji, tak uważam, że niektóre filmy po prostu trzeba obejrzeć. Smoleńsk to właśnie ten film.


(L-R) Robert De Niro and Édgar Ramírez star in HANDS OF STONE

Kamienne pięści

 Wielokrotnie wspomniałam, że uwielbiam filmy biograficzne. Więc nie mogło zabraknąć tego filmu wśród moich wrześniowych polecajek. Film opowiada o życiu Roberto Durana, czyli mistrza bokserskiego, który wielokrotnie zdobył ten tytuł. Walczył on na przestrzeni pięciu dekad i choć może nie wszyscy go kojarzą, to może warto zobaczyć film o jego niesamowitych osiągnięciach.


684513beb0f92d94a327673f8cd6583c

Bridget Jones 3

Jest to już trzecia część ekranizacji skomplikowanego życia tytułowej bohaterki. Wiele dziewczyn i kobiet może się z nią utożsamiać, a może chce to robić. Tym razem obserwujemy życie Bridget gdy ta porzuca swój dziennik na rzecz czegoś innego. A na dodatek w jej życiu pojawia nowy mężczyzna, nowy problem i ciąża, której zupełnie nie planowała.

Poprzednia część swoją premierę miała 12 lat temu, musicie przyznać, że sporo czasu upłynęło i idę o zakład, że głównie dlatego spora część zobaczy ten film.


woods-2016-movie-poster-comic-con

Blair Witch

Kontynuacja kultowego horroru Blair Witch Project. Tym razem grupa studentów na czele z bratem Heather wkroczy do lasu w poszukiwaniu jego siostry, która zaginęła w tym lesie. Nie straszne im były legendy o wiedźmie, która buja się w tych lasach. Jednak im dalej w las wchodzą tym bardziej uświadamiają sobie, że prawda jest o wiele bardziej przerażająca niż im się to wydawało.


the-secret-life-of-pets-56bc687f82f01

Sekretne życie zwierzaków domowych

To już drugi film animowany, na który warto wybrać się do kina. Opowiada on o życiu zwierzaków domowych, ale tym życiu jakie prowadzą gdy nas-ich opiekunów nie ma w pobliżu. Musze przyznać, że czasem się zastanawiam co mój kochany pies robi, gdy jest sam w domu. Bajka zainteresuje nie tylko najmłodszych.


001Żywioł. Deepwater Horizon

Dramat opowiadający o gigantycznej katastrofie. Tym razem jest to wybuch na platformie wiertniczej, który doprowadza największego wycieku ropy w USA. Gdy dochodzi do tego wydarzenia, żadne ekipy pomocnicze nie są w stanie pomóc pracującej tam załodze, a wszystko przez warunki pogodowe. Platforma może zatonąć, a wraz z nią ogromna grupa ludzi. Kapitan postanawia zrobić wszystko, by przeżyli.


Musicie przyznać, że miesiąc ten jest obfity w fajne premiery filmowe.