Premiery filmowe: luty 2017

Luty to szczególny miesiąc dla maniaków filmowych. Gala wręczenia Oscarów już niebawem, tymczasem możemy obejrzeć w naszych kinach filmy nominowane do tej nagrody i nie tylko.

To chyba idealny miesiąc by wykupić sobie kartę na nielimitowane seanse, ciekawych premier jest bardzo dużo. Teraz problemem może być tylko czas, bo jak dobrze wiadomo to jego zawsze jest za mało.

Jackie

Produkcja, która przedstawia wydarzenia z życia Jackie, żony Johna F. Kennedy’ego tuż po zamachu i zabójstwie jakie miało miejsce w 1963 roku. W głównej roli Natalie Portman nominowana do Oscara za fenomenalne wcielenie się w ikonę stylu jaką bez wątpienia była Pierwsza Dama, która po tragicznym zdarzeniu postanawia kontynuować dzieło męża.


McImperium

Chyba nie muszę nikomu wyjaśniać co to takiego McDonald’s. Wiem, fast foody nie są rozwiązaniem..ale od czasu do czasu miło zjeść coś takiego. Film przedstawia historię marki, która jest znana i lubiana na całym świecie.  A po seansie zawsze mona skoczyć na cheeseburgera.


Rings

Nowa produkcja znakomitej i przerażającej serii horrorów. Dziewczyna chcąc uratować swojego chłopaka ogląda tajemniczy film, po którym rzekomo mają ginąć ludzie. Wkrótce odkrywa prawdę na na jego temat… a ta jest jeszcze bardziej przerażająca.


Boy 7

Młody mężczyzna odzyskuje przytomność w metrze nie pamiętając kim jest i dokąd właściwie zmierza. Odpowiedzią okazuję się jego plecak, im więcej faktów odkrywa tym bardziej zdaje sobie sprawę w jakim niebezpieczeństwie jest.


Ciemniejsza strona Greya

Ekranizacja drugiej książki opowiadającej o uczuciu tytułowego Greya z Anastasią. Tego filmu nie mogło tutaj zabraknąć i choć z całą serią jest jak z disco polo- nikt nie słucha, ale wszyscy znają. To w przypadku Greya wszyscy wiedzą o co chodzi i wierzcie lub nie, ale w dniu premiery nie znajdziecie wolnego miejsca w kinach. Poza tym tak jak w przypadku części pierwszej można oczekiwać genialnej ścieżki dźwiękowej.


Moonlight

Nominowana do Oscarów produkcja opowiadająca o losach czarnoskórego chłopaka, który próbuję odnaleźć się w niebezpiecznej dzielnicy Miami, w której dorasta. Tam handel narkotykami nikogo nie szokuje.


Był sobie pies

Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka, przekonałam się o tym na własnej skórze i wam też tego życzę. Dodatkowo, mieliśmy już okazję zobaczyć wiele innych historii na ekranie, które to udowadniają. Był sobie pies to opowieść o Baileymu, czworonożnym przyjacielu Ethana, który odnalazł go nawet wtedy gdy ich drogi się rozeszły.

Tak, trafiłam na artykuły na temat znęcania się nad psami w czasie kręcenia filmu…Okropieństwo straszne, ale tak jak w przypadku innych nagłaśnianych historii miejcie własny rozum i nie powtarzajcie tego, czego nie jesteście pewni.


Ukryte działania

Nominowana do Oscara produkcja opowiadająca o trzech Afroamerykankach, które pracowały dla NASA przy organizowaniu pierwszego na świecie lotu człowieka w kosmos.


 Planetarium

Siostry Laura i Kate posiadają nadprzyrodzone umiejętności. Jak się okazuje potrafią rozmawiać z duchami.. i za pomocą tego daru zmieniają życie człowieka.


I co, wybraliście już filmy, na które wybierzecie się do kina? Koniecznie dajcie znać w komentarzu co polecacie!