5 filmów ze snowboardem w roli głównej

Mamy zimę, więc jest to idealna pora by spróbować sportów zimowych. Wcześniej czy później każdego zainteresuje jazda na nartach, łyżwach czy desce. Moim dzisiejszym zadaniem jest przedstawić wam 5 filmów ze snowboardem w roli głównej, czy to co lubię najbardziej.

Na desce

Kim po tragicznych wydarzeniach w rodzinie podejmuje się pracy w Alpach. Jak się okazuje, praca ta ma więcej korzyści niż te finansowe. Kim odnajduję nie tylko przyjaciół, ale nową pasję jaką jest jazda na desce. Film idealny na zimowe wieczory i choć jest przesłodzony to ogląda się go wyjątkowo dobrze. Dla płci żeńskiej plusem okażę się Ed Westwick, a dla męskiej Felicity Jones.


Afera poniżej zera

Film opowiadający losy zwariowanych przyjaciół, którzy bardziej niż siebie kochają jazdę na snowboardzie. Nie wyobrażają sobie zmiany zamieszkania czy stylu życia. Dlatego też zaczynają walkę o swoje, gdy syn założyciela miasta zamierza zmienić ich raj w zawsze pełny kurort narciarski. Jest to typowa komedia pełna żartu, jednak ma też swoje ciekawe momenty i ciekawą ścieżkę dźwiękową, do której lubię wracać.


Kosmaty snowboardzista

Jakiś czas temu powstawały filmy opowiadające o losach psa, nietypowe bo raz pies był piłkarzem, raz koszykarzem a jeszcze innym razem siatkarzem. Twórcy wykorzystując możliwości przeskoczyli na małpę, która akurat potrafi śmigać na snowboardzie. Tak jak wyżej wspomniane produkcje nie jest to ambitne kino, ale w sam raz na wspólny wieczór z dziećmi.


The Crash Reel

Tym razem jest to film dokumentalny, ale ma swój klimat i co najważniejsze możemy pooglądać profesjonalnych snowboardzistów. Przy czym celem produkcji było pokazanie, jak niebezpieczny jest to sport. No, ale jak to mówią- bez ryzyka nie ma zabawy.


Snowboardzista

Film przedstawia Gasparda, młodego chłopaka, który po pracy jeździ na desce. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że chłopak rzeczywiście ma talent a marnuje go jeżdżąc wyłącznie w wolnych chwilach. Gdy zgłasza się do niego mistrz snowboardu z propozycją rozpoczęcia profesjonalnej kariery zgadza się. Jednak kolorowe życie jakie pokazał mu mistrz jest tylko przykrywką.


A wy co polecacie?