Premiery filmowe: listopad 2016

Dni upływają coraz szybciej, coraz mniej słońca za oknami a koniec roku zbliża sie szybkimi krokami. Czy to oznacza, że w kinach nie znajdzie się już nic ciekawego? Nic bardziej milnego, miesiąc ten jest wypełniony po brzegi ciekawymi premierami. Oto one:

hacksaw-ridge-2016-images-andrew-garfield

Przełęcz ocalonych

Filmy wojenne nie wzbudzają już tyle strachu co podziwu. Zwłaszcza jeśli przedstawia on życie bądź czyny osoby, która w tym czasie zdołała zrobić coś cudownego, nie dla siebie a dla innych. Film prezentuje czyny sanitariusza, który podczas służby na wojnie zdecydował się brać udział bez broni. Jak sam tłumaczył, zawsze chciał ratować ludzi. Historia Desmonda Dossa.


clzwsm6vyaquinq

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Harry Potter czytał książkę Newta Skamandera, ale to dopiero teraz przekonamy się o tym co ona zawierała. Bo na naszych oczach Newt Skamander przeżywa te niezwykłe przygody w tajemniczym stowarzyszeniu.

Fani Harrego Pottera nie mogą doczekać się premiery tego filmu, ale raczej to nie jest pozycja tylko i wyłącznie dla nich, a przynajmniej tak mi się wydaję.


499f3b6f-cf78-4d8b-86dd-ed58929b8630

Snowden

Kolejny film biograficzny. Tym razem jest to historia Edwarda Snowdena, pracownika CIA i NSA, ktory miał na tyle odwagi by ujawnić tajne dokumenty prasie. Gotowi by obejrzeć skutki tego czynu?


light-between-oceans-movie-2016-reviews

Światło między oceanami

Latarnik wraz z żoną żyje u Wybrzeży Australii. Ich życie jest harmonijne, a oni są szczęśliwi. Gdy Isabel zachodzi w ciążę spełnia się ich marzenie, jednak wszystko się zmienia gdy je traci. Po tym tragicznym wydarzeniu odnajdują noworodka w dryfującej łodzi. Wychowują je biorąc to za prezent od losu.


maxresdefault

9 życie Louisa Draxa

Mały chłopiec w dniu swoich 9 urodzin zapada w śpiączkę. Dzieję się z niewyjaśnionych przyczyn, a załamana matka szuka pomocy. O dziwo pomoc zgłasza się sama, jest nim sławny neurolog. Mały chłopiec będąc w śpiączce nawiązuje z nim kontakt i przekazuje wstrząsające fakty.