Battlefield 1- wrażenia z bety

Bo chociaż beta testy gry pojawiły się dobry czas temu to ja nadal miło wspominam czas spędzony w tej grze.

Nie jestem osobą, która codziennie czytałaby nowinki z branży gier. Jednak mimo to uwielbiam trwonić czas po prostu-grając w gry. A jeśli ktoś już gra to usłyszy o nowych tytułach czy też nowych wersjach znanych tytułów. Tak się składa, że świetnie bawiłam się i bawię się po dziś dzień grając w Battlefield 3. Owszem, od czasu premiery trójki upłynęło trochę czasu i od tego momentu pojawiło się Battlefield 4 i Hardline. Szczerze jednak powiem, że te odsłony nie zachęciły mnie do zakupu gry. Nawet w momencie gdy trafiły na dużą promocję.

27_battlefield_1_bedzie_obslugiwal_directx_12_i_directx_11_2_b

Inaczej było w przypadku Battlefield 1, bo od momentu pierwszych przecieków i informacji na temat gdy byłam pewna, że chcę spróbować zagrać. Czekając na dzień premiery doczekałam się swojego kodu gry do wersji beta. Szczerze mówiąc to nie pamiętam by jakakolwiek wersja testowa gry wciągnęła mnie do tego stopnia, by spędzić przy niej więcej czasu niż godzinę. Bawiłam się nieźle i po tych testach mam jeszcze większą ochotę by kupić pełną wersję tuż po premierze, a może przed(jeśli natrafi się fajna okazja).

rendition1-img

Battlefield 1 pozwala nam przenieść się w czasie i to własnie jest najlepsze w tej odsłonie kultowej strzelanki. Jak się okazuje futurystyczne FPSy nie ciekawią nas-graczy tak bardzo jak gry oddające klimat I wojny światowej. Te wszystkie elementy, które tworzą grę są dopieszczone na wysokim poziomie. Wszystkie te bronie, granaty i ich odgłosy, a także stroje naszych postaci. To wszystko łączyło się w taką fajną całość, która skutecznie pozwoliła oddać klimat wojny. Oczywiście, że zdaję sobie sprawę o tym, że wersja beta różni się od finalnej. Przede wszystkim będzie poprawiona optymalizacja jak i serwery, na której będzie można zagrać online. Szczerze mówiąc to ani jedno ani drugie nie gryzło mnie podczas testowania gry. Byłam wręcz pozytywnie zaskoczona jak dobrze gra działa na moim laptopie. Chociaż jeśli miałabym narzekać to denerwowało mnie to, że w momencie gdy chciałam zagrać wrzucało mnie do rozpoczętej rozgrywki, zazwyczaj w takim momencie gdy nie było możliwości zaingerować w wynik rozgrywki.

11_battlefield_1_wrazenia_z_otwartej_bety_ktora_dobrze_rokuje_0_b

Trudno mi powiedzieć jak wygląda sprawa z fabularnym trybem gry, bo tej nie mogłam sprawdzić. Z drugiej jednak strony jestem jakoś tak pozytywnie nastawiona. Bo jeśli podobały mi się tryby do gry online to dlaczego wersja fabularna miałaby być kulawa. Szczerze mówiąc, to nie mogę się już doczekać, aż będę mogła przeżyć kolejną przygodę, tym razem w czasach I wojny światowej i choć może czasy te nie należą do szczęśliwych, tak w grze mogą się okazać czymś niesamowitym.

battlefield1_reveal_5

Wiecie, że mam skłonności do zachwalania czegoś co mi się podoba. Oczywiście, że w grze występowały błędy, co więcej nie wierzę, że zostaną one naprawione i w finalnej wersji ich nie będzie. Błędy zawsze są i niestety nie spotkałam się jeszcze z grą, która byłaby dopieszczona pod względem każdego elementu. Tym razem gra jest bliska perfekcji, mam jednak dziwne wrażenie, że mapki jakie będą dostępne już w ukończonej wersji będą gorsze niż ta dostępna w becie. No wiecie, najlepsze pokazać by zachwalali i grę kupowali, a ostatecznie będzie kilka mapek, w tym jedna większa a pozostałe skrojone pod względem powierzchni, możliwości i detalów, które teraz ceni się jeszcze bardziej.