10 najlepszych filmów 2016 roku

Kolejny rok dobiega końca. Jeśli chodzi o mnie, nie będę go wspominała za dobrze, jednak pod względem filmowym był on w miarę okej. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele fantastycznych(i to dosłownie) filmów, do których niejednokrotnie wrócimy. Mam tylko nadzieję, że nie za dwa lata z premierami Polsatu. Oto 10 najlepszych filmów 2016, jednak pamiętajcie to mój wybór, wasz możecie pozostawić w komentarzu!:

Żeby was nie zanudzić opisami to filmy, których mniejsze lub większe recenzje pojawiły się na moim blogu zostaną podlinkowane! Kolejność przypadkowa!

Legion samobójców

Film, który mimo wszystko wpadł w moje gusta. Akcja, dowcip i ścieżka dźwiękowa.


Inferno

Dla fanów Dana Browna-must see! Dla fanów Roberta Langdona- must see!

Tym razem Rober Langdon budzi się z amnezją w jednych z florenckich szpitali. Światowej sławy profesor ma za zadanie rozwikłać zagadkę symbolu znajdującego się na marynarce. Nie będzie to łatwe bo od samego początku jest celem obławy. Tym razem pomoże mu doktor Sienna i to dzięki niej będzie mógł iść według wskazówek zawartych w poemacie Dantego.


Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie

Seria ma swoich fanów, im nie trzeba niczego tłumaczyć. Ja choć fanką nazwać się nie mogę to oglądając film bawiłam się znakomicie.

Grupa rebeliantów bierze udział w misji z pozoru niemożliwej. Chcą ukraść plany imperialnej Gwiazdy Śmierci. Wszystko ładnie i pięknie. Filmu przedstawiać nie trzeba, ale Felicity Jones w tej produkcji wydaję się być totalną pomyłką. Zobaczymy.


Przełęcz ocalonych

Może nie powinno się tak mówić o takich historiach bo są prawdziwe, ale życie jest jakie jest i fajnie, że czasem można podziwiać takie czyny na dużym ekranie. To niewiarygodne jak wzruszył mnie ten film, nie tylko życiorysem Dossa, a wykonaniem i aktorstwem Garfielda. Na sercu od razu lżej, że wśród ludzi są rzeczywiście..ludzie.

Filmy wojenne nie wzbudzają już tyle strachu co podziwu. Zwłaszcza jeśli przedstawia on życie bądź czyny osoby, która w tym czasie zdołała zrobić coś cudownego, nie dla siebie a dla innych. Film prezentuje czyny sanitariusza, który podczas służby na wojnie zdecydował się brać udział bez broni. Jak sam tłumaczył, zawsze chciał ratować ludzi. Historia Desmonda Dossa.


Las samobójców

Film, który zainteresował mnie znanym wszystkim i wspominanym już wszędzie lasem. Nie wiem czy będę miała okazję zobaczyć go na żywo, bo jest on delikatnie mówiąc przerażający. Mimo wszystko budzi ciekawość, prawda? Wykonanie filmu choć przez wielu zostało negatywnie ocenione to mnie nie raziło w oczy, a ze względu na wcześniej wspomnianą wyjątkową tematykę film ląduje do spisu najlepszych tegorocznych.

Las owiany jest złą sławą ze względu na wyjątkową popularność wśród samobójców. Nie istnieją statystyki zbierające sumaryczne dane na temat samobójstw popełnianych na terenie lasu, jednak regularnie pojawiają się informacje na temat liczby ciał znalezionych w danym roku. Książka Cliffs of Despair autorstwa Toma Hunta wysuwa tezę, że jest to drugie najpopularniejsze miejsce pod względem liczby popełnianych samobójstw, tuż po moście Golden Gate w San Francisco[4].


Tajemnice Manhattanu

Kolejny film, w którym Adrien Brody mógł wykazać się swoim talentem, nie wiem jak wy ale ja go kojarzę tylko i wyłącznie w filmach, gdzie grał charakterystyczne role. Zaraz po Pianiście była to jedna z najlepszych ról, w jakiej mógł pokazać się na dużym ekranie choć wiem, że może tylko przesadzam. W sumie to film nie jest zachwalany jakoś szczególnie, mi jednak się bardzo spodobał nie tylko ze względu na miejsce, w którym działa się cała akcja.


Deadpool

Wybór tego filmu był dla mnie całkowicie naturalny. Jestem fanką tych wszystkich ekranizacji Marvela.. więc cholernie spodobał mi się ten film. Owszem, na tle innych produkcji Marvela był on znacznie wyróżniających. Jednak nie doszukuje się w tym negatywnych aspektów, owszem było sporo czarnego humoru, ale cieszę się, że nie wygładzili „bohatera” na rzecz dzisiejszego kina.  A dodatkowo spodobały mi się akcje internetowe, jakie były robione przy okazji premiery filmu, w sumie widoczne są one po dzisiejszy dzień.


Zwierzogród i Sekretne życie zwierzaków domowych

Tutaj komentarz będzie wyjątkowo krótki. Są to zdecydowanie dwie najlepsze bajki, które ukazały się w tym roku. Idealne na rodzinny seans.


Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Kolejna ekranizacja komiksów, ale co ja poradzę, że mam do nich słabość. Na całe szczęście nie odczuwam tego jako skutki chwilowej mody. Przy okazji tej premiery byłam delikatnie rozczarowana, ale nie efektami i akcją jakiej było wyjątkowo sporo.


Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Harry Potter był postacią, która trochę towarzyszyła mi podczas późniejszego dzieciństwa. Jednak nigdy jakoś szczególnie nie szalałam za tym okularnikiem. Mimo to, skusiłam się na film właśnie ze względu na niego, a raczej tego, że jest to z nim powiązane.  Film okazał się tylko trochę mniej magiczny, jedni winią za to Amerykę, ale ja to widzę tylko jako plus.


Tak jak wspomniałam wcześniej, wybór jest mój. Wasz możecie zasugerować poniżej.