10 filmów idealnych na seans Halloweenowy

Pożegnanie dziesiątego miesiąca jest kojarzone z duchami, wampirami a przede wszystkim dyniami. Dziś jest Halloween i z tej okazji warto sobie zrobić seans filmowy, bo impreza tematyczna zapewne była dwa dni temu, a teraz miły i sympatyczny dzień, który na zachodzie jest nieco inaczej obchodzony. Cukierek albo psikus, a dla nas może film?

i_know_what_you_did_last_summer-0-0

Koszmar minionego lata

Grupa przyjaciół przypadowo potrąca przechodnia. Ze strachu i paraliżu nie dostrzegają, że ich ofiara żyje. Nieświadomi niczego wrzucają ciało do morza… a już wkrótce przekonują się jakie skutki przyniesie jedna zla decyzja.

Kilkanaście lat temu przestrzegało się oznaczeń w telewizji, jeśli coś było dla dorosłych to żadne dziecko nie widziało danego filmu. No chyba, że ukradkiem.. To jeden z tych filmów, który obejrzałam co prawda na raty, ale w czasie gdy oficjalnie nie mogłam. Oczywiście bałam się, ale ogladałam.


nightmare-elm-street

Koszmar z ulicy Wiązów

Grupa nastolatków śni o potworze o zniekształconej twarzy, czy ów sny okażą się przepowiednią ich śmierci?

Co jak co, ale Freddy Krueger to postać kultowa… Film trzeba zobaczyć.


interview-with-a-vampire-kirsten-dunst-brad-pitt-and-tom-cruise

Wywiad z wampirem

Louis de Pointe du Lac, tytułowy wampir. Jego charakter nie pozwala mu zabijać ludzi, ale nie pozwala mu również popełnić samobójstwa. Jaki los jest pisany wampirowi, który nie żyję by zabijać?

Zanim pojawił się Edward Cullen to w tym filmie mogliśmy poznać przystojnego wampirka. Kto będzie następny?


maxresdefault

Maglownica

Tytułowa maglownica jest miejscem, w którym nie tylko prasuję się prześcieradła.. dochodzi w niej do licznych i niewyjaśnionych morderstw. Kto za tym wszystkim stoi?


675338

Las samobójców

Las, który od wielu lat jest tematem dość kontrowersyjnym. Nie każdy ma tyle odwagi, by tam wejść.. Główna bohaterka decyduję się na tą „przygodę” i to nie dlatego, że chce położyć kres swojemu życiu.


fdskulls

Oszukać przeznaczenie

Seria filmów, w których nic nie dzieję się przypadkowo. A najbardziej bezpieczne miejsca, okazują się tymi ostatnimi dla niektórych osób. Przeznaczenia chyba nie sposób oszukać, te filmy to udowadniają.


scariest-movie-title

Egzorcysta

Horrory o tematyce opętania. Coś co wzbudza najwięcej strachu.


blairwitch

Blair Witch Project

Las, który słynie ze względu na wiedźmę. Tym razem grupa studentów rusza w głąb wraz z kamerą chcąc coś udowodnić.


10805-anaconda-movie

Anakonda

Grupa ludzi zostaje wciągnięta w nietypowe polowanie. Polowanie na ogromną anakondę.


maxresdefault-2

The Ring

Na sam koniec film, którego motyw główny jest przerabiany w wielu komediach.. Pytanie tylko, co wy zrobilibyście w momencie, gdyby taka kaseta wideo trafiła w wasze ręce.


A co wy oglądacie w Halloween?