Oscary 2017 – moje typowanie + wyniki

W tym roku dość późno, ale post z moimi typami Oscarowymi musi się pojawić! Oczywiście tuż po gali znajdziecie tu dodatkowo informacje kto wygrał. Czyli gdzie miałam rację, a gdzie jej nie miałam. Pamiętajcie, że możecie swoje propozycje umieszczać w komentarzu.

Tegoroczne nominacje są wyjątkowo dobre, znajduję się w nich wiele ciekawych produkcji. Oczywiście jak co roku są faworyci, którym od miesięcy wróży się nagrodę. Najtrudniej było wybrać najlepszy film, tutaj same dobre produkcje słusznie zostały nominowane, przy czym najgłośniejszym filmem był „La La Land”, który podobno ma największą szansę zwyciężyć. Moje typy jeśli chodzi o Oscary 2017- 89 Galę wręczenia Oscarów:

Najlepszy film: 

Ukryte działania | WYGRAŁ : Moonlight

Grafika przedstawia moją „kolejność” w nominacjach- od najlepszego filmu do najsłabszego.

Wybór nie należał do łatwych. Tak jak napisałam to we wcześniejszych wpisach, każdy kolejny film, po który sięgałam budził we mnie coraz to większy zachwyt. Jeszcze kilka tygodni temu stawiałam na „La La Land” jak praktycznie każdy. Teraz „La La Land” jest owszem w Top 3 najlepszych Oscarowych filmów, ale nie jest tym najlepszym, który powinien dostać statuetkę. Moim typem jest film o trzech niezwykłych kobietach: „Ukryte działania”. Z kolei duże szansę na statuetkę ma  również „Mancheste by the Sea„- film, który zaskoczył niemalże każdego.  Dodatkowo chcę jeszcze wyróżnić film, który nominacji do tej kategorii nie dostał, a był pozytywnie inny- „Zwierzęta Nocy„.

Najlepszy aktor pierwszoplanowy:

Andrew Garfield | WYGRAŁ : Casey Affleck

Tutaj wybór nie był łatwiejszy. Jak donoszą źródła największe szanse ma Ryan Gosling i to nie jest tak, że mu nie życzę nagrody. Uwielbiam aktora, za jego role filmowe. W „La La Land” mogliśmy zobaczyć go od tej lepszej strony, musical mu pasuje. Z kolei Casey Affleck w „Manchester by the Sea” również pokazał klasę samą w sobie. Jednak mnie najbardziej urzekł aktor młodego pokolenia – Andrew Garfield. Przede wszystkim warto zauważyć, że pozostałe dwie nominację są jak dla mnie-przypadkowe i pomimo faktu, że to tylko i wyłącznie moje zdanie to zwycięstwo któregoś z nich oficjalnie wywoła skandal. Zresztą już mówi się o tym, że młody Affleck nie dostanie statuetki za nieciekawe doniesienia z przeszłości.. Przy czym jest to dość chore bo Oscary to nagrody za konkretne produkcje i role aktorów.. To dlaczego miałoby wpłynąć na nie coś takiego? Jest to sytuacja, która może wpłynąć na „ważność” tego corocznego najważniejszego wydarzenia dla kina.

Najlepsza aktorka pierwszoplanowa:

Natalie Portman | WYGRAŁA : Emma Stone

Przy tej kategorii aż chciałoby się powiedzieć: tylko nie Meryl Streep.. Jednak jak mogliśmy już zauważyć jest to jedna z ulubionych aktorek Akademii. Owszem, w Boskiej Florence była dobra, ale nie jest to rola Oscarowa. Moim zdaniem najlepiej wypadła Natalie Portman, która ma szanse już na druga statuetkę – co nie jest łatwym wyczynem. Emma Stone jak najbardziej pokazała, że potrafi grać, śpiewać i rola w najgłośniejszym musicalu może przynieść jej nagrodę. Pozostałe dwie pozycje tak jak w męskiej kategorii mam wrażenie, że znalazły się przypadkowo.

Najlepszy aktor drugoplanowy: 

Dev Patel.. | WYGRAŁ : Mahershala Ali

Tak naprawdę tutaj pojawiło się wiele aktorów, którzy zasłużyli na tą nagrodę. Dev Patel zagrał fenomenalnie i tutaj nie trzeba doszukiwać się błędów bo jest ich po prostu mało. Z kolei na drugim miejscu stawiałabym na Michaela Shannon, który zagrał najtwardszego mężczyznę w „Zwierzętach nocy„, ale tuż za nim pojawia się drugi twardziel – Jeff Bridges w filmie „Aż do piekła„, który jako jedyny miał tak wyrazistą rolę w filmie. Lucas Hedges choć jest faworytem w sieci to mnie nie urzekł tak bardzo, oczywiście jak wygra będę cieszyć się jego szczęściem.. ale to nie jest to.

Najlepsza aktorka drugoplanowa:

Octavia Spencer |  WYGRAŁA : Viola Davis

Tutaj tak naprawdę miałam dwie faworytki, ale ostatecznie Octavia Spencer moim zdaniem wygrywa rolą. Z kolei tuż za nią klasyfikuje się Michelle Williams, która co prawda za dużo nie miała pracy na planie „Manchester by the sea”, ale w odpowiednim momencie pokazała swój talent. Osoby oglądające film doskonale wiedzą, o którą scenę mi chodzi.

Najlepszy reżyser: 

Kenneth Lonergan | WYGRAŁ : Damien Chazelle LA LA LAND

A tuż za reżyserem filmu „Manchester by the Sea” znajduję się Mel Gibson -człowiek niewątpliwie wielki i co najważniejsze reżyser świetnego filmu „Przełęcz Ocalonych„.

Najlepszy scenariusz oryginalny:

La La Land | WYGRAŁ : Manchester by the Sea

Najlepszy scenariusz adaptowany:

Lion. Droga do domu | WYGRAŁ : Moonlight

Najlepsza charakteryzacja i fryzury:

Legion samobójców – WYGRAŁ

Najlepsza muzyka oryginalna:

La La Land – WYGRAŁ

Najlepsza piosenka: WYGRAŁA

Najlepsza scenografia:

Pasażerowie | WYGRAŁ : LA LA LAND

Najlepsze efekty specjalne:

Doktor Strange | WYGRAŁA : KSIĘGA DŻUNGLI

Najlepsze kostiumy:

La La Land | WYGRAŁ : Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Oscar: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Najlepsze zdjęcia:

Lion. Droga do domu | WYGRAŁ : LA LA LAND

Najlepszy długometrażowy film animowany:

Zwierzogród – WYGRAŁ

Tyle kategorii wystarczy, na więcej nie czuję się na siłach – by oceniać. Oczywiście w trakcie gali będę aktualizowała ten post umieszczając tytuły, nazwiska zwycięzców. Trzymam kciuki za „La La Land” bo ma szansę na wiele nagród, ale jednocześnie widzę też inne filmy, które również zasłużyły na tą najważniejszą nagrodę.