Ryan Gosling i jego najlepsze role

Jego nominacja do Oscarów zaskoczyła niejednego wyjadacza kina.. a ja tam cieszę się choć prawdopodobieństwo, że zdobędzie statuetkę jest niewielkie. Sama jednak nominacja jest czymś szczególnym dla aktorów a on zasłużył. Trzeba cieszyć się z sukcesów innych.

Fora internetowe są aż przepełnione od opinii na temat Ryana Goslinga. Panie dzielą się na te, które kwiczą na jego widok oraz na te, które prychają twierdząc, że nic szczególnego w nim nie ma a jednocześnie zastanawiają się czy Reynolds to jego brat bliźniak. Opinie panów z kolei są nieco krzywdzące. Panowie, trochę dystansu bo to, że na wasz widok nie krzyczy tyle kobiet co na jego to nic, on jest aktorem i zamiast robić kursy na wózki widłowe chodzi do kosmetyczki, nie ma w tym nic złego. Najczęściej jednak pojawia się tekst: aktor jednej miny.. trudno tutaj się nie zgodzić, ale jak wielu aktorów czy aktorek tak własnie ma? To jest jego cecha, jedna z wielu i choć nie ma ogromnego talentu to potrafi na ekranie kina zaczarować nie tylko swoim głosem.

La La Land: Sebastian

Uśmiałam się gdy trafiłam na komentarze jakoby ta rola była jego jedyną znośną. Zagrał wyjątkowo dobrze, ja nie wyobrażam sobie by ktoś inny zagrał w tym filmie Sebastiana. Nie wyobrażam sobie również innego duetu na tym ekranie.. Ryan Gosling i Emma Stone już mieli okazję się dotrzeć a tutaj możemy podziwiać jak dobrze im wychodzi wspólna gra.


Kocha, lubi, szanuje: Jacob

Zapewne po przeczytaniu tytułu przed oczami pojawia się jedna scena..  O dziwo lubię wracać do tej komedii, mało która komedia wywarła na mnie pozytywne wrażenie w ten sposób. Bohaterzy są tacy sympatyczni, że z chęcią z nimi obcujemy, rola Ryana może nie fenomenalna, ale dobra. Tak naprawdę dobra.


Drive

Ryan wcielił się tutaj w faceta, który od czasu do czasu dorabia dzięki wyjątkowym umiejętnością prowadzenia samochodu. Nie jest taksówkarzem, ani kierowcą Ubera bo pomaga przeważnie bandytom. Film generalnie jest wyjątkowy i niebanalny, jego klimat i sposób przedstawiania historii jest bardzo emocjonalny. Jest to charakterystyczna rola Ryana a jego kurtka marzy się niejednemu.


Blue Valentine: Dean

Z pozoru zwykła historia małżeństwa, jego początku i zakończenia..Jest to pierwszy z filmów, jaki obejrzałam z tym aktorem. Urzekła mnie ta miłosna historia, sposób przedstawienia relacji głównych bohaterów jak również sami aktorzy, którzy przyczynili się do dobrego odbioru tej produkcji. Proponuje również posłuchać ścieżki dźwiękowej.


Pamiętnik: Noah

Jeśli nie skojarzyliście wcześniejszych tytułów, to ten musicie. Kultowa ekranizacja książki twórcy rozpoznawalnego szczególnie wśród kobiet. Nicholas Sparks jest odpowiedzialny za wiele dobrych historii, historii o miłości i o tym też jest Pamiętnik. Noah(Ryan Gosling) zagrał tutaj główną rolę i to za jej sprawą było o nim głośno.


Miłość Larsa: Lars

Warto wspomnieć, że Ryan zagrał w wielu kolokwialnie mówiąc dziwnych filmach. Miłość Larsa to produkcja, która nie przypadnie do gustu każdemu, jednak maniacy filmowi dostrzegą w nim urok. Tytułowy Lars postanawia założyć rodzinę i nie byłoby w tym nic dziwnego jak fakt, że jego wybranka jest plastikowa.


Drugie oblicze: Luke

Drugie oblicze to film,  który łapie za serce nie tylko tych wrażliwych.  Jest to historia zmiany, zmiany chłopaka w faceta.. jednak nie wszystko poszło tym torem co powinno, a zmiany te choć zrodziły się z dobrej intencji to przyniosły konflikt, a ten wzrasta z pokolenia na pokolenie. Ryan wcielił się w Luke’a, uzależnionego od ryzyka gościa, który nie zważa na swoją przyszłość lecz wszystko zmienia się w momencie, gdy rodzi mu się syn..  Jak dla mnie zagrał na wysokim poziomie choć nie miał łatwego zadania.


Szkolny chwyt: Dan

Wybaczcie te przeskoki czasowe, ale celowo nie poukładałam filmów ani chronologicznie, ani pod względem zajebistości. Szkolny chwyt to historia Dana. Nauczyciela uzależnionego od narkotyków, który pod wpływem przyjaźni z uczennicą odkrywa siebie na nowo. Produkcja ta przyniosła Ryanowi wyróżnienie do Oscarów!


Ryan na swoim filmowym koncie ma dwie nominację do Oscarów oraz wiele fajnych ról. To tylko 8 wymienionych, ale wystarczy tylko obejrzeć ‚Idy marcowe’ i ‚Wszystko, co dobre’ by dostrzec ich co najmniej 10.